Przeglądam od czasu do czasu rozmaite fora, które z założenia powinny być platformą wymiany myśli, poglądów i informacji. Czytam kolejne wpisy i nie wiem, czy się śmiać, czy płakać. Po pierwsze dlatego, że ich autorzy, podpisujący się nickami, a więc anonimowi, są mądrzejsi od wszystkich świętych i nie ma chyba tematu, na który nie mieliby czegośoś do powiedzenia. Po wtóre w zdecydowanej większości wpisów króluje agresja, sączy się nienawiść i chorobliwa wręcz wrogość do bliźnich, zwłaszcza tych innego wyznania, narodowości lub myślących inaczej.
Wystarczy zacząć zupełnie niewinny wątek. Na przykład o altance w przemyskim parku, a już przy trzecim z kolei wpisie dowiadujemy się, że miastem rządzą łapówkarze i złodzieje, a autor kolejnego sugeruje, że wszystkiemu są winni Żydzi albo – co gorsza – Ukraińcy. Śledząc takie dyskusje, mam wrażenie, że ich autorzy to dotknięci czarnowidztwem, zgorzkniali frustraci, którym forum zastępuje kozetkę u psychologa.
Dziwię się tylko administratorom owych forów, że mając odpowiednie narzędzia, nie powiedzą takim autorom fora ze dwora.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Ukraińcy powinni wyrzec się S. Bandery i nie stawiać mu pomników. Wtedy mogą liczyć na sztamę z Polakami. Przecież nikt z polaków nie chce jątrzyć tego Wołynia! To oni go jątrzą przypominając nam co chwilę te cierpkie chwile czy to marszami, flagami, pomnikami, pamiątkami z wizerunkiem Bandery na rynku we Lwowie, czy to wreszcie ustanowieniem 14 Października (rocznica powstania UPA) świętem narodowym. Niemcy wyrzekli się A.Hitlera. W Niemczech nawet dowcipy o Hitlerze i Żydach i generalnie o II wojnie światowej karcone są surowym wzrokiem tak, że drugi raz nikt nie śmie na ten temat żartować.
Za to z "polaczków" każdy się śmieje wszędzie i na każdym kroku:( Przykre ale prawdziwe
Ukraińcy powinni wyrzec się S. Bandery i nie stawiać mu pomników. Wtedy mogą liczyć na sztamę z Polakami. Przecież nikt z polaków nie chce jątrzyć tego Wołynia! To oni go jątrzą przypominając nam co chwilę te cierpkie chwile czy to marszami, flagami, pomnikami, pamiątkami z wizerunkiem Bandery na rynku we Lwowie, czy to wreszcie ustanowieniem 14 Października (rocznica powstania UPA) świętem narodowym. Niemcy wyrzekli się A.Hitlera. W Niemczech nawet dowcipy o Hitlerze i Żydach i generalnie o II wojnie światowej karcone są surowym wzrokiem tak, że drugi raz nikt nie śmie na ten temat żartować.
Za to z "polaczków" każdy się śmieje wszędzie i na każdym kroku:( Przykre ale prawdziwe