Edukacja ponagdimnazjalna w powiecie jarosławskim się zmienia. Jak zapowiada Lucyna Paulo, naczelnik wydziału oświaty w starostwie, szkoły muszą dostosować ofertę do potrzeb rynku, a przyszli uczniowie wybierać dalsze kształcenie z rozmysłem. Chodzi m.in. o to, by wyeliminować rezygnacje z wybranej szkoły. Okazuje się, że kilkaset młodych ludzi nie kończy kierunku, który wybrali po gimnazjum.
Ma w tym pomóc elektroniczny poradnik dla gimnazjalisty oraz inny niż do tej pory sposób przedstawiania oferty szkół ponadgimnazjalnych, obejmujący m.in.: wspólną debatę, w której uczestniczą uczniowie szkół podległych powiatowi i ich przyszli koledzy. Takie działania mają prowadzić do tego, by gimnazjaliści wybierali kierunek dalszej nauki z rozsądkiem i brali pod uwagę[paywall] swoje predyspozycje, a nie szli za modą czy namową kolegów.
W miniony piątek, 8 kwietnia, zorganizowano w Akademickim Centrum Kultury Studenckiej Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej debatę poświęconą ofercie edukacyjnej szkół ponadgimnazjalnych w powiecie jarosławskim. Wzięli w niej udział przedstawiciele szkół nadzorowanych przez powiat oraz spora grupa gimnazjalistów.

fot.Starostwo Powiatowe w Jarosławiu
Szkoły ponadgimnazjalne zaprezentowały podczas debaty, czym zajmują się uczniowie. Był m.in. pokaz mody w wykonaniu uczennic Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze