Reklama

Dworzec PKP w Lubaczowie przejmą władze miasta?

Spośród budynków dworcowych, należących do PKP, jedynie niewielka część nadal obsługuje podróżnych. Wiele nieużytkowanych obiektów popada w ruinę. Część podkarpackich samorządów wyraża gotowość ich przejęcia.

W ub.r. spółka PKP przekazała gminom nieodpłatnie budynki w: Targowiskach, Baszni, Baszni Górnej, Komańczy i Nowym Łupkowie. Samorząd może otrzmać dworzec za darmo, jeśli zapewni, że będzie w nim utrzymana funkcja związana z transportem kolejowym.
Obecnie prowadzone są rozmowy dotyczące przejęcia 14 dworców na Podkarpaciu, m.in. w Lubaczowie. Oprócz tego to obiekty w miejscowościach: Tarnawa Dolna, Zagórz, Jasło, Jedlicze, Jedlicze Męcinka, Ustianowa, Strzyżów, Lipa, Głogów Małopolski, Ropczyce, Rzochów, Wojsław i Wiśniowa.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Dziecko sw - niezalogowany 2016-01-09 01:41:23

    Dobry pomysł a ciekawy jestem czy mają tam te tekturowe bilety na pociąg

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    obywatelski - niezalogowany 2016-01-09 07:22:35

    morze  wkoncu  ktos  pomysli  o  poczekalni  dla  podruznych

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    toja - niezalogowany 2016-02-12 12:39:34

    Dobry pomysł? Przejąć taką ruderę? Tam potrzeba ogromnej kasy, żeby to wyremontować. A PKP niech nie będą takie łaskawe, od wielu lat nie wydały ani złotówki na dworzec i okolicę, a teraz chcą się strupa pozbyć i komuś wcisnąć.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości