Reklama

Grażyna Stojak opuściła klub radnych PO

Wykrusza się klub radnych Platformy Obywatelskiej w Przemyślu. Po Jerzym Krużelu, 26 stycznia br. klub zdecydowała się opuścić Grażyna Stojak. Z sześciu radnych PO na starcie nowej kadencji rady pozostało obecnie czterech.

Były kandydat na prezydenta miasta Wojciech Błachowicz jako szef klubu oraz: Aleksandra Cikuj, Ewa Sawicka, Grażyn Stojak, Jerzy Krużel i Tomasz Schabowski – to 6-osobowa reprezentacja Platformy Obywatelskiej, która w wyborach samorządowych dostała od wyborców mandat radnego. Jako pierwszy, jeszcze w drugiej połowie zeszłego roku, z klubu wypisał się Jerzy Krużel, co miało najpewniej związek z wygraniem konkursu na prezesa Radia Rzeszów. Od tamtego momentu J. Krużel występuje na sesjach rady miasta jako radny niezależny. 26 stycznia br. podobną decyzję podjęła radna Grażyna Stojak, na co dzień Podkarpacki Wojewódzki Konserwator Zabytków w Przemyślu[paywall].
–Osobiście ją rozumiem. Tego wymaga teraz sytuacja polityczna. Niestety, takie zapanowały czasy. Ceniliśmy i cenimy jej wiedzę i cenne wskazówki. To osoba bardzo kompetentna na swoim stanowisku. Lepszej nie znajdą. Jej decyzję przyjęliśmy do wiadomości, życząc wszystkiego najlepszego – stwierdził szef klubu radnych PO W. Błachowicz.
– Nigdy nie należałam do żadnej partii politycznej. Owszem, startowałam z list PO i dzięki temu dostałam się do rady miasta. Uważam jednak, że funkcja, którą pełnię, powinna być zupełnie apolityczna. Konserwator powinien być z dala od polityki, zajmować się tylko sprawami merytorycznymi. Nie chcę, aby ktokolwiek utożsamiał mnie z jakąś polityczną formacją. Teraz w radzie miasta występować będę jako radna niezależna – wyjaśniła G. Stojak.
G. Stojak skończyła Instytut Historii Sztuki UJ w Krakowie oraz kursy pedagogiczne w Rzeszowie. Pierwszą pracę rozpoczęła w 1986 r. jako nauczyciel, metodyk plastyki oraz wykładowca w Studium Nauczycielskim w Przemyślu. Była założycielem i pierwszym dyrektorem Kolegium Nauczycielskiego im. Aleksandra Fredry w Przemyślu. Obrona dysertacji „Edukacyjne aspekty wychowania przez sztukę w kształceniu nauczycieli” pozwoliła jej w 2005 r. uzyskać tytuł doktora. Jest autorką kilku książek i licznych artykułów. Od 2008 r. jest Podkarpackim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków w Przemyślu.


MG
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    kasander - niezalogowany 2016-02-02 19:20:29

    Proszę w takim razie zrezygnować całkowicie z mandatu radnej.Mimo swoistego tzw. "rozmodlenia" mieszkańcy oddali głosy dlatego, że była członkiem PO a nie PiS czy kurii.Jeśli ktoś był w gabinecie PWKZ to wie o czym mowa.Kogo Pani chce teraz reprezentować w Radzie?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Miron - niezalogowany 2016-02-02 19:56:49

    Myśli że Pisy ją pozostawią

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Ak-47 - niezalogowany 2016-02-02 20:07:49

    Dopiero teraz pani Grażynko. Obawiam się, że trochę za późno. Spokojnie czekam na egzekucję.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama