Reklama

Dlatego, że mam dość

19/08/2021 07:18

Wydaje się, że w kwestii szczepień osiągnęliśmy punkt krytyczny i ci, co mieli się zaszczepić, już to zrobili, a ci, którzy jeszcze się nie zdecydowali, już tego nie zrobią. Na pusty śmiech zbiera mi się więc, gdy widzę lokalne promocje szczepień.

Po pierwsze dlatego, że koronawirus stał się kwestią nie nauki, a wiary. Ateisty kubkiem z logo gminy nie przekonasz o istnieniu Boga, a koronasceptyka o potrzebie szczepień. Proste.

Po drugie dlatego, że te działania podszyte są fałszem. Nie wskazuję nikogo palcem, ale owego oskarżycielskiego palca daję sobie uciąć, jeśli w obozach organizatorów promocji szczepień nie ma licznej grupy takich, co publiczne mówią jedno, bo tak wypada, a wśród swoich drugie, czyli co mu w duszy gra.

Dlatego zachęcanie ludzi do szczepień uważam za jałowe. I skoro znów nasze Podkarpacie postanowiło zamanifestować swoją odrębność, pokazać, że jest mędrsze od wszystkich innych – niech tak będzie.

Szkoda tylko, że w tym proteście  przeciw naukowemu eksperymentowi gubimy z pola widzenia fakty. Nie, nie te naukowe, medyczne. Tu wiedzę mam skąpą i przeczytanie w internecie jednego czy dwóch artykułów albo lepiej jeszcze – obejrzenie demaskatorskiego filmiku eksperta ze mnie nie zrobi.

Chodzi tu o prawdy bardziej prozaiczne, fakty, które w ostatnich miesiącach i sceptykom, i wierzącym w pandemię dały się we znaki. A te są takie, że czeka nas wzrost zachorowań. Może wpędzi do grobku kilku dziadków, kilka babć, ale już to przerabialiśmy, „oni i tak by umarli”, więc nie ma problemu.

Gorzej jednak, że to znów oznacza ograniczenia. W dostępie do służby zdrowia, kin, kościołów, obiektów handlowych. Znów nie pozbędziemy się duszących maseczek, godzin dla seniorów, ograniczeń w przemieszczaniu, odwołanych świąt, strachu, że gospodarka w końcu pęknie i urodzi się kryzys.

I na to nie pomogą utyskiwania, skargi, żale, apele, ani nawet strajki „o koniec pandemii”. To wszystko będzie i ja mam tego dość. Zaszczepiłem się.


Bartłomiej Pacek
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Maniek - niezalogowany 2021-08-19 08:40:58

    Większość przechororowala korona wirusa bez objawowo i La w szerokim poważaniu szczepionki  kiedyś pan premier Morawiecki  sam powiedział że kto umrze to umrze no i trudno 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2021-08-19 10:34:35

    Świat się zmienia ale nasz region mentalnie jest dopiero w średniowieczu .Późnym średniowieczu.Tutaj myślenie jest naganne iźle widziane tak przez rządzących administracyjnie jak też duchowo.Tutaj odżywają  dawno już zapomniane praktyki fanatyków religijnych dumnie obnoszących się ze swoją powierzchowną wiarą.Tutaj mamy też najmniej wykształconych ludzi .Tutaj nie może powstać żadna wysokospecjalistyczna firma ze względu na pracowników nadających jedynie do prac prostych typu przynieś,zanieś,pozamiataj.Panstwu też nie zależy na takim przekroju społeczeństwa gdzie szczepienia ogranicza się przez szeptaną propagandę.Tutaj umieralność od zarazy  jest największa i nikt nie zamierza jej ograniczać.Ale wybrańcom właśnie tutaj żyje się najlepiej i to oni są szczególnie zainteresowani istniejącym stanem rzeczy.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojciech N. - niezalogowany 2021-08-19 17:22:51

    Rozsądni i mądrzy ludzie to ci, którzy nie poddają się presji większości, która wbrew ich wątpliwościom, co do ich działań i poglądów, próbuje wymuszać na nich określone reakcje. To jest szczególnego rodzaju gwałt i to nawet wtedy, gdyby ci ludzie mieli rację.  Każdy gwałt  niszczy psychikę człowieka, a ci którzy go stosują, stoją w jednym szeregu z oprawcami, jakich w historii było wiele. Ci ludzie nie kierują się dobrem drugiego człowieka, o miłości nie wspomnę, bo jest im obca. A Pan twierdzi, że mając dość absurdalnych przepisów każdy winien dać się "zgwałcić", bo tego wymaga większość? A może zamiast tak prymitywnej reklamy zachęcającej do szczepienia, bo Pan się zaszczepił i ma dość, co mało kogo interesuje, zachęciłby Pan do głębszej analizy sytuacji, jaka ma miejsce w związku z "pandemią"?  Może coś więcej o skutkach szczepienia, o samych preparatach. Rozmarzyłem się. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości