Reklama

„Elektronik” krok od podium

W Białymstoku, do 13 do 15 grudnia br., rozegrany został finał ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W gronie najlepszych badmintonowych ekip w Polsce rywalizowały reprezentacje dwóch przemyskich szkół – ZSEiO w Licealiadzie chłopców oraz SP nr 14 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.

Dużą niespodziankę sprawili uczniowie przemyskiego „Elektronika” (Kacper Drymajło, Jakub Fortuna i Szymon Kazimir, opiekun: Agata Gorzelnik). W fazie grupowej pokonali VIII LO z Krakowa 3:2 oraz V LO z Torunia 5:0 i wykonali założony plan minimum, czyli wyjście z grupy eliminacyjnej. Ale to było dla nich za mało. W meczu o awans do pierwszej „czwórki” turnieju pokazali co znaczą ambicja, walka i hart ducha. Po niezwykle zaciętych 3-setowych pojedynkach pokonali 3:0 LXXXVI LO z Warszawy, otwierając sobie tym samym drogę do podium.

W półfinale udział wzięło, oprócz przemyskiej ekipy, trzy szkoły, stanowiące zaplecze czołówki polskiego badmintona. W walce o finał przemyska ekipa przegrała z ZSR z Białegostoku 0:3. Także w walce o 3. miejsce nie udało się im wygrać meczu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby. Ostatecznie „elektronicy” zajęli znakomite 4. miejsce.

Reklama

Sukcesu z ub.r. nie powtórzyła ekipa z przemyskiej SP nr 14. Grająca pod opieką Przemysława Korobczaka, para Aleksander Bandrowicz – Igor Hajduk w fazie grupowej przegrała mecze z SP Donaborów 1:4 i SP 1 Głubczyce 2:3, wygrywając z SP 35 z Bydgoszczy. Zespół przemyskiej „czternastki” zakończył zmagania na 3. miejscu w grupie i 13. w całym turnieju.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 21/12/2024 11:20
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama