Niedawno w mieście gościli obywatele różnych krajów w związku z odbywającymi się Dniami w Diecezjach. Teraz zapytaliśmy mieszkańców Przeworska i okolic, jak oni spędzają tutaj czas, a także, czy jest coś ciekawego do zaoferowania dla osób przyjezdnych.
Zdania pytanych osób były podzielone. Duża część rozmówców nie chciała wypowiedzieć się oficjalnie. Znaleźliśmy jednak śmiałków, którzy powiedzieli, co myślą o swoim regionie.
Wśród wypowiedzi mieszkańców, wiele było tych negatywnych. Anonimowe osoby wskazywały, że w mieście nic się nie dzieje. – My mieszkańcy się tutaj nudzimy, to co dopiero mieliby robić turyści? – usłyszeliśmy od pewnej pary.
– Dla małych dzieci są place zabaw, więc one mają zajęcie, ale 13- czy 14-latkowie co mają robić? Może i jest obiekt rekreacyjny i skatepark, ale latem nie ma tam po co chodzić, bo na otwartej przestrzeni jest wielki żar, nie ma się gdzie ukryć w cieniu – mówiła jedna ze spotkanych pań.
– W Przeworsku jest więcej korków i zapchanych autami uliczek niż ciekawych do zwiedzania miejsc. Ja raczej szukam odpoczynku w innych regionach. Jeśli chcemy, żeby odwiedzali nas turyści, powinno się bardziej promować naszą okolicę, ale też odpowiednio ją przygotować – skwitował jeden z rozmówców.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze