9 czerwca, w ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Archiwów, w Archiwum Państwowym w Rzeszowie nagrodzono laureatów konkursu fotograficznego „Ocalić od zapomnienia – II wojna światowa w naszym regionie”. Nie zabrakło wśród nich młodzieży z naszego regionu.
Konkursowym zadaniem uczestników było wykonanie fotografii miejsca, wydarzenia, osoby bądź symbolu kojarzącego się z 85. rocznicą wybuchu II wojny światowej. Musiało być zrobione na terenie Podkarpacia i opatrzone stosownym opisem. Swoje prace uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z terenu województwa nadsyłali do 10 maja. Oceniająca je komisja (Marcin Bukała i Ewa Dziobak z IPN Rzeszów oraz Izabella Frużyńska, Krzysztof Łyko i Filip Kępa z AP Rzeszów) uznała, że wszystkie stały na wysokim poziomie, niemniej jednak trzeba było wskazać laureatów tej rywalizacji, którym nagrody wręczyli tego dnia: Izabella Frużyńska, Marek Gieroń i dr Marcin Bukała.
Wśród nagrodzonych z terenu byłego województwa przemyskiego w kategorii klas 5 – 8 szkół podstawowych znaleźli się: Piotr Urban (kl. 5 SP nr 1 w Pruchniku) – pierwsze miejsce i Klaudia Ziętal (kl. 8 SP w Drohojowie) – trzecie miejsce. Wyróżnienia z...
Przeczytałeś tylko fragment tekstu. Chcesz przeczytać całość i inne artykuły premium? Nieograniczony dostęp do pełnych tekstów od 19 groszy dziennie! Masz już wykupiony dostęp? Zaloguj się
Pozostało 39% tekstu do przeczytania.
Wykup dostępTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze