Reklama

Czy jeszcze w tym roku ruszy budowa parku na Dolińskiego?

„Azbestowy” budynek byłego Przedszkola Miejskiego nr 12 przy ul. Dolińskiego w Przemyślu przeszedł do historii. Kończą się prace rozbiórkowe i niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę w tamtym miejscu parku rekreacyjno-wypoczynkowego.

Sześć firm było gotowych do rozbiórki tego budynku. Nie była to taka łatwa sprawa, obiekt „wyposażony” był bowiem w niebezpieczny azbest. Na szczęście znalazła się firma, która tym się zajęła. W ramach prac rozebrała cały budynek, utylizując gruz i płyty azbestowe. Na ukończeniu są także roboty związane z rozbiórką i pozbyciem się elementów zagospodarowania terenu[paywall].

W tym miejscu powstanie niebawem park rekreacyjno-wypoczynkowy. Inwestycja kosztować będzie ok. 400 tys. zł, a kasa na to znalazła się w wyniku poprawki w końcowej uchwale budżetowej na 2021 r., wprowadzonej przez radnych PiS, Regii Civitas, Naszego Przemyśla i radnej niezależnej. Teren ten będzie odpowiednim miejscem dla osób w każdym wieku. Planowane jest nasadzenie zieleni, stworzenie m.in. placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego czy siłowni zewnętrznej. Wyremontowane zostanie ogrodzenie, polepszone oświetlenie oraz najprawdopodobniej zamontowany będzie monitoring.

Jak poinformował Witold Wołczyk z przemyskiego magistratu, władze miasta niebawem ogłoszą przetarg na zaprojektowanie, wykonanie i zagospodarowanie całego terenu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kto wie, czy pierwsze prace nie ruszą jeszcze w br.
MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama