Promowanie idei paraolimpizmu i zdrowej sportowej rywalizacji, która jest dostępna dla wszystkich, bez względu na ograniczenia wynikające z niepełnosprawności, przyświecało organizatorom drugiej edycji Pikniku Sportowego „Paraolimpizm mam we krwi”. Impreza odbyła się 19 września na Stadionie Juvenii w Przemyślu. Zarówno zawodnicy, jak i goście mogli wspólnie doświadczać emocji towarzyszących współzawodnictwu w duchu fair play.
Takie wydarzenia, jak to, które miało miejsce na Stadionie Juvenii, są niezwykle cenne. To szansa na pokazanie, że pomimo niepełnosprawności i własnych ograniczeń, śmiało można uczestniczyć w kulturze fizycznej i czerpać radość z aktywności. Przekaz taki popłynął do uczestniczących w sportowej rywalizacji uczestników warsztatów terapii zajęciowej, zakładów aktywności zawodowej, domów pomocy społecznej, specjalnych ośrodków szkolno-wychowawczych czy OREW i indywidualnych osób z niepełnosprawnościami z terenu Podkarpacia. W ramach zawodów startowali oni w: turnieju gry w piłkę nożną, w bocce, w bule oraz zawodach sportowo-rekreacyjnych. Wykazać się mogli ponadto w konkurencjach drużynowych w przeciąganiu liny, sztafecie mieszanej 4 x 40 m, a także skoku z miejsca, rzucie woreczkiem do darta, strzelaniu do bramki celnościowej, biegu na 100 m czy rodeo polegającym na jak najdłuższym utrzymaniu się na mechanicznym byku. Wydarzenie zgromadziło w tym roku kilkuset uczestników, a jego dodatkową atrakcją było rozstrzygnięcie konkursu plastycznego „Ruszam się, więc jestem” i wystawa nawiązująca do pierwszej edycji imprezy. Dla najmłodszych przygotowano też dmuchańce. Patronat honorowy nad całością sprawowali: prezydent Przemyśla, starosta powiatu przemyskiego oraz wójt gminy Przemyśl, a organizatorem była Spółdzielnia Socjalna Dobry Dzień.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze