Reklama

Dziwię się, że oni się dziwią

18/06/2020 08:21

Zmiana układu sił w przemyskiej radzie miejskiej odbiła się szerokim echem nie tylko w samym mieście, ale nawet w Polsce. Zmiana prezydium ma sprawić, że poprawi się sposób prowadzenia obrad i ich poziom. O zmianę sposobu nietrudno, ale prawdziwym wyzwaniem jest podniesienie poziomu dyskusji, który był z każdym miesiącem tylko gorszy. Niestety wątpię, żeby poprawa była możliwa w tej kadencji, bo przecież radnym prawa głosu odebrać nie można. Zresztą to, co się dzieje już po zmianie, dowodzi, że miło nie będzie.

Niektóre komentarze radnych w mediach społecznościowych mocno odstają od zachowania, które nazywamy szacunkiem. Niech pierwszy rzuci kamień, komu nigdy nie powinęła się noga. O przepraszam, kamienie już zostały rzucone.

Nowa większość zmieniła układ sił w radzie, bo – jak twierdzi – do tej pory była marginalizowana. Twierdziła, że prezydent się z jej głosem nie liczył. Teraz będzie musiał. Na pewno będzie ciekawiej. Jak to się przełoży na funkcjonowanie miasta? Zobaczymy. Ostrych dyskusji na pewno nadal będzie sporo.

Reklama

Czy tak być musiało? Czy radni nie mogli się dogadać i stworzyć szerszej koalicji? Andrzej Zapałowski (WdP) powiedział podczas wizyty Krzysztofa Bosaka w Przemyślu, że jego klub stworzył techniczną koalicję z KO, ponieważ PiS nie chciał współpracować. Robert Bal (Regia) zapytany, czy jego klub otrzymał choćby propozycję rozmów, odpowiedział: „Oczywiście, że nie”. Kto czyją rękę odrzucił, nie dojdziemy. Podział na opozycję i koalicję jest aż nadto jaskrawy. Ciągłe zarzuty kto przyczynił się do tego, że jest tak źle i licytowanie się, kto więcej zrobił dobrego.

Dziwię się „prezydenckiej” stronie rady, wszak jeden głos to bardzo krucha większość. Tak było i tak będzie. Czerwcowa zmiana nie była przecież pierwszą w historii naszego samorządu i na pewno nie była ostatnią. Dziwię się też zaskoczeniu zmianą układu sił. Takiego scenariusza należało się spodziewać co najmniej od września ub.r. Dzisiejsze krokodyle łzy są spóźnione.

Reklama

Na koniec – szef SLD wyrzucił z partii dwóch radnych z Przemyśla. Zabawne. SLD nieraz już głosowało ramię w ramię z PiS-em, nie tworząc koalicji. Teraz też jej podobno nie ma. Spostrzegawcza ta „góra” partii. A ponoć na poziomie samorządu polityki nie ma...

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Tadeusz - niezalogowany 2020-06-18 10:05:01

    Ciekawy uład współpracy ,którego nikt nie mógł przwidziec.W zasadzie oba ugrupowania różnią się diametralnie i od lat walczą na noże.Ale znalexli wspólny mianownik który ich połączył i prawdopodobnie zaowocuje współpracą.Zastanowiałem się co może byc tym mianownikiem.Nie wiem czy słusznie ale wydaje mi się,ze połaczyły ich zwyczajne burdele i prawdopodobnie język tego srodowiska.Obie organizacje w naszym regionie maja doświadczenie w tym środowisku.Szef jednej partii z naszego miasta opisany we wszystkich publikatorach z działalnosci w branży burdelowej.A drugi z drugiej parti też praktyk w branży burdelowej.A może się mylę.Tylko tacy moga się dogadac.Inne przypadki wykluczam.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    arek - niezalogowany 2020-06-18 10:09:49

    Pan redaktor zapomniał o radnej która zakochała się (będą żona i matka 2 dzieci) w radnym ( czy że wzajemnością to nie mi oceniac ani to czy to faktycznie miłość czy pieniądze/władza) co spowodowało zmianę układu sił w radzie. Mało etyczne, mało moralne, ale w PiS normalne. Zgoda z jednym, że ciężko będzie o porozumienie w tej kadencji, bo ścierają się starzy polityczni wyjadacze w młodymi gniewnymi z różnymi pomysłami, ale na pewno nowymi/innymi niż do tej pory - ale w kolejnych wyborach ... W końcu młodzi przyszłością narodu

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Sc - niezalogowany 2020-06-18 13:07:58

    A co kogo obchodzi z kim śpi? Ważne żeby dziecko było zdrowe i tego życzę 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama