Od dzisiaj, 7 bm., 6 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG wraz z 19 delegowanymi z innych oddziałów SG rozpoczyna miesięczną misję na greckiej wyspie Lesbos w ramach operacji unijnej agencji ds. granic Frontex.
– Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej mają pomagać miejscowym służbom w radzeniu sobie z napływem migrantów. Delegowani funkcjonariusze z Podkarpacia są specjalistami ds. nadzoru granic, daktyloskopowania i rejestracji migrantów. Misja będzie kontynuowana. Na luty (2016) planowany jest wyjazd do Grecji 32 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej – specjalistów do rejestracji cudzoziemców, ustalania pochodzenia migrantów oraz specjalistów ds. dokumentów. W marcu kolejna tura 32 funkcjonariuszy pojedzie na Lesbos, Samos oraz Chios – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG.
Z uwagi na trudną sytuację migracyjną na Południu Europy 34 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyło (2015 r.) w misjach pod egidą Frontex-u, wspierając państwa członkowskie w ochronie południowej granicy UE, m.in. w Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Dodatkowo 10 funkcjonariuszy wzięło udział w misji wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy węgiersko-serbskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, jak chyba w drugim zdaniu jest napisane.
A co to jest " BiOSG"???????
Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, jak chyba w drugim zdaniu jest napisane.