Reklama

Groził byłej żonie śmiercią. Usłyszał wyrok

04/04/2016 10:27

2 lata pozbawienia wolności. Taką karę usłyszał w Sądzie Rejonowy w Przeworsku Tadeusz K. Mężczyzna został uznany za winnego psychicznego znęcania się nad członkami rodziny, w tym grożenie śmiercią swojej byłej żonie.

W akcie oskarżenia, który jesienią ub. roku trafił do sądu prokurator bardzo szczegółowo opisał czyny zarzucane mieszkańcowi powiatu przeworskiego. Wynika z niego, że mężczyzna[paywall] znęcał się  psychicznie nad swoimi synami Łukaszem i Grzegorzem, w ten sposób, że o różnych porach dnia i nocy bez powodu wszczynał awantury domowe w trakcie, których wyzywał ich słowami wulgarnymi, groził pozbawieniem życia, zakłócał spoczynek nocny oraz rzucał przedmiotami użytku codziennego. Ponadto wielokrotnie znieważał swoją byłą żonę Teresę K., a także wielokrotnie groził jej pobiciem i śmiercią. W 2011 roku podsądny był już karany za znęcanie się nad bliskimi, a orzeczoną wówczas karę odbywał w systemie dozoru elektronicznego. Tym razem Sąd Rejonowy w Przeworsku był o wiele surowszy dla Tadeusza K. Skazał go na 2 lata pozbawienia wolności z zaliczeniem okresu tymczasowego aresztowania, tj. od 30 września 2015 r. do 23 lutego br. Mężczyzna ma zwrócić koszty sądowe poniesione przez jego byłą żonę i nie może przez 10 lat w jakikolwiek sposób kontaktować się z nią. Wyrok nie jest prawomocny.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama