Reklama

Dziś na drogach akcja „Pieszy”

Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i czy piesi poruszają się zgodnie z przepisami.

Dziś, 5 lutego, policjanci jeszcze baczniej niż każdego innego dnia przyglądają się, czy kierowcy nie bagatelizują prawa pieszych. – Na pobłażliwość nie mogą liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielają pieszym pierwszeństwa na przejściach – informuje policja.
 
Funkcjonariusze przyglądają się także zachowaniu pieszych, zwłaszcza w rejonie przejściach, skrzyżowań i przystanków, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków. Jak zaznacza policja, główne błędy pieszych to nieostrożne wejście na jezdnię, przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym oraz wchodzenie na jezdnię zza pojazdu.

Funkcjonariusze przypominają także o odblaskach – piesi poruszających się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym mają obowiązek je nosić. Za nieprzestrzeganie tego przepisu grozi grzywna do 100 złotych.
 
AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gość - niezalogowany 2018-02-05 15:49:03

    Bardzo fajny artykuł szkoda tylko że brak jakiś aktów prawnych które np regulują kiedy pieszy ma pierwszeństwo na drodze a kiedy kierujacy może jechać dalej ... Gazeta powinna "bawić i uczyć " a nie tylko ostrzegać o policyjnych łapankach 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości