Główna księgowa jednej z przemyskich miejskich spółek – Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji – została dyscyplinarnie zwolniona z pracy. Wcześniej – zdaniem naszego informatora – prezes spółki naruszył nietykalność cielesną księgowej na korytarzu i wspólnie z jednym z członków rady nadzorczej przeszukali jej gabinet! Nagrania z monitoringu zabezpieczyła już policja. Prezes PWiK sp. z o.o. Mariusz Kwaśny kategorycznie zaprzecza tym oskarżeniom.
„Był 19 lutego br. Już po godzinach pracy, czyli po 15.30. Główna księgowa szykowała się do wyjścia do domu, ale w tym momencie do jej pokoju wtargnęli prezes spółki i jeden z członków rady nadzorczej z ramienia pracowników. Wyciągnęli ją z pokoju. Na korytarzu wysypano jej całą zawartość torebki. Wszystko odbywało się pod okiem kamery. I to jest nagrane. To jest naruszenie nietykalności cielesnej. To przestępstwo, które powinno być ścigane. Potem zrobili prawdziwy kipisz w jej pokoju. Oskarżyli ją o wynoszenie jakiś dokumentów z firmy. Została zwolniona dyscyplinarnie z pracy” – tę bardzo ponurą opowieść przekazał nam nasz informator (imię i nazwisko do wiadomości redakcji)[paywall].
„Za radą koleżanek i kolegów z pracy złożyła zawiadomienie do prokuratury i na policję. Oddała sprawę do sądu pracy. Policjanci zabezpieczyli nagrania z monitoringu. Pokój po tym zdarzeniu został podobno zaplombowany przez prezesa i członka rady nadzorczej. Jej błąd polegał na tym, że pewnie z nerwów i zaskoczenia nie było jej przy przeszukaniu gabinetu, w którym urzędowała. Dlatego, że wówczas można było jej wszystko podrzucić. Prawdą jest, że brała dokumenty do domu, aby tam pracować, bo jako główna księgowa po prostu się nie wyrabiała. A że przez zwolnienia skład osobowy działu księgowości został znacznie uszczuplony, nie miała wyjścia. Nie sądzę, aby cokolwiek złego na nią znaleźli, bo jeśli na przykład sprawa dotyczyła rozliczania PIT-ów komuś z zewnątrz, nie jest to takie przestępstwo, aby kogoś zwalniać dyscyplinarnie! Zresztą, zwolnienia osób niewygodnych są na porządku dziennym. Zakład opuszczają pracownicy wykwalifikowani i potrzebni tej firmie. Niedawno pracę straciła osoba, której mąż należy do Regii Civitas. W dziewczynę inwestowano, była znakomitym pracownikiem. Stało się to dzień po wizycie w firmie dwóch radnych. Często dochodzi do takich dziwnych zbiegów okoliczności. W tym roku straciło pracę lub odeszło już siedem osób. Fachowców. Na ich miejsce nie ma nikogo” – dopowiedział nasz informator.
Zgłoszenie na policję i fakt zabezpieczenia przez funkcjonariuszy zapisu monitoringu z tego dnia potwierdziliśmy u rzecznika prasowego Komendy Miejskiej Policji w Przemyślu, młodszego aspiranta Małgorzaty Czechowskiej.
– Tak, to prawda. Nasi funkcjonariusze zabezpieczyli nagrania z kamery umieszczonej na korytarzu budynku przy ulicy Rokitniańskiej. Zostało w tej sprawie wszczęte postępowanie i trwają czynności sprawdzające – powiedziała.
Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu prokurator Marta Pętkowska: – 4 marca wpłynęło do nas zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa naruszenia tajemnicy korespondencji. Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte – zapewniła.
Zadaliśmy prezesowi PWiK sp. z o.o. w Przemyślu Mariuszowi Kwaśnemu kilka pytań. Przede wszystkim, co wydarzyło się na terenie spółki 19 lutego br. i czy prawdą jest, że doszło do szarpaniny między nim a główną księgową? A także czy doszło do przeszukania gabinetu głównej księgowej przez niego i jednego z członków rady nadzorczej i jaki to miało cel oraz dlaczego główna księgowa została dyscyplinarnie zwolniona z pracy?
– 18 lutego główny księgowy dopuścił się złamania procedur bezpieczeństwa danych spółki poprzez nieautoryzowaną próbę wyniesienia dokumentów spółki bez zgody zarządu Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Przemyślu oraz złamania zapisów zawartych w Polityce rachunkowości i Ustawie o rachunkowości. Dodatkowo ujawniono inne rażące naruszenia, polegające na przykład na przechowywaniu na terenie PWiK-u dokumentów innego przedsiębiorcy bez umowy o administrowanie danymi tego podmiotu – wyjaśnił M. Kwaśny.
– Nigdy nie doszło do szarpaniny między mną a główną księgową, jak również nie uczestniczyłem w żadnym przeszukaniu pokoju głównej księgowej. A powodem jej zwolnienia dyscyplinarnego było ciężkie naruszenie podstawowych obowiązków pracowniczych. Obecnie spółka działa normalnie. Obowiązki głównego księgowego powierzono osobie o dużym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach – dodał prezes PWiK sp. z o.o.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Co to się dzieje?! Przecież PWiK dotychczas był powszechnie szanowana firmą! A teraz mobbing jak się patrzy. O co to chodzi?
Czy księgowa miała zgodę na pracę po godzinach? Teraz wiadomo po co jest czynnik pracowniczy w radzie nadzorczej !
Norma to w Pwiku. Tak są traktowani pracownicy niestety. A ratusz wszystko wie i milczy !!!
Główna księgowa z racji kierowniczego stanowiska ma czas tzw "nienormowany " tzn może pracować poza godzinami jednak nie nie może otrzymać za godziny ponad liczbowe zapłaty. Coż za tajemnicę mogą kryć dokumenty księgowe, których Prezes mógłby się bać. PWIK jest jednostką publiczna wiec w dokumentach na logikę nie ma tajemnicy.
To jest jakiś koszmar co oni wyprawiają. Teraz przynajmniej niewiniątko w ratuszu nie powie, że nic nie wiedział.
Brawo ludzie Bakuna, akcja jak u pewnego radnego
To jest koleś złoto. Przyjrzyjcie się lepiej ile typ ma przegranych procesów sądowych z pracownikami. Wszystko oczywiście opłacane z naszych podatków. Próbuje szanować decyzje Bakuna jakie by nie były, ale żeby takiego k**wa idiotę trzymać na tym fotelu to trzeba być albo ślepym albo skończonym debilem.
To jest najgorszy prezes w historii PWiK pasmo porażek, pochwalił się już o nowych taryfach ??
Taryfy przygotowywała jak się nie mylę główna księgowa. A jedyna porażka jaka była w sądzie to...przegrana pracownika. Żałosne oskarżenia zwolnionej . Brawo za bujną wyobraźnię!
Uważasz, że to normalna sytuacja? Tak zwalnia się pracowników? Czekaj passa się odwróci, Twoja kolej już niedługo.
I pomyśleć, że tylu mieszkańców w tym pracowników pwiku głosowało na Prezydebta, a teraz im takiego Prezia w teczce ściągnęli. Podziękujemy przy wyborach.
Ten gość nie powinien zajmować takiego stanowiska!!! Nie potrafi rozmawiać ani ze stronami ani z pracownikami. Strony traktuje jak śmieci, to nie jest prywatna firma!!! Skargi które wpłynęły do PWiK zostały bez odpowiedzi, jedynie prezydent coś odpisał na skargę odnośnie prezesa. Oby więcej osób nie odpuszczało temu “prezesowi” i robiło coś z nim to może ktoś w końcu poważnie się tym zajmie.
Dobre pytanie! Czego może bać się prezes, jakich dokumentów, które są w zasięgu ręki głównej księgowej? To jakieś wygłupy z opinii publicznej! Ale my nie damy się nabrać!
Maciek daj sobie już spokój. Swoje zdanie masz swój rozum masz jak sam zauważyłeś,w urzędzie i poza nim,nie musisz być klaunem
a ty buraku masz zgode na wypowiadanie sie tutaj , zamknij się idioto jak nie wiesz co i jak !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!widać ,że jestes lalusiem pwik:)
Do 'aaa - komuś nerwy puszczają ;)
do hahahah a Ty co bronisz prezesa ?? o stołeczek sie boisz ? HAHAHA
brawo za twój ptasi móżdżek , idioto , nie obrażając ptaszków :)))
Sprawa typu: ,, Dajcie mi człowieka a znajdziemy paragraf,, Co za uczciwa była??? nie pasowała!!! I tak się Biedula pewnie nie dawała rady tej biurokracji to do domu brała, tak dużo Księgowych robi i co ...??? Pracujemy zdalnie... I co będziemy teraz robić nagonkę na KSIĘGOWE i zwalniać za ciężką i odpowiedzialną prace??? Coś tu NIE TAK!!!. Kto to nadzoruje???? A może jeszcze nazwisko tej osoby od Rady Nadzorczej , nich się ujawni ,,bohater,, . Przeszukania, ktoś tu ma złe wzorce. TEN pan prezes to w szpitalu tez się ,,popisał,, i co dalej prezes???? URODZIŁ SIĘ KIEROWNIKIEM CZY CO???
CO TU ZA GŁUPOTY PISZESZ??? PUKNIJ SIĘ W SWÓJ BERET. Jaka zgoda dla GŁÓWNEJ KSIĘGOWEJ???
Sam jesteś ŻAŁOSNY, już sam NICK za CIEBIE mówi, JAKOŚ NIEZBYT MI SIĘ KOJARZY, COŚ JAK DONOSICIEL???...,. A co do oskarżeń to , prezesik tak prezesik przez małe p - OSKARŻA księgowe bo co nie czyta co zatwierdza. A po co tyle hałasu??? , jak niesłusznie zapłacone to urząd NIE może zwrócić??? . Co URZĄD TEZ BE! WSTYD!!! tacy ludzie na kierowniczych stanowiskach??? CO NA TO URZĄD ??? NIE SŁUSZNA KARA - ZWRÓCIĆ KASĘ. TAK ZAŁATWIAJĄ sprawę uczciwi ludzie!!!
Ale bzdury!!!!! Wyssane z palca. Oj coś mi się zdaje ze za takie pomówienia mogą się spotkać w sądzie!!!
To są chore oskarżenia przeciwników Prezydenta i jego ekipy. Żal i złość, zazdrość i wścieklizna zasłania im tzreźwe spojrzenie. W eter puszcza sie kłamstwa i oszczerstwa juz tak prymitywne i podłe ze rynsztok to mało. Chodzi tylko o to by zdeskrydytować Prezesa. A co będzie potem, kiedy to błoto okaże sie kłamstwem i tak nikt tego już nie bedzie słuchał!!! wtedy bedzie cisza. i o to chodzi. Wsciekłe kundle i opetane taliby szczują!! Obrzydliwość!!! A te wsciekłe komentarze to pisanie na zamówienie w/w. To chamskiE i prostackie metody!!!!! wstyd!!!DuŻo ludzi, którzy znaja Prezesa wiedza, że nigdy nikogo nie popchnałby, i nie naruszyłby w żaden sposÓb nietykalności cielesnej. FACET MA KLASE I NIGDY W ŻYCIU NIE ZROBIŁBY CZEGOS TAKIEGO.
Hahaha ma klasę ?? Z ust mi śmierdzi wiem co mówię
Dengan pria Bologna yang menonton dari langkah nakal, Ko Itakura dari Manchester City - yang mengonversi one-tab.com , weebly.com , nobartv.fun , nobartv.com salah satu penalti Jepang dalam kemenangan adu penalti mereka atas Selandia Baru - harus bermitra dengan Yoshida di sini.
Co to się dzieje?! Przecież PWiK dotychczas był powszechnie szanowana firmą! A teraz mobbing jak się patrzy. O co to chodzi?
"fachowiec" z zewnątrz!Brawo wy!
Czy księgowa miała zgodę na pracę po godzinach? Teraz wiadomo po co jest czynnik pracowniczy w radzie nadzorczej !