Kierowca miał 17 lat, jego pasażer – 14. Obaj byli pod wpływem alkoholu.
Do wypadku doszło w minioną sobotę po godz. 21 w Łajscach w pow. jasielskim.
– Na podstawie zebranych informacji funkcjonariusze ustalili, że kierujący oplem stracił panowanie nad pojazdem i wypadł z jezdni uderzając w przydrożny rów – informuje KPP w Jaśle.
Sprawcą okazał się 17-letni mieszkaniec gminy Tarnowiec. Badanie alkomatem wykazało, że ma 1,7 promila alkoholu w organizmie. Nie posiadał też prawa jazdy. Pasażer to 14-latek, u którego badania wykazało ponad 0,7 promila alkoholu.
Obaj trafili do szpitala. Po wykonaniu wstępnych badań nie stwierdzono u nich poważnych obrażeń. 17-latek odpowie za kierowanie pojazdem bez uprawnień, będąc w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym. O sytuacji zostanie powiadomiony także sąd rodzinny.


Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze