Spośród budynków dworcowych, należących do PKP, jedynie niewielka część nadal obsługuje podróżnych. Wiele nieużytkowanych obiektów popada w ruinę. Część podkarpackich samorządów wyraża gotowość ich przejęcia.
W ub.r. spółka PKP przekazała gminom nieodpłatnie budynki w: Targowiskach, Baszni, Baszni Górnej, Komańczy i Nowym Łupkowie. Samorząd może otrzmać dworzec za darmo, jeśli zapewni, że będzie w nim utrzymana funkcja związana z transportem kolejowym.
Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące przejęcia 14 dworców na Podkarpaciu, m.in. w Lubaczowie. Oprócz tego to obiekty w miejscowościach: Tarnawa Dolna, Zagórz, Jasło, Jedlicze, Jedlicze Męcinka, Ustianowa, Strzyżów, Lipa, Głogów Małopolski, Ropczyce, Rzochów, Wojsław i Wiśniowa.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Dobry pomysł a ciekawy jestem czy mają tam te tekturowe bilety na pociąg
morze wkoncu ktos pomysli o poczekalni dla podruznych
Dobry pomysł? Przejąć taką ruderę? Tam potrzeba ogromnej kasy, żeby to wyremontować. A PKP niech nie będą takie łaskawe, od wielu lat nie wydały ani złotówki na dworzec i okolicę, a teraz chcą się strupa pozbyć i komuś wcisnąć.
"Samorząd może otrzymać dworzec za darmo, jeśli zapewni, że będzie w nim utrzymana funkcja związana z transportem kolejowym." Jasne, wyremontować, otworzyć poczekalnię, może jeszcze bilety sprzedawać?? Cwaniaczki z PKP!
Dobry pomysł a ciekawy jestem czy mają tam te tekturowe bilety na pociąg
morze wkoncu ktos pomysli o poczekalni dla podruznych
Dobry pomysł? Przejąć taką ruderę? Tam potrzeba ogromnej kasy, żeby to wyremontować. A PKP niech nie będą takie łaskawe, od wielu lat nie wydały ani złotówki na dworzec i okolicę, a teraz chcą się strupa pozbyć i komuś wcisnąć.