Reklama

Historyczny sukces młodych badmintonistów SP 14 Przemyśl

Jeszcze nigdy w historii reprezentacja przemyskiej szkoły czy to podstawowej, czy średniej nie stanęła na podium ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci czy Licealiady w badmintonie. Do czasu… Te lody przełamała ekipa Szkoły Podstawowej nr 14 w Przemyślu.

Podczas ogólnopolskiego finału Igrzysk Dzieci, który pod koniec listopada br. odbył się w Białymstoku, drużyna w składzie – Aleksander Bandrowicz (2. zawodnik rankingu Polskiego Związku Badmintona w kategorii U-13) oraz Igor Hajduk zdobyła brązowy medal! Na sześć rozegranych pojedynków uczniowie z „czternastki” przegrali tylko jeden, który zamknął im drogę do gry o złoty medal. Wśród pokonanych znalazły się szkoły z: Bydgoszczy, Wrocławia, Suwałk, Władysławowa i Głubczyc. Łącznie do rywalizacji przystąpiło 17 szkół z całej Polski.

Olek i Igor są uczniami klasy VI c (klasy mistrzostwa sportowego o profilu piłka ręczna). Wyjazd na Podlasie był dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Przemyślu, dyrektor SP 14 Małgorzaty Kozaczenko oraz Szkolnego Podkarpackiego Związku Sportowego.

Reklama

Warto dodać, że nie był to jedyny przemyski akcent podczas tych finałów. Nauczyciel wychowania fizycznego ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 1 – Tomasz Bandrowicz (sędzia badmintona i ojciec Olka) – w ramach podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych – był asystentem sędziego głównego podczas zawodów.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama