Grupa Przemyskich Morsów została nominowana do akcji sprzątania miasta przez Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl. Pod przewodnictwem Magdaleny Majewskiej podjęła wyzwanie uporządkowania terenu stawików przy ulicy Sanockiej. Tam właśnie grupa się spotyka i morsuje.
Akcja „Przemyskie morsy kontra śmieci na stawikach” odbyła się 23 marca. Wzięli w niej udział członkowie sekcji pływackiej San Swimmers, Klubu Spartan Przemyśl oraz przyjaciele grupy Przemyskich Morsów. Dołączyli przewodnicząca Rady Miejskiej w Przemyślu Ewa Sawicka, zastępca prezydenta Bogusław Świeży, radny Tomasz Schabowski oraz grupa działkowców.
Worki i rękawiczki dostarczyły Stowarzyszenie Zmieniamy Przemyśl i PGK. Prezydent Wojciech Bakun zadeklarował, że śmieci zostaną odebrane i wywiezione przez PGK.
Wynikiem akcji, którą zainicjował Przemysław Noga, jest pobity rekord zebranych śmieci – 1,5 tony!
– Piękne jest to, że w sprzątaniu brały udział całe rodziny przemyskich morsów. To wspaniały przykład dla dzieci na przyszłość. Apeluję do ludzi, żeby[paywall] się zastanowili, czy w tak zaśmieconym przez samych siebie mieście chcą żyć? Przecież ta góra śmieci nie przyszła tam sama. Przywozicie tu różne rzeczy, których chcecie się pozbyć. Puszki po konserwach to tylko mała część rzeczy znalezionych. Były też dwa telewizory, zniszczony tablet, klawiatura, opony, kołpaki, gruz, butelki szklane i plastikowe... Mieszkańcy Przemyśla i okolic, wybierając się na spacery czy odpoczynek na łonie natury, zabierzcie worki, posprzątajcie po sobie, dajcie przykład innym – to nic nie kosztuje. Wspólnie możemy zrobić wiele – apeluje liderka morsów Magdalena Majewska.
Akcja nie obyła się bez kolejnej nominacji do zadania. M. Majewska rzuciła wyzwanie drużynie futbolu amerykańskiego Przemyśl Bears oraz młodzieży z I Liceum Ogólnokształcącego w Przemyślu. Po akcji sprzątania stawików Przemyskie Morsy wskoczyły do zimnej wody, by delektować się ostatnimi kąpielami w tym sezonie w świeżo uprzątniętej przestrzeni.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Cóż można powiedzieć ?!? Brawa i pokłony dla Przemysłąwa Nogi, Magdaleny Majewskiej, Morsów i ich przyjaciół !!! Tak trzymać !!!
Cóż można powiedzieć ?!? Brawa i pokłony dla Przemysłąwa Nogi, Magdaleny Majewskiej, Morsów i ich przyjaciół !!! Tak trzymać !!!