Reklama

Ćwiczenia strażaków i policji

22/10/2016 20:15

W Nowej Sarzynie odbyły się ćwiczenia pod kryptonimem „Leżajsk 2016”. Organizatorami byli Komenda Wojewódzka PSP w Rzeszowie i Komenda Powiatowa PSP w Leżajsku.

Jak podaje KPP Leżajsk za Komendą Powiatową PSP w Leżajsku: Pierwszego dni odbyło się ćwiczenie sztabowe. W założeniu przyjęto awarię w instalacji przesyłowej dwumetyloaminy w zakładzie chemicznym, wyciek substancji niebezpiecznej i utworzenie toksycznej chmury, przemieszczającej się w kierunku miejscowości Wola Zarczycka. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby. 

Ćwiczyli przedstawiciele: Państwowej Straży Pożarnej (szczebla wojewódzkiego i powiatowego), Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Rzeszowie, Powiatowego i Miejsko-Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, KPP w Leżajsku, Samodzielnego Publicznego Zespołu Opieki Zdrowotnej w Leżajsku, Powiatowego Inspektoratu Weterynarii, Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej, Zarządu Dróg Powiatowych, Komunalnej Biologicznej Oczyszczalni Ścieków w Sarzynie, Ciech Sarzyna S.A. w Nowej Sarzynie, Zakładu Chemicznego „Silikony Polskie” Sp. z o.o. w Nowej Sarzynie, Polenergia Elektrociepłownia Nowa Sarzyna Sp. z o.o., Synthos Agro Sp. z o.o. w Nowej Sarzynie. Ćwiczenia zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele administracji rządowej i samorządowej.

Reklama

Drugiego dnia odbyły się ćwiczenia praktyczne. W scenariuszu przyjęto 3 epizody: I zakładał wyciek substancji niebezpiecznej z uszkodzonego rurociągu przesyłowego, w następstwie którego zostało poszkodowanych trzech pracowników zakładu. W  II przyjęto wypadek drogowy z udziałem pięciu pojazdów, w wyniku którego zostało poszkodowanych kilkanaście osób. III zakładał wjechanie samochodu osobowego z czterema osobami do akwenu wodnego.

Ćwiczyli strażacy z Komendy Powiatowej PSP w Leżajsku, w tym Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego „LEŻAJSK” COO, wytypowane siły i środki z jednostek PSP z powiatów: jarosławskiego, lubaczowskiego, przemyskiego i przeworskiego oraz z jednostek OSP włączonych do ksrg z terenu powiatu leżajskiego. Łącznie 150 strażaków. W manewrach uczestniczyli również policjanci z KPP w Leżajsku, ratownicy Grupy Pomocy Humanitarnej PCK Rzeszów oddział Nowa Sarzyna PRM i ze Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Leżajsku, a także zespoły zarządzania kryzysowego (szczebla powiatowego i gminnego) i personel zakładu Ciech Sarzyna S.A. w Nowej Sarzynie.


KPP Leżajsk, AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości