Reklama

Funkcjonariusze BiOSG pojechali na grecką wyspę Lesbos. Będą wspierać Greków

Od dzisiaj, 7 bm., 6 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG wraz z 19 delegowanymi z innych oddziałów SG rozpoczyna miesięczną misję na greckiej wyspie Lesbos w ramach operacji unijnej agencji ds. granic Frontex.

– Polscy funkcjonariusze Straży Granicznej mają pomagać miejscowym służbom w radzeniu sobie z napływem migrantów. Delegowani funkcjonariusze z Podkarpacia są specjalistami ds. nadzoru granic, daktyloskopowania i rejestracji migrantów. Misja będzie kontynuowana. Na luty (2016) planowany jest wyjazd do Grecji 32 funkcjonariuszy polskiej Straży Granicznej – specjalistów do rejestracji cudzoziemców, ustalania pochodzenia migrantów oraz specjalistów ds. dokumentów. W marcu kolejna tura 32 funkcjonariuszy pojedzie na Lesbos, Samos oraz Chios – informuje mjr Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału SG.

 Misje, w których uczestniczyli pogranicznicy w 2015 roku

 Z uwagi na trudną sytuację migracyjną na Południu Europy 34 funkcjonariuszy Bieszczadzkiego Oddziału SG uczestniczyło (2015 r.) w misjach pod egidą Frontex-u, wspierając państwa członkowskie w ochronie południowej granicy UE, m.in. w Grecji, Bułgarii i we Włoszech. Dodatkowo 10 funkcjonariuszy wzięło udział w misji wsparcia Krajowej Policji Węgier na granicy węgiersko-serbskiej.

Reklama

 

 


AN
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kaziu - niezalogowany 2016-01-07 16:03:17

    A co to jest " BiOSG"???????

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    toj - niezalogowany 2016-01-11 17:30:01

    Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej, jak chyba w drugim zdaniu jest napisane.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama