W niedzielę gruchnęła wiadomość, że Bike Town Festiwal został odwołany. Lakoniczna informacja wywołała spore zamieszanie. Dziś Urząd Miejski w Przemyślu zajmuje oficjalne stanowisko. Impreza odbędzie się najprawdopodobniej na wakacjach.
Bike Town Festiwal to jedna z największych imprez, które odbywają się w Przemyślu. W ciągu kilku lat wydarzenie zyskało ogromną popularność i stało się swoistą wizytówką miasta. Imprezę przygotowują społecznicy. Głównym organizatorem jest Fundacja Azymut, a wsparcia finansowego i logistycznego udziela urząd miejski. Festiwal wspierają też sponsorzy.
W niedzielę wieczorem (24 marca) organizatorzy poinformowali, że „pomimo wielomiesięcznych starań i walki do ostatniej chwili, z przyczyn niezależnych od[paywall] organizatorów, tegoroczny Bike Town zaplanowany na 27 – 28 kwietnia nie odbędzie się”. „Jednocześnie dołożymy wszelkich starań, aby festiwal w wysokiej formie powrócił w przyszłym roku” – zaznaczyli w komunikacie.
Wiadomość bardzo szybko wywołała poruszenie wśród użytkowników mediów społecznościowych. Pojawiły się opinie o nieudolności władz miejskich i zemście ze strony PiS-u za przegrane wybory. Głos zabierali tzw. zwykli mieszkańcy, ale także przedstawiciele różnych opcji politycznych.
Godzinę po komunikacie organizatorów, prezydent Wojciech Bakun napisał: „Jutro porozmawiam z organizatorem w sprawie tej decyzji. Może uda się ją zmienić... BikeTown musi się odbyć, choćby Ministerstwo złotówki na nią nie dołożyło!”.
W poniedziałek przed południem nieco więcej o powodach ponownie napisali organizatorzy. Jak wyjaśnili, ministerstwo sportu wielokrotnie odkładało decyzję o przyznaniu dotacji na organizację festiwalu. W końcu zgodziło się przyznać tylko 10 proc. kwoty, o którą wnioskowali organizatorzy. Nieoficjalnie mówi się, że zwrócono się o 100 tys. zł.
„Mając – tak jak przez ostatnie lata, tak i dziś – ogromne wsparcie Urzędu Miasta w Przemyślu, siadamy do stołu i opracowujemy „Plan B” – napisali.
„Żałujemy, że niektórym pokrzyżowaliśmy plany, ale naprawdę prosimy w obecnej sytuacji o wsparcie i zrozumienie” – zaznaczyli.
We wtorek otrzymaliśmy oficjalne stanowisko Urzędu Miejskiego w Przemyślu. Jego rzecznik Witold Wołczyk przyznaje, że informacja o odwołaniu tegorocznej edycji Bike Townu wywołała zrozumiałe zaniepokojenie, zwłaszcza że impreza stała się też najważniejszym wydarzeniem wizerunkowym miasta.
– Zagrożenie dla tegorocznej edycji Bike Townu było, a mniejsze niż oczekiwaliśmy dofinansowanie zewnętrzne było jednym z powodów. Jednak po rozmowach prezydenta miasta z głównym organizatorem, czyli Fundacją Azymut, udało się znaleźć rozwiązanie, które powinno satysfakcjonować wszystkich – mówi rzecznik.
– Impreza odbędzie się, ale w późniejszym terminie, wakacyjnym, więc taka zmiana może nawet uatrakcyjnić Festiwal Rowerowy. Pracujemy z organizatorem nad tym planem „B”, a odsunięty w czasie termin pozwoli na znalezienie innych źródeł finansowania, a także spokojne organizacyjne dopięcie wszystkich szczegółów – zaznacza W. Wołczyk.
Rzecznik dodaje, że pytania i głosy wsparcia docierają z całej Polski, „co najlepiej świadczy jak ta impreza jest oczekiwana i rozpoznawalna”.
Warto zaznaczyć, że odbywający się w ramach Bike Townu Maraton Rowerowy Twierdza Przemyśl odbędzie się we wcześniej zapowiadanym terminie, czyli 27 kwietnia.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Nie jest źle.Zostaną nam procesje i pielgrzymki
a może tak więcej wiadomości w tym temacie droga redakcjo? zabrakło kasy w ministerstwie sportu RP na przyznanie10% wnioskowanych środków starających się o nie władz miasta Przemyśl- gdzie są nasi posłowie? . Również w województwie brak odzewu /dofinansowania / bo rządzi PIS a Prezydentem Przemyśla nie jest ich "człowiek"!! Lecz na PRYWATĘ marszałka to jest: "ORZEŁ" wylądował https://www.rmf24.pl/.../news-lot-kuchcinskiego-do...
Wystarczyło dorzucić brakującą kwotę z rezerwy Prezydenta i nie byłoby tematu.
Przecież są wszystkie wiadomości. To jest tylko część artykułu
Nowy dyrektor POSIR, znajdzie receptę żeby rozwiązać problem,a może zamiast BIKE TOWN to fitnes TOWN
Czytając aktualne wydanie przedmiotowej gazetki można dostać depresji.
Szanowny Tadeuszu, Czy to "procesje i pielgrzymki" nie potrafiły na czas dociągnąc wszystkich formalnosci by odbyła sie impreza?. Tak tylko napisac by podjudzic ludzi. A gdzie ta tolerancja?
Stary Dyrektor robił Bike Town w czasach gdy niektórzy rzucali kamieniami w Policję
what a nice site you have gt here zycie you can check out our interesting stories on zeeworld tv shows at https://www.spikeguru.com/
Nie jest źle.Zostaną nam procesje i pielgrzymki
a może tak więcej wiadomości w tym temacie droga redakcjo? zabrakło kasy w ministerstwie sportu RP na przyznanie10% wnioskowanych środków starających się o nie władz miasta Przemyśl- gdzie są nasi posłowie? . Również w województwie brak odzewu /dofinansowania / bo rządzi PIS a Prezydentem Przemyśla nie jest ich "człowiek"!! Lecz na PRYWATĘ marszałka to jest: "ORZEŁ" wylądował https://www.rmf24.pl/.../news-lot-kuchcinskiego-do...