To sytuacja bez precedensu. Od początku br. w mieście nie przeprowadzono ani jednej poważnej akcji pielęgnacji terenów zielonych. Trawy i chwasty po pas są normą. Przemyśl, aspirujący do miana miasta turystycznego, wygląda jak dżungla.
Jeśli ktoś pamięta utwór zespołu Lady Pank Fabryka małp, z całą pewnością przypomni sobie refren tego utworu. Fragment brzmi: „Gdzie spojrzę, dookoła dżungla...”. Przemyślanie śmiało mogą sobie go nucić, przechadzając się po mieście. Bo rzeczywiście, gdzie nie spojrzą, tam trawa po kolana, a czasami nawet po sam... pas[paywall]. Park miejski – dżungla, deptak nad Sanem – dżungla, nadsańskie nabrzeże – dżungla, Zniesienie – dżungla, place zabaw – dżungla. Wymieniać można jeszcze długo.
– Wie pan... Te bujające się na wietrze ogromne trawska może i ładnie wyglądają, bo przypominają łany zbóż. Tyle że nie jesteśmy na wsi! To centrum miasta, które – jak co rusz słyszę lub czytam – ma aspiracje, by być miastem turystycznym. To niech odpowiedzialne osoby wezmą się wreszcie do roboty, a nie zajmują się portalami społecznościowymi i komentowaniem na nich wszystkiego! Czy te chwasty i trawska mają przysporzyć nam turystów? Hmm... Kto wie. Może przybędą, aby zobaczyć wyjątkowy rezerwat zieleni – z sarkazmem w głosie wypowiedział się na temat miejskiej zieleni jeden z mieszkańców miasta, spacerujący z wnukiem Wybrzeżem Jana Pawła II.
Najgorzej, kiedy na bezczynności odpowiedzialnych służb cierpią dzieci. Wiele miejskich placów zabaw czy boisk stało się niedostępnych. Niedawno pisaliśmy o jednym, przy ulicy Bakończyckiej. Nasza interwencja odniosła skutek, bo dwa dni po publikacji trawa została skoszona. Pytanie tylko: czy tak to ma wyglądać? Czy dopiero desperacja mieszkańców, rodziców może sprawić, że ktoś spełni swój obowiązek?
Otrzymaliśmy od naszych Czytelników zdjęcia kilku miejsc uczęszczanych przez młodszych i starszych mieszkańców miasta. Jak choćby plac zabaw przy ulicy Wysockiego na Lipowicy.

fot.ze zbiorów własnych
Plac zabaw przy ulicy Wysockiego na Lipowicy.
Niedawno informowaliśmy o dysputach radnych na Komisji Sportu UM w Przemyślu. Było to 15 maja br. Podczas spotkania poruszany był problem koszenia trawy. 10 radnych (dwójka była nieobecna) debatowało nad „dokonaniem oszacowania kosztów utrzymania boisk osiedlowych przez POSiR wraz ze sprawdzeniem, czy w zasobach POSiR znajduje się odpowiedni do ich koszenia sprzęt” (dokładny cytat z głosowania imiennego). Wszyscy opowiedzieli się „za”! Co z tego wynikło? Wygląda na to, że odpowiedzialne służby spieszą się powoli.
– Pod koniec zeszłego roku kilka osób, które zajmowały się koszeniem traw, straciło pracę między innymi w Przemyskiej Gospodarce Komunalnej czy Zakładzie Usług Komunalnych. Ktoś wyszedł z założenia, że firmy zewnętrzne są tańsze. Teraz okazuje się, że ci sami wracają, bo stawki firm zewnętrznych poszły w górę. Nie rozumiem takiej polityki – zdradziła nam jedna z osób dobrze znających temat.
Rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk przyznał, że do magistratu również docierają zgłoszenia o konieczności wykoszenia terenów zielonych w mieście. – W miarę możliwości staramy się szybko na nie reagować. Koszenie trwa, zgodnie z harmonogramem. W tym roku musiał on być nieco zmodyfikowany, ze względu na wyjątkowo deszczowy maj i dużą wilgotność, co również wpływa na tempo wzrostu traw. Zaczęliśmy jeszcze w kwietniu, ale wspomniana aura utrudniała, a czasami wręcz uniemożliwiała prace, na przykład na miejskich cmentarzach. Mokra trawa mogła zanieczyszczać nagrobki. Dlatego dopiero niedawno wykonujący na nasze zlecenie prace Zakład Usług Komunalnych zakończył koszenie na Cmentarzu Głównym i kończy wykaszanie na zasańskim – wyjaśnił W. Wołczyk.
Miasto podzielone jest na obszary głównych ulic, gdzie trawy są koszone częściej i pozostałe obszary, gdzie odbywa się to rzadziej. – Przeprowadzenie jednego etapu koszenia musi nieco potrwać, ze względu na sporą powierzchnię wymagającą pielęgnacji. Prosimy mieszkańców o cierpliwość. ZUK reaguje na wszystkie zgłoszenia związane szczególnie z bezpieczeństwem kierowców, czyli w miejscach, gdzie trawy przesłaniają widoczność na drodze. Jeżeli chodzi o nabrzeża Sanu, czekamy na realizację zlecenia Wód Polskich, które zarządzają tym terenem. Koszenie nabrzeży rzeki powinno się rozpocząć w drugiej połowie czerwca – podsumował.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.JAK CHOMA BYŁ PREZYDENTEM TAK NIE BYŁO CHCIELIŚCIE bAKUNA TO MACIE!!!ZRAOŚNIETY BIEDNY PRZEMYŚLJUŻ NIE WSPOMNĘ JAK ZAKOMAŻONY I ZAKLESZCZONY
pewnie bakun ma za słabe okulary i nie widzi co za jego dekady dzieje się z naszym miastwszędzie zarośnietę pełno komarówinne miasta odkomarzają a w Przemyślu nawet nie wiedzą co to znaczy odkomarzanie tylko oszczędzają i do swoich kieszeni kase zapychają
W aptece są dezodoranty przeciw komarom muszkom i kleszczom calodobowe apteki Borelowskiego i Św. Jana .
Te komentarze Adam /Ilona to z jednego IP Panie hamryszczak
Wiekszosc radnych i pan Prezydent nie mieszkają w przemyslu wiec widdocznie ni ekorzystają ze scieżek rowerowych , ktore sa zarosniete. Ławek nie widac a rowerzysci wydeptali trawe wokł nich by mozna było na chwile usiasc. jeden z radnych (gdzies tak przeczytałem) powiedział, że takich koszen w miescie w ciagu sezonu musiało by byc około 10 , tobardzo kosztowne. I nic tylko rece załamac.
przy tej pogodzie wypadało by kosić 2 razy w miesiącu co dawałoby 10 koszeń całego miasta w okresie od kwietnia do końca sierpnia. Z tego co mi wiadomo pieniędzy nawet nie ma na połowę koszeń. Pozdrawiam i życzę miłego dnia"
Droga redakcjo jest to oczywiste kłamstwo, bo przyczyny opóźnień w koszeniu były wielokrotnie podawane, a miejska spółka ZUK w każdym wolnym okienku pogodowym wykorzystywała czas żeby nadrobić zaległości.
w pierwszej kolejnosci powinna byc wykoszona trawa wokół sciezki rowerowej kładki w góre. Rownamy do miasta turystycznego.
jakoś każdy na działkach i przy domach potrafi kosić i nie musi czekać na okienka
Albo więcej trawy i innego zielska, albo więcej smogu i innych zanieczyszczeń !!! Wybierajcie !!!DZIKOŚĆ NA TRAWNIKACH KOSZENIE TRAWY JUŻ NIE TAK RYGORYSTYCZNE - WYBORCZA.PL
ścieżki rowerowe zarośnięte ?!? To jak to, na asfalcie wyrosła trawa ?!? W którym to miejscu ?
SŁUSZNIE KLNIESZ NA KOSIARZY. KOSZENIE TRAWY SZKODZI I NIE MA WIĘKSZEGO SENSU - STEEMIT.COM
A gdzie redaktor był jak ludzie rośli? Gdzie by się nie ruszył wszystko ma po pas. Trawy jemu wieżę katedry zasłaniają . A te stojące przed katedrą 4 piętrowe kamienice to już nie .Nie pij chłopie tyle wody gazowanej , bo Ci potencjał intelektualny ,ze spaceru nie wróci.
SMOG NAS ZABIJA. UMIERA CORAZ WIĘCEJ OSÓB - POLITYKA.PL
A to sukces, niemal na miarę Rzeszowa. W niedzielęj przy pięknej pogodzie odbyłem spacerek parkiem im. St. Strońskiego na wzgórzu zamkowym i jakie wnioski trawa powyżej pasa, zbiornik wodny cały w wodorostach już gnijących, odczuwalny smród, kilkanaście czerwonych rybek, karpi lub karasie ledwie zipiących, powyżej mała niby fontanna zbazgrana głupawymi napisami przedstawia raczej śmietnik niż fontannę. Idąc Piłsudskiego widzimy w dole od kładki rowerowej do mostu Orląt nabrzeża Sanu zarośnięte trawą i pokrywami powyżej pasa człowieka średniego wzrostu. Kto nie wierzy proponuję wiosenny spacerek tą trasą, a te rybki radzę ratować bo niebawem uduszą się z braku tlenu w tym bajorze. Panie Bakun spacerek wybrzeżem Sanu i do parku, to Panu dobrze zrobi.
Dodając , taki jest obraz całego przemyskiego zadupia , brud, obdarte z tynku dziesiątki kamienic w centrum mieściny , obesrane i krzywe chodniki i nowy hit sezonu niemal wszędzie trawa i chwasty , pokrzywy i osty , łopiany , niemal cały album botaniczny rosnący powyżej pasa i jedyny sukces barierka w rynku co tryumfalnie zakomunikował jeden z radnych - bezradny jak poprzednicy tryumfalnie pozując do zdjęcia. Ale powtarzam moje stałe i jedynie słuszne motto które od lat kierowałem również pod adresem Chomy kieruję też do obecnego władyki , jaki pan taki kram jacy wyborcy taka "wadza" A nam , mnie osobiście wstyd , ponoć miasto turystyczne. Panie Bakun brzegiem Sanu wzdłuż ulicy Piłsudskiego często przechodzą turyści czasem z Niemiec i co widzą , jaka będzie opinia o nas Polakach. przecież ich turystów i nas mieszkańców nie interesuje jaka firma odpowiada za koszenie trawy. Większość obecnych "przemyślaków " obecnie mieszczuchów pochodzi ze wsi , więc proponuję wrócić do kos i sierpów , przypomną sobie przy okazji ciężką pracę swoich rodziców i dziadków a i Przemyśl na tym skorzysta. A na razie polecam odprawić mszę nie za Miasto Arras a za mieścinę za Przemyśl , szkoda Przemyśla. Tyle uzupełnienia.
ADAM nawet nie wspominaj tego oprycha, który narobił takiego gnoju, że głowa mała i nie wiadomo jak to wszystko teraz odkręcić i za czyje pieniądze ?!? A do pana Bakuna mały apel tzn. niech pan nie ugina się pod presją tych wszystkich ignorantów i tumanów, bo będzie coraz więcej ludzi którzy docenią to co pan zrobi, a właściwie nie zrobi, tak więc koszenie ograniczyć do niezbędnego minimum albo w większości przypadków w ogóle nie stosować takich patologicznych oraz szkodliwych praktyk.
Oj ty "geniuszu"... 'Zakomażony" = odmień sobie przez przypadki, może ci rozumu przybędzie!
No to się zdecyduj - czy Przemyśl jest biedny i nie ma pieniędzy, czy wypychają sobie kieszenie... Czym? Powietrzem??? Skoro nie ma pieniędzy...?
Moja opinia jest taka - bezstronna. Proszę nie zarzucać mi że jestem z PIS i bronię ich. Zgadza się że kasy jest mało w mieście. ale to nie powód żeby oszczędzać na czystości, chcąc robić miasto turystyczne. Najlepiej usprawiedliwiać się brakiem kasy i to z winy poprzedników. Ale nowe władze wiedziały na co szły. Wydaje mi się że aby skosić trawę czy wywieść śmieci z koszy, posprzątać ulice szczególnie centrum po weekendzie to nie potrzeba nie wiadomo ile kasy. Co trzeba przetarg ogłaszać i firmy zewnętrzne najmować. A nie mogą robić tego pracownicy zatrudnieni w rejonie dróg. Mają płaconą pensję i prze 8 godzin moga kosić. A jak radni nasi nowi i Prezydent powtarzają że nie ma kasy po poprzednikach to nie mają nic do roboty do końca kadencji. To niech w takim razie wezmą się do akcji i zaczną kosić. Wczoraj widziałem brzeg nad sanem a dziś Park - puszcza wielka, a rybki rzeczywiście w bajorze pływają w parku. Tak to jest jak się chciało wielkich zmian i wybrało się amatorów. Nie mówię że pan Bakun jest zły, ale wydaje mi się że nie ma doświadczenia w samorządzie i robią go w konia.
Było było. Kilka razy pisałem o tym na forach. Wszystko pozarastane. Lipiec, wakacje a nad Sanem trawska. To nie wina prezydentów, którzy mają to gdzieś. To wina ludzi podległych pracowników odpowiedzialnych, którzy mają sprawę głęboko.
Guzik prawda. Co roku jest to samo. Wymienić ludzi, zapominają o tym jaką mają pracę?
Choma jednak był mistrzem iluzjonistą hipnotyzerem.Nasze przemyskie społeczeństwo nigdy w życiu nie było tak zaciekawione stanem miasta za poprzednika.Nagle każdy jest ekspertem od wszystkiego.Obwodnica dawno już wykoszona. A niestety brzegi Sanu to temat wód polskich, które odwalają sztuki
Czytaj raz jeszcze tym razem ze zrozumieniem, oszczędności w wydatkach i to ścisłe ogłaszał w różnych wywiadach i konferencjach Bakun który jako prezydent reprezentujący i będący organem wykonawczym rady bezradny musi w przeciągu 4 lat spłacić ponad 150 lilionów złotych po poprzednika Chomie, który oddzidziczył dług jak na małą mieścinę ogromny jako kukułcze jajo. I dlatego oszczędności na wszystkim nawet pozamiataniem po zimie czy wykaszania traw i chwastów np zamiast 4xw roku jedynie 2x. Niestety ci co pozostali w przemyskim grajdole muszą nauczyć się z tym żyć i nadal największą inwestycją będzie bariera w rynku. Apeluję po raz kolejny o uratowanie rybek w śmierdzącym już zbiorniku wodnym w parku zamkowym bo przy tych temperaturach za niedługo niestety z braku tlenu się poduszą.
Oj boli niektórych pisiorkow przegrana w Przemyslu!!! Nie mogą się pozbierać i trauma trwa !!!! stracili wpływy i szukają pierdol żeby tylko zaistnieć ! jeden europoseł obiecal most na sanie i to trzeba mu przypominać!!!!!
P.Prezydencie czas na kozy, dodtkowo będzie mleko i mięso
https://l.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fgospodarkapodkarpacka.pl%2Fnews%2Fview%2F32024%2Fsytuacja-finansowa-podkarpackich-samorzadow-raport-instytutu-badan-i-analiz-finansowych-wsiiz%3Ffbclid%3DIwAR1Ng6b2gx8em-6AIhI3XOttyrZwrH6qGIxYwk445thNlNOrK64nIbktq9c%23.XQCd54NbXak.facebook&h=AT0osyjSXYOAFCnj41e07EEVLkoRazKcmDyBV0OfwwpbvTENRIGi8lkSJwl8mMaiNvtN1RRTSEdtb0L3D5nSQSC2R1CZ1zJ29b-IehZJdu-O6iPLBQHd4f7t6RJA5so695W8KYmQiTFBPCw Może TYM SIE ZAINTERESUJCIE , I PATRZCIE KOMU DAJECIE RZĄDZIĆ , BO JAK DLA MNIE TO JEST ODWRACANIE UWAGI OD FAKTYCZNEGO STANU..
Obecny cudny włodarz wiedział na co się pisze i wiedział, że miasto jest zadłużone więc zasłanianie się zadłużeniem miasta jest słabym pomysłem.
TARNOBRZEG WYDAŁ 120 TYSIECY NA OPRYSKI, A NA FORACH TAMTEJSZYCH MIESZKAŃCÓW WYCHODZI ŻE TO NIC NIE DAŁO,TO NIE WIEM CZY JEST SENS NAS LUDZI TRUĆ OPRYSKAMI NA KOMARY
Ilona 55 195.136.176.208 ADAM TYLKO GADAM 195.136.176.208
Miasto musi oszczędzać ? Niech radni , szczególnie ci co mówili ze nie idą "po kasę " , obniżą sobie diety bo jak narazaie biorą maksymalne stawki nawet jako przewodniczący komisji pobierają maksymalne apanaże. ... a oszczędzają na mieście i mieszkańcach ... wstyd
miastem turystycznym? naprawde? to gdzie sa Ci turysci albo moze ma ktos jakis wykaz ile turystow przyjezdza do Przemysla, bo zakladam ze niewieluowszem miasto ma ogromny potencjal ale nikt go nie potrafi wypromowac , zreszta co tu promowac, brudne szare kamienice (dworskiego, slowackiego itd)przyjezdzam co roku do rodzicow i niestety za kazdym razem jest coraz gorzej,
Słychać wycie znakomicie.PISoBOLSZEWICKA klika oderwana od koryta. Tak w skali mikro kończą się ich"rządy". Przedsmak tego co czeka nas w bolandii dopiero przed nami he he.Pozdrowienia z handlu.
Panie Bakun, kosić tych pisiorów równo. Tak trzymać.
Zbliża się Boże Ciało,miasto będzie wykoszone i posprzątane na bank. Sam biskup będzie kroczył przez most na Sanie.
Bród na schodach do Sanu to też kłamstwo . Żeby zmieść codziennie rano przynajmniej w sezonie turystycznym to też kłamstwo ???Puszki , pobite butelki ,m pety , prezerwatywy , pudełka po jedzeniu itd . Tak ma wyglądać turystyczne miasto ????????
Przynajmniej nie będzie trzeba po dzieciach flaszek zbierać :P
Za komuny , trawsko nad Sanem , kosił kosiarką konną a na zboczach kosą , chłop z Ostrowa za parę groszy . Wyschniętą trawę wywoził do siebie i miał sciółkę dla bydląt . Cicho czysto ekologiczne . Dzisiaj musi być przetarg na firmę z uprawnieniami ta bierze grubą kasę i wynajmuje podwykonawców z 20 letnimi golarkami na żyłkę . Podwykonawcy biorą januszy z 5 zł i jest brzęczenie przez 2 tygodnie i dym , który widać w prominiu 5 km .
Od tego jest prezydent aby ogarniał całość . Jak podlegli ludzie zawalają to na zbity ryj i tyle w temacie
Kilku zdrowych chłopów z tradycyjnymi kosami i wszystko jest wkoszone w 2 dni za parę zł bez smrodu , hałasu , przetargu , ryku golarek ton paliwa itd .
jak to jest dla Ciebie pierdoła to sam nim jesteś
Zieleń na rynku się nie podoba.Zazieleniło się całe miasto - Nadal źle.No nie dogodzi.
Taki Rynek podoba Wam się XDhttp://www.rafalgawel.pl/rynek-starego-miasta/?fbclid=IwAR2ZmZtNzNlWVzL2f_MufCYL-ecU5ipUQEG2hjQwxRMGBJh2oD5wCnQqqeI
Dlatego wybrali Bakuna bo się ockneli po 16 latach. Tyle że miało być jak to w kampanii 15 pisał "6 trybików które wzajemnie się zazębiają aby rozwinąć miasto. " Tyle, że nie przewidzieli, że żeby ich cudowna maszyna odpaliła potrzeba paliwa (czytaj pieniędzy). I tak tym sposobem jest tragedia. Pewno budżet na 2020 rok uchwalą ale na 2021 już nie....
i dopłaty do hodowli.... dźwigniemy miasto eko hodowlouprawą
zadłużeniem można mu wytłumaczyć to że basen nie powstanie... a nie że mieścina co dycha turystyką umrze przez samopowieszenie (czytaj poprzez zniechęcenie turystów)
i dodatkach mieszkaniowych dla najbiedniejszych
A jeżeli bardziej Panu zależy to mogę podać bardziej szczegółowe wyniki łącznie z danymi ile średnio nocy spali turyści, jakiej byli narodowości... Wie Pan że o ile mnie Pamięć nie myli to 1/100 śpiących w Przemyślu to Azjata?
Zarosło chwastami po szyję . To jest miasto a nie ugory .
No i dobrze bo tak by dopiero miasto sprzątali przed następnymi wyborami a tak przynajmniej raz do roku wykoszą trawę i ul zmyją .
Do Theo Asfalcie ???? Tylko nad Sanem część ścieżki jest z asfaltu , reszata to polbruk wypadający , na którym można zęby stracić i koła zniszczyć .
Erty faktycznie nie zwróciłem uwagi ale w tym roku chyba "czyszczarki" nie jeżdżą albo ja mam mocniejszy sen:D
Trawę , chaszcze i chwasty też koszą .?????
Tiaaaa , każdy winien tylko nie prezio . Od tego jest aby to załatwić czy to z wodami czy innymi .Po to został wybrany .
Czepiliśmy sie koszenia wszelkich traw w mieście jak piany płota.A niezbyt częste koszenie to same korzyści dla miasta.Trawa nie koszona i to bardzo schładza miasto.To wie nawet przedszkolak.Trawa nie koszona to zamiast zielonej pustyni to z biegiem czasu prawdziwe kwietne łąki z różnymi rodzajami i gatunkami roślin.Nie koszona trawa to rozbudowane życie biologiczne różnego rodzaju żyjątek szczególnie do walki z komarami i kleszczami.Tzw odkomarzanie czy też odkleszczanie to całkowita likwidacja życia biologicznego w tym szczególnie zyjatek w walce z kleszczami i komarami.Popatrzcie tylko kogo gryzą kleszcze.Na wsi gdzie trawy nikt nie kosi prawie że pogryzień nie ma a w mieście gdzie trawniki strzyzone pogryzionych multum.
Hodowla komarów i kleszczy . Jak chcesz mieć trawę po szyję to wracaj na wieś .Miasto to nie ugory . Nadbrzeże w mieście to jedyne miejsce gdzie można odpocząć pospacerować itd . W Przemyślu można jedynie się w syfie , śmieciach i 2 metrowych pokrzywach utopić
http://www.rafalgawel.pl/rynek-starego-miasta/?fbclid=IwAR2ZmZtNzNlWVzL2f_MufCYL-ecU5ipUQEG2hjQwxRMGBJh2oD5wCnQqqeI
Czy czasem słoneczko nie przygrzało ci mózgu że wypisujesz takie brednie. Taki zawsze mądry, niemal filozof a wpis godny przedszkolaka zaś sprawa nie tylko ta związana z trawą jest poważna, świadczy o totalnym upadku Przemyskie mieściny.
Właczcie armatki snieżne trawa zmarznie no i bedzie klima
Zrobić ODKOMARZANIE w Przemyślu !!! w innych miastach jest to możliwe ,dlaczego nie u nas ??
Tak szczerze dzięki redakcji Nowiny udało się skosić plac zabaw przy ulicy Wysockiego za co dziękujemy fajnie że też drogę robią na Wysockiego ale niestety fuszerka totalna pozdrawiam
Będzie remont za 2 lata będzie robota .
Ciekawe kto teraz zbierze to siano przy deptaku nad Sanem bo po pierwszych deszczach zacznie gnić i będzie fetor
71 Jeden mędrców na temat koszenia,przy takim zasobie aktywnych obywateli sami byście miasto wyplewili, co jeden to mądrzejszy,a najlepszy ni jaki Przemyski obserwator,prawdziwy góru,jaki pokazuje jedyną słuszną drogę.Kiedyś to było miasto teraz to dzielnica NEHRYBKI więc się z tym pogódźcie siunki
Przecież p Bakun opowiadał jakie to ma pomysły to jego wybrali sam też wiedział na co idzie. okazuje się teraz że zero doświadczenia zero pomysłów a najważniejsza dla niego jest wojna z pis. Nigdzie nie dojdziemy z takim prezydentem otwierające powoli oczy on nic nie zrobił i nie zrobi! ????
Upodabniamy się do kresów wschodnich tam też jest wszystko niczyje czyli bez pańskie
W Wrocławiu też nie koszą. Osobiście tez nie jestem zwolennikiem "golenia" trawników. Łąki są piękne, tam gdzie jest taka potrzeba to "golić" a tam gdzie można to dwa razy do roku. https://www.money.pl/gospodarka/wroclaw-zarasta-trawa-i-krzakami-hodujemy-kleszcze-i-komary-6391505681016961a.html
Koszenie w "korycie" Sanu należało kiedyś do RZGW, a teraz do WÓD POLSKICH.
JAK CHOMA BYŁ PREZYDENTEM TAK NIE BYŁO CHCIELIŚCIE bAKUNA TO MACIE!!!ZRAOŚNIETY BIEDNY PRZEMYŚLJUŻ NIE WSPOMNĘ JAK ZAKOMAŻONY I ZAKLESZCZONY
ZAROŚNIĘTY
pewnie bakun ma za słabe okulary i nie widzi co za jego dekady dzieje się z naszym miastwszędzie zarośnietę pełno komarówinne miasta odkomarzają a w Przemyślu nawet nie wiedzą co to znaczy odkomarzanie tylko oszczędzają i do swoich kieszeni kase zapychają