W Białymstoku, do 13 do 15 grudnia br., rozegrany został finał ogólnopolskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej i Licealiady. W gronie najlepszych badmintonowych ekip w Polsce rywalizowały reprezentacje dwóch przemyskich szkół – ZSEiO w Licealiadzie chłopców oraz SP nr 14 w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.
Dużą niespodziankę sprawili uczniowie przemyskiego „Elektronika” (Kacper Drymajło, Jakub Fortuna i Szymon Kazimir, opiekun: Agata Gorzelnik). W fazie grupowej pokonali VIII LO z Krakowa 3:2 oraz V LO z Torunia 5:0 i wykonali założony plan minimum, czyli wyjście z grupy eliminacyjnej. Ale to było dla nich za mało. W meczu o awans do pierwszej „czwórki” turnieju pokazali co znaczą ambicja, walka i hart ducha. Po niezwykle zaciętych 3-setowych pojedynkach pokonali 3:0 LXXXVI LO z Warszawy, otwierając sobie tym samym drogę do podium.
W półfinale udział wzięło, oprócz przemyskiej ekipy, trzy szkoły, stanowiące zaplecze czołówki polskiego badmintona. W walce o finał przemyska ekipa przegrała z ZSR z Białegostoku 0:3. Także w walce o 3. miejsce nie udało się im wygrać meczu ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego ze Szklarskiej Poręby. Ostatecznie „elektronicy” zajęli znakomite 4. miejsce.
Sukcesu z ub.r. nie powtórzyła ekipa z przemyskiej SP nr 14. Grająca pod opieką Przemysława Korobczaka, para Aleksander Bandrowicz – Igor Hajduk w fazie grupowej przegrała mecze z SP Donaborów 1:4 i SP 1 Głubczyce 2:3, wygrywając z SP 35 z Bydgoszczy. Zespół przemyskiej „czternastki” zakończył zmagania na 3. miejscu w grupie i 13. w całym turnieju.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze