Wydaje się, że w kwestii szczepień osiągnęliśmy punkt krytyczny i ci, co mieli się zaszczepić, już to zrobili, a ci, którzy jeszcze się nie zdecydowali, już tego nie zrobią. Na pusty śmiech zbiera mi się więc, gdy widzę lokalne promocje szczepień.
Po pierwsze dlatego, że koronawirus stał się kwestią nie nauki, a wiary. Ateisty kubkiem z logo gminy nie przekonasz o istnieniu Boga, a koronasceptyka o potrzebie szczepień. Proste.
Po drugie dlatego, że te działania podszyte są fałszem. Nie wskazuję nikogo palcem, ale owego oskarżycielskiego palca daję sobie uciąć, jeśli w obozach organizatorów promocji szczepień nie ma licznej grupy takich, co publiczne mówią jedno, bo tak wypada, a wśród swoich drugie, czyli co mu w duszy gra.
Dlatego zachęcanie ludzi do szczepień uważam za jałowe. I skoro znów nasze Podkarpacie postanowiło zamanifestować swoją odrębność, pokazać, że jest mędrsze od wszystkich innych – niech tak będzie.
Szkoda tylko, że w tym proteście przeciw naukowemu eksperymentowi gubimy z pola widzenia fakty. Nie, nie te naukowe, medyczne. Tu wiedzę mam skąpą i przeczytanie w internecie jednego czy dwóch artykułów albo lepiej jeszcze – obejrzenie demaskatorskiego filmiku eksperta ze mnie nie zrobi.
Chodzi tu o prawdy bardziej prozaiczne, fakty, które w ostatnich miesiącach i sceptykom, i wierzącym w pandemię dały się we znaki. A te są takie, że czeka nas wzrost zachorowań. Może wpędzi do grobku kilku dziadków, kilka babć, ale już to przerabialiśmy, „oni i tak by umarli”, więc nie ma problemu.
Gorzej jednak, że to znów oznacza ograniczenia. W dostępie do służby zdrowia, kin, kościołów, obiektów handlowych. Znów nie pozbędziemy się duszących maseczek, godzin dla seniorów, ograniczeń w przemieszczaniu, odwołanych świąt, strachu, że gospodarka w końcu pęknie i urodzi się kryzys.
I na to nie pomogą utyskiwania, skargi, żale, apele, ani nawet strajki „o koniec pandemii”. To wszystko będzie i ja mam tego dość. Zaszczepiłem się.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Większość przechororowala korona wirusa bez objawowo i La w szerokim poważaniu szczepionki kiedyś pan premier Morawiecki sam powiedział że kto umrze to umrze no i trudno
Świat się zmienia ale nasz region mentalnie jest dopiero w średniowieczu .Późnym średniowieczu.Tutaj myślenie jest naganne iźle widziane tak przez rządzących administracyjnie jak też duchowo.Tutaj odżywają dawno już zapomniane praktyki fanatyków religijnych dumnie obnoszących się ze swoją powierzchowną wiarą.Tutaj mamy też najmniej wykształconych ludzi .Tutaj nie może powstać żadna wysokospecjalistyczna firma ze względu na pracowników nadających jedynie do prac prostych typu przynieś,zanieś,pozamiataj.Panstwu też nie zależy na takim przekroju społeczeństwa gdzie szczepienia ogranicza się przez szeptaną propagandę.Tutaj umieralność od zarazy jest największa i nikt nie zamierza jej ograniczać.Ale wybrańcom właśnie tutaj żyje się najlepiej i to oni są szczególnie zainteresowani istniejącym stanem rzeczy.
Rozsądni i mądrzy ludzie to ci, którzy nie poddają się presji większości, która wbrew ich wątpliwościom, co do ich działań i poglądów, próbuje wymuszać na nich określone reakcje. To jest szczególnego rodzaju gwałt i to nawet wtedy, gdyby ci ludzie mieli rację. Każdy gwałt niszczy psychikę człowieka, a ci którzy go stosują, stoją w jednym szeregu z oprawcami, jakich w historii było wiele. Ci ludzie nie kierują się dobrem drugiego człowieka, o miłości nie wspomnę, bo jest im obca. A Pan twierdzi, że mając dość absurdalnych przepisów każdy winien dać się "zgwałcić", bo tego wymaga większość? A może zamiast tak prymitywnej reklamy zachęcającej do szczepienia, bo Pan się zaszczepił i ma dość, co mało kogo interesuje, zachęciłby Pan do głębszej analizy sytuacji, jaka ma miejsce w związku z "pandemią"? Może coś więcej o skutkach szczepienia, o samych preparatach. Rozmarzyłem się.
WŁADZA JEST ZAWSZE GWAŁTEM NA LUDZIACH !!!Ps.''A prawdy nie dowiesz się nawet w prawdzie''YOUTUBE.COM - ZIELONE ŻABKI - GAZETY
BRUDNA PRAWDA O SZPRYCY. DR MARTYKA UJAWNIA: DLATEGO FIRMY ZRZEKAJĄ SIĘ JAKIEJKOLWIEK ODPOWIEDZIALNOŚCI - NCZAS.COM64% PACJENTÓW W NAJCIĘŻSZYM STANIE SĄ W PEŁNI ZASZCZEPIENI - WOLNEMEDIA.NETYOUTUBE.COM - W POLSACIE PODANO PRAWDĘ. POSŁUCHAJ I ROZEŚLIJ ZNAJOMYM
Szanowni Państwo - ktokolwiek zechce to przeczytać; nie zamierzam się tu wymądrzać, ale chciałabym zwrócić uwagę na pewien aspekt dotyczący szczepienia: Chodzi mi o ryzyko, jakie ponoszą potencjalni poddający się szczepieniu. Długo rozważałam "za i przeciw" , zanim podjęłam decyzję o zaszczepieniu. Nie jestem jednak pewna czy zdecydowałabym się po tym, jak moja ponad 70 letnia kuzynka przeszła zawał po II dawce Pfizera. Moim zdaniem każdy "kandydat" przed szczepieniem powinien być dokładnie zdiagnozowany przez lekarza specjalistę, co wg mnie oznacza, że wcześniej należałoby przeprowadzić konkretny wywiad nt. ewentualnych "zagrożeń" chorobowych pacjenta. Oczywiście, mam świadomość, że lekarz nie wróżka i wszystkiego nie przewidzi, ale może zwrócić uwagę na zagrożenia. A kto się szczepił, wie, jak naprawdę wyglądał "wywiad"... I wydaje mi się, że właśnie to "ryzyko" jest największym argumentem, by się nie szczepić. Ja też już nie jestem pewna czy zdecyduję się na III dawkę. Życzę zdrowia: i zaszczepionym, i tym, którzy się nie zaszczepili.
Większość przechororowala korona wirusa bez objawowo i La w szerokim poważaniu szczepionki kiedyś pan premier Morawiecki sam powiedział że kto umrze to umrze no i trudno
Świat się zmienia ale nasz region mentalnie jest dopiero w średniowieczu .Późnym średniowieczu.Tutaj myślenie jest naganne iźle widziane tak przez rządzących administracyjnie jak też duchowo.Tutaj odżywają dawno już zapomniane praktyki fanatyków religijnych dumnie obnoszących się ze swoją powierzchowną wiarą.Tutaj mamy też najmniej wykształconych ludzi .Tutaj nie może powstać żadna wysokospecjalistyczna firma ze względu na pracowników nadających jedynie do prac prostych typu przynieś,zanieś,pozamiataj.Panstwu też nie zależy na takim przekroju społeczeństwa gdzie szczepienia ogranicza się przez szeptaną propagandę.Tutaj umieralność od zarazy jest największa i nikt nie zamierza jej ograniczać.Ale wybrańcom właśnie tutaj żyje się najlepiej i to oni są szczególnie zainteresowani istniejącym stanem rzeczy.
Rozsądni i mądrzy ludzie to ci, którzy nie poddają się presji większości, która wbrew ich wątpliwościom, co do ich działań i poglądów, próbuje wymuszać na nich określone reakcje. To jest szczególnego rodzaju gwałt i to nawet wtedy, gdyby ci ludzie mieli rację. Każdy gwałt niszczy psychikę człowieka, a ci którzy go stosują, stoją w jednym szeregu z oprawcami, jakich w historii było wiele. Ci ludzie nie kierują się dobrem drugiego człowieka, o miłości nie wspomnę, bo jest im obca. A Pan twierdzi, że mając dość absurdalnych przepisów każdy winien dać się "zgwałcić", bo tego wymaga większość? A może zamiast tak prymitywnej reklamy zachęcającej do szczepienia, bo Pan się zaszczepił i ma dość, co mało kogo interesuje, zachęciłby Pan do głębszej analizy sytuacji, jaka ma miejsce w związku z "pandemią"? Może coś więcej o skutkach szczepienia, o samych preparatach. Rozmarzyłem się.