„Azbestowy” budynek byłego Przedszkola Miejskiego nr 12 przy ul. Dolińskiego w Przemyślu przeszedł do historii. Kończą się prace rozbiórkowe i niebawem ogłoszony zostanie przetarg na budowę w tamtym miejscu parku rekreacyjno-wypoczynkowego.
Sześć firm było gotowych do rozbiórki tego budynku. Nie była to taka łatwa sprawa, obiekt „wyposażony” był bowiem w niebezpieczny azbest. Na szczęście znalazła się firma, która tym się zajęła. W ramach prac rozebrała cały budynek, utylizując gruz i płyty azbestowe. Na ukończeniu są także roboty związane z rozbiórką i pozbyciem się elementów zagospodarowania terenu[paywall].
W tym miejscu powstanie niebawem park rekreacyjno-wypoczynkowy. Inwestycja kosztować będzie ok. 400 tys. zł, a kasa na to znalazła się w wyniku poprawki w końcowej uchwale budżetowej na 2021 r., wprowadzonej przez radnych PiS, Regii Civitas, Naszego Przemyśla i radnej niezależnej. Teren ten będzie odpowiednim miejscem dla osób w każdym wieku. Planowane jest nasadzenie zieleni, stworzenie m.in. placu zabaw, miasteczka ruchu drogowego czy siłowni zewnętrznej. Wyremontowane zostanie ogrodzenie, polepszone oświetlenie oraz najprawdopodobniej zamontowany będzie monitoring.
Jak poinformował Witold Wołczyk z przemyskiego magistratu, władze miasta niebawem ogłoszą przetarg na zaprojektowanie, wykonanie i zagospodarowanie całego terenu. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, to kto wie, czy pierwsze prace nie ruszą jeszcze w br.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze