Policjanci zwracają szczególną uwagę na zachowanie kierowców wobec pieszych i czy piesi poruszają się zgodnie z przepisami.
Dziś, 5 lutego, policjanci jeszcze baczniej niż każdego innego dnia przyglądają się, czy kierowcy nie bagatelizują prawa pieszych. – Na pobłażliwość nie mogą liczyć kierujący omijający pojazdy, które zatrzymały się w celu przepuszczenia pieszych, wyprzedzający na przejściu lub bezpośrednio przed nim, jak również kierowcy, którzy nie udzielają pieszym pierwszeństwa na przejściach – informuje policja.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bardzo fajny artykuł szkoda tylko że brak jakiś aktów prawnych które np regulują kiedy pieszy ma pierwszeństwo na drodze a kiedy kierujacy może jechać dalej ... Gazeta powinna "bawić i uczyć " a nie tylko ostrzegać o policyjnych łapankach
Bardzo fajny artykuł szkoda tylko że brak jakiś aktów prawnych które np regulują kiedy pieszy ma pierwszeństwo na drodze a kiedy kierujacy może jechać dalej ... Gazeta powinna "bawić i uczyć " a nie tylko ostrzegać o policyjnych łapankach