Całkowita modernizacja stadionu miejskiego przy ul. Piekarskiej w Jarosławiu miała kosztować 16 mln zł z 4-milionowym dofinansowaniem rządowym. Trudno powiedzieć, czy tak duża inwestycja zostanie zaakceptowana. Na razie Jarosław dostał 900 tys. zł wsparcia. Jest nadzieja na kolejne. Wyniki mają być ogłoszone w tym tygodniu.
Radni nie byli zbytnio przekonani do projektu burmistrza zgłoszonego na ubiegłotygodniowej nadzwyczajnej sesji. Postanowili, że plany dotyczące prac na stadionie przeanalizuje komisja budżetowa rady miasta, a dopiero po jej opinii podejmą decyzję, czy zgadzają się na rozpoczęcie tak dużej inwestycji.

fot.Roman Kijanka
Jarosław Pagacz, wiceprzewodniczący Rady Miasta Jarosławia (po prawej), odnosząc się do bieżących projektów, zwracał uwagę na gospodarkę finansową miasta.
– Najpierw zrobimy bieżnię za 8 milionów złotych, a potem rozpoczniemy przebudowę boiska – dziwił się Mariusz Walter, zaznaczając, że część lekkoatletyczna otacza boisko, więc tak zaplanowane prace spowodują, że to, co zostanie wykonane, będzie potem zniszczone. Dyskusję podsumował wiceprzewodniczący RM Jarosław Pagacz. Po pierwsze stwierdził, że argumenty burmistrza nie zachęcają radnych do przyjęcia uchwały. Zwrócił też uwagę, że następny rok będzie szczególnie ciężki finansowo, a planowanie 5 mln wpływów ze sprzedaży miejskiego majątku nie do końca jest realne. – Czy nas na to stać? – pytał.
Decyzją rady miasta przedłożony przez burmistrza projekt uchwały został skierowany do komisji budżetowej. Dopiero po jej opinii rada zdecyduje, czy go przyjąć.
Projekt uchwały zakładał, że miasto wyda w ciągu trzech lat 8,5 mln zł na modernizację części lekkoatletycznej stadionu przy ul. Piekarskiej z 900-tysięczną dotacją z ministerstwa. Nie wspominał nic o przebudowie boiska. Radni stwierdzili, że lepiej poczekać i plany dokładnie przeanalizować. Możliwe, że w ciągu najbliższych dni okaże się, iż ministerstwo sportu przyznało kolejną dotację. Tym razem na boisko. Wtedy będzie można mówić o kompleksowej przebudowie.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Lepiej drogi wyremontować i chodniki niż stadion !!
16 mln zł za modernizację. Nieźle. Zapewne będą marmury i złotem kapać będzie.
Marmury i złoto za 16 mln ??Kilka milionów to same pozwolenia i plany
Jeżeli dofinansowanie pokryłoby min. 50 % budżetu inwestycji to warto. Ale jeżeli to tylko 4 mln z potrzebnych 16 mln zł to zdecydowanie nie warto tak dużo (12 mln zł) wydawać z miejskiej kasy na budowę stadionu lekkoatletycznego dla szkół. Są w mieście dużo potrzebniejsze inwestycje - np. o zapowiadanej przez burmistrza strefie przemysłowej nadal cisza a kadencja zbliża się do końca. ...
Lepiej drogi wyremontować i chodniki niż stadion !!
16 mln zł za modernizację. Nieźle. Zapewne będą marmury i złotem kapać będzie.
Marmury i złoto za 16 mln ??Kilka milionów to same pozwolenia i plany