Zasypali nas pytaniami i z uwagą wysłuchali szczegółów dotyczących redakcyjnej codzienności, a na koniec podzieli się swoimi planami odnośnie wymarzonych zawodów. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Olszanach nie zmarnowali okazji i podczas wizyty w siedzibie redakcji starali się jak najwięcej dowiedzieć o dziennikarskim fachu.
Trzecioklasiści przekroczyli próg redakcji ŻP w środę, 20 marca. Przybyli pod opieką wychowawczyni Bernadetty Trojan i nauczycielki Katarzyny Błaszczuk i z miejsca zasypali nas pytaniami. O pracy dziennikarza wiedzieli już całkiem sporo, bo temat ten realizowali w ramach szkolnych zajęć, samodzielnie próbując wcielić się w rolę redaktora. Korzystając z okazji, postanowili jednak drążyć temat, by swoje wyobrażenia móc skonfrontować z rzeczywistością. Padły pytania o charakter pracy, najciekawszych rozmówców i największą liczbę oddanych tekstów do wydania, a także najprzyjemniejszą stronę zawodu dziennikarza. Uczniowie zajrzeli też do gabinetu redaktora naczelnego, gdzie podzieli się swoimi sukcesami i planami odnośnie zawodu, który sami chcieliby kiedyś uprawiać.
Życzymy im sukcesów w nauce i owocnych działań dziennikarskich w swojej szkole.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze