Miała być bezpieczną alternatywą dla tradycyjnego rajdu rowerowego, a stała się hitem i marką samą w sobie. Akcja #selfiedlapapieża sprawiła, że kapliczka przy pięciu sosnach to jedna z ulubionych tegorocznych destynacji wycieczkowiczów z całego Podkarpacia.
Gmina Wielkie Oczy przez 6 kolejnych lat otwierała sezon wycieczek rowerowych rajdem im. św. Jana Pawła II. Wiódł on z[paywall] miejscowego sanktuarium do murowanej kapliczki przy pięciu sosnach. Owe miejsce kultu w październiku 2007 roku poświęcił sekretarz papieża Polaka – abp Mieczysław Mokrzycki.
Święty Jan Paweł II zajmuje szczególne miejsce w historii gminy, której od ponad 20 lat jest honorowym obywatelem. W kaplicy kościoła w Łukawcu znajdują się jego relikwie, zaś w izbie pamięci w tamtejszej szkole pamiątki, które przekazał abp Mokrzycki. Na stałe do kalendarza imprez wpisał się także rajd rowerowy jego pamięci.
7. edycja rajdu nie mogła się odbyć w zwyczajowej formie z uwagi na ogłoszony w Polsce stan epidemii. Aby nie zatracić tradycji, pracownicy Centrum Kultury w Wielkich Oczach poszukiwali rozwiązania umożliwiającego indywidualny przejazd samodzielnie wyznaczonej trasy.
Uczestnicy na rowerach odwiedzali kapliczkę przy pięciu sosnach, pstrykali fotkę i podsyłali ją do organizatorów, dołączając do galerii rowerowej braci. Odzew przerósł najśmielsze oczekiwania – już drugiego dnia przy kapliczce pojawiło się ponad sto osób.
Rajd z wycieczki o lokalnym charakterze wyrósł na akcję przyciągającą rodziny cyklistów z odległych zakamarków nie tylko Podkarpacia, pragnące uczcić pamięć papieża. W pamiątkowym zeszycie pojawiły się wpisy mieszkańców: Rzeszowa, Przeworska, Piwody, Baszni Dolnej, Lubaczowa, Młynów, a nawet Warszawy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze