Wykrusza się klub radnych Platformy Obywatelskiej w Przemyślu. Po Jerzym Krużelu, 26 stycznia br. klub zdecydowała się opuścić Grażyna Stojak. Z sześciu radnych PO na starcie nowej kadencji rady pozostało obecnie czterech.
Były kandydat na prezydenta miasta Wojciech Błachowicz jako szef klubu oraz: Aleksandra Cikuj, Ewa Sawicka, Grażyn Stojak, Jerzy Krużel i Tomasz Schabowski – to 6-osobowa reprezentacja Platformy Obywatelskiej, która w wyborach samorządowych dostała od wyborców mandat radnego. Jako pierwszy, jeszcze w drugiej połowie zeszłego roku, z klubu wypisał się Jerzy Krużel, co miało najpewniej związek z wygraniem konkursu na prezesa Radia Rzeszów. Od tamtego momentu J. Krużel występuje na sesjach rady miasta jako radny niezależny. 26 stycznia br. podobną decyzję podjęła radna Grażyna Stojak, na co dzień Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu[paywall].
–Osobiście ją rozumiem. Tego wymaga teraz sytuacja polityczna. Niestety, takie zapanowały czasy. Ceniliśmy i cenimy jej wiedzę i cenne wskazówki. To osoba bardzo kompetentna na swoim stanowisku. Lepszej nie znajdą. Jej decyzję przyjęliśmy do wiadomości, życząc wszystkiego najlepszego – stwierdził szef klubu radnych PO W. Błachowicz.
– Nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Owszem, startowałam z list PO i dzięki temu dostałam się do rady miasta. Uważam jednak, że funkcja, którą pełnię, powinna być zupełnie apolityczna. Konserwator powinien być z dala od polityki, zajmować się tylko sprawami merytorycznymi. Nie chcę, aby ktokolwiek utożsamiał mnie z jakąś polityczną formacją. Teraz w radzie miasta występować będę jako radna niezależna – wyjaśniła G. Stojak.
G. Stojak skończyła Instytut Historii Sztuki UJ w Krakowie oraz kursy pedagogiczne w Rzeszowie. Pierwszą pracę rozpoczęła w 1986 r. jako nauczyciel, metodyk plastyki oraz wykładowca w Studium Nauczycielskim w Przemyślu. Była założycielem i pierwszym dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego im. Aleksandra Fredry w Przemyślu. Obrona dysertacji „Edukacyjne aspekty wychowania przez sztukę w kształceniu nauczycieli” pozwoliła jej w 2005 r. uzyskać tytuł doktora. Jest autorką kilku książek i licznych artykułów. Od 2008 r. jest Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Proszę w takim razie zrezygnować całkowicie z mandatu radnej.Mimo swoistego tzw. "rozmodlenia" mieszkańcy oddali głosy dlatego, że była członkiem PO a nie PiS czy kurii.Jeśli ktoś był w gabinecie PWKZ to wie o czym mowa.Kogo Pani chce teraz reprezentować w Radzie?
Dopiero teraz pani Grażynko. Obawiam się, że trochę za późno. Spokojnie czekam na egzekucję.
Tak jest racja . Jak się na Panią Stojak głosowało to nie po to aby sobie wyszła z klubu radnych PO .To co może przejdzie do PISU ? PiS rozwal służbę zdrowia w Przemyśla pod płaszczykiem oszczędności a tu cicho sza.
opuściła Po bo wszystkich z tej opcji ze stołków ściągają i tyle w temacie! zaraz się dowiemy, ze do pis-u chce iść bo jej teraz nimi po drodze, wszystko po to by w ciepłym fotelu nadal swoją ... grzać. Proste ?
Czego sie nie robi dla utrzymania stołka,nieładnie
dokładnie, wszystko aby u koryta zostać! więc co , do pisuarów idę! czystka u urzędasów się zaczyna wiec trzeba spierdalać do pisuarów! ale to tylko już nie całe 4 lata.... tak myślą przydupasy u koryta! cały magistrat tak myśli, i nawet nie wiedzą jak jeden drugiego podpierdala!
To ta Pani nie była Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków dlatego, że jest fachowcem w tej dziedzinie tylko dlatego, że należała do PO?
Zwiewamy do Pisiorów, żeby kasa i posadka nie uciekły - nieładnie, trzeba być do końca wiernym swoim.
Bidulka-boi się o stołek?Myślę,że PIS jej nie przyjmie aby utwierdzi,że jest najlepszym ekspertem w swojej dziedzinie.Może pani odejść i się okaże ,ze są lepsi-he,he,he
No cóż kolejna , po Krużelu , szmata !
O tym, że jej nie pozostawią już wiemy. Do czwartkowego głosowania w Radzie pozostały dwa dni
Proste. Normalna postawa zwykłego karierowicza
Pani Konserwator, czy Pani czyta te wpisy? I jak się Pani czuje? Nadal jak przemyska gwiazda?
Do czwartkowego głosowania pozostał tylko jeden dzień!!!
Proszę w takim razie zrezygnować całkowicie z mandatu radnej.Mimo swoistego tzw. "rozmodlenia" mieszkańcy oddali głosy dlatego, że była członkiem PO a nie PiS czy kurii.Jeśli ktoś był w gabinecie PWKZ to wie o czym mowa.Kogo Pani chce teraz reprezentować w Radzie?
Myśli że Pisy ją pozostawią
Dopiero teraz pani Grażynko. Obawiam się, że trochę za późno. Spokojnie czekam na egzekucję.