Jeszcze nigdy w historii reprezentacja przemyskiej szkoły czy to podstawowej, czy średniej nie stanęła na podium ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci czy Licealiady w badmintonie. Do czasu… Te lody przełamała ekipa Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.
Podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci, który pod koniec listopada br. odbył się w Białymstoku, drużyna w składzie – Aleksander Bandrowicz (2. zawodnik rankingu Polskiego Związku Badmintona w kategorii U-13) oraz Igor Hajduk zdobyła brązowy medal! Na sześć rozegranych pojedynków uczniowie z „czternastki” przegrali tylko jeden, który zamknął im drogę do gry o złoty medal. Wśród pokonanych znalazły się szkoły z: Bydgoszczy, Wrocławia, Suwałk, Władysławowa i Głubczyc. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 17 szkół z całej Polski.
Olek i Igor są uczniami klasy VI c (klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka ręczna). Wyjazd na Podlasie był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, dyrektor SP 14 Małgorzaty Kozaczenko oraz Szkolnego Podkarpackiego Związku Sportowego.
Warto dodać, że nie był to jedyny przemyski akcent podczas tych finałów. Nauczyciel wychowania fizycznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 – Tomasz Bandrowicz (sędzia badmintona i ojciec Olka) – w ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych – był asystentem sędziego głównego podczas zawodów.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze