2 lata pozbawienia wolności. Taką karę usłyszał w Sądzie Rejonowy w Przeworsku Tadeusz K. Mężczyzna został uznany za winnego psychicznego znęcania się nad członkami rodziny, w tym grożenie śmiercią swojej byłej żonie.
W akcie oskarżenia, który jesienią ub. roku trafił do sądu prokurator bardzo szczegółowo opisał czyny zarzucane mieszkańcowi powiatu przeworskiego. Wynika z niego, że mężczyzna[paywall] znęcał się psychicznie nad swoimi synami Łukaszem i Grzegorzem, w ten sposób, że o różnych porach dnia i nocy bez powodu wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, zakłócał spoczynek nocny oraz rzucał przedmiotami użytku codziennego. Ponadto wielokrotnie znieważał swoją byłą żonę Teresę K., a także wielokrotnie groził jej pobiciem i śmiercią. W 2011 roku podsądny był już karany za znęcanie się nad bliskimi, a orzeczoną wówczas karę odbywał w systemie dozoru elektronicznego. Tym razem Sąd Rejonowy w Przeworsku był o wiele surowszy dla Tadeusza K. Skazał go na 2 lata pozbawienia wolności z zaliczeniem okresu tymczasowego aresztowania, tj. od 30 września 2015 r. do 23 lutego br. Mężczyzna ma zwrócić koszty sądowe poniesione przez jego byłą żonę i nie może przez 10 lat w jakikolwiek sposób kontaktować się z nią. Wyrok nie jest prawomocny.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze