Szkoły mogą realizować tematykę honorowego krwiodawstwa na różne sposoby – podczas lekcji biologii, etyki czy na godzinach wychowawczych. W Zespole Szkół Zawodowych w Przeworsku udało się pójść o krok dalej i zachęcić młodzież do podzielenia się cząstką siebie.
Okazją ku temu była szkolna akcja krwiodawstwa zorganizowana w placówce 22 października, koordynowana przez nauczycieli Joannę Śliwińską i Adama Łapę. Nie do końca zdecydowanych przekonywano podczas jej trwania, że nie trzeba być lekarzem ani superbohaterem, by uratować komuś życie, bo czasem wystarczy do tego 10 minut wolnego czasu i 450 ml krwi – czyli coś, co nasze ciało bardzo szybko odrobi.
Młodzież ZSZ w Przeworsku wydaje się być tego świadoma, dlatego chętnie wzięła udział w akcji poboru krwi. Chęć podzielenia się cząstką siebie wyraziło ponad 50 pełnoletnich uczniów, niestety nie wszystkim udało się przejść wstępną kwalifikację każdorazowo poprzedzającą donacje. Przykładem dla młodzieży byli też tego dnia nauczyciele, od lat należący do grona honorowych krwiodawców.
Placówka od dawna namawia uczniów do udziału w takich przedsięwzięciach, jak również podkreśla rolę, jaką może odegrać każdy pojedynczy człowiek, przekazując cenny dar krwi. Już teraz gorąco zachęca też do udziału w kolejnych akcjach, które z pewnością będą w szkole organizowane.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze