Lubaczów wychodzi naprzeciw oczekiwaniom młodzieży i we wrześniu organizuje finały imprezy e-sportowej „LubaLAN”. Uczestnicy zmierzą się w dwóch grach: Counter Strike Global Offensive i League of Legends. O garść informacji poprosiliśmy koordynatora projektu Piotra Osiewicza.
Ilu graczy zgłosiło się do turnieju?
– Aktualnie w Counter Strike Global Offensive mamy zarejestrowanych 16 drużyn po pięć osób, czyli 80, a w League of Legends 8 drużyn, czyli 40 osób.
To sporo.
– Tak, ale chętnych było więcej, w LoL[paywall] zapisanych było 10 drużyn, a w CS 23, jednak ze względu na możliwości techniczne mogliśmy dopuścić tylko 16. Nie ograniczamy się jednak tylko do tego. Chcemy stworzyć drabinkę, dzięki której wyłonimy zwycięzców.
Można się jeszcze rejestrować?
– Tak, mamy dwie sesje kwalifikacyjne, teraz właśnie trwa pierwsza. Sesja to drabinka stworzona dla konkretnych drużyn, dzięki temu wyłaniani są finaliści, którzy przechodzą do ostatecznych rozgrywek. Obecnie można zapisać się już tylko do drugiej sesji, ponieważ pierwsza już trwa i kilka rozgrywek już się odbyło.
Każdy może wziąć udział?
– Oczywiście, nie ma ograniczeń.
Gdzie odbędzie się finał?
– 10 i 11 września w hali sportowej przy gimnazjum numer 2 w Lubaczowie. Wtedy finaliści spotkają się już osobiście i razem powalczą o pierwsze miejsce.
Jaka jest pula nagród?
– Chcielibyśmy, żeby było jak w Stanach Zjednoczonych 18 milionów dolarów, ale tu jest Polska i mamy tylko 2000 zł.
Dziękuję za informacje.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze