Reklama

Fotografiami ocalają od zapomnienia

9 czerwca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów, w Archiwum Państwowym w Rzeszowie nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego „Ocalić od zapomnienia – II wojna światowa w naszym regionie”. Nie zabrakło wśród nich młodzieży z naszego regionu.

Konkursowym zadaniem uczestników było wykonanie fotografii miejsca, wydarzenia, osoby bądź symbolu kojarzącego się z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Musiało być zrobione na terenie Podkarpacia i opatrzone stosownym opisem. Swoje prace uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa nadsyłali do 10 maja. Oceniająca je komisja (Marcin Bukała i Ewa Dziobak z IPN Rzeszów oraz Izabella Frużyńska, Krzysztof Łyko i Filip Kępa z AP Rzeszów) uznała, że wszystkie stały na wysokim poziomie, niemniej jednak trzeba było wskazać laureatów tej rywalizacji, którym nagrody wręczyli tego dnia: Izabella Frużyńska, Marek Gieroń i dr Marcin Bukała.

Wśród nagrodzonych z terenu byłego województwa przemyskiego w kategorii klas 5 – 8 szkół podstawowych znaleźli się: Piotr Urban (kl. 5 SP nr 1 w Pruchniku) – pierwsze miejsce i Klaudia Ziętal (kl. 8 SP w Drohojowie) – trzecie miejsce. Wyróżnienia z...

Płatny dostęp do treści

Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się

Pozostało 39% tekstu do przeczytania.

Wykup dostęp
Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 25/06/2024 17:50
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama