Reklama

Jak ratusz kasę w grzejnikach zamroził

16/06/2017 13:30

– Miasto kupiło prawie 500 grzejników razem z oprzyrządowaniem i złożyło je w magazynie. Po co, skoro nie planujemy żadnych inwestycji związanych z modernizacją ogrzewania – burzył się radny Mariusz Walter. – Jak to się ma do gospodarności, do rzetelnego podejścia do finansów? – pytał. Sprawdziliśmy. Faktycznie grzejniki zostały kupione w grudniu ub. r. i sobie leżą. Czekają, aż będą potrzebne.

Potwierdza to zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek. – Gmina Miejska Jarosław zakupiła w trybie przetargu nieograniczonego grzejniki i głowice termostatyczne centralnego ogrzewania w ramach termomodernizacji budynków przedszkoli nr 1, 3, 4, 8 oraz 9 oraz do budynku Zespołu szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich. Umowa na dostawę o wartości 142 871,23 zł brutto została[paywall] zawarta z firmą Elektrokal z Radymna. Zgodnie z nią wymienione przedmioty są składowane w magazynie w Makowisku, do momentu realizacji inwestycji termomodernizacyjnych, na które Gmina Miejska stara się pozyskać środki zewnętrzne – informuje.


fot.Roman Kijanka
Zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek tłumaczy, że miasto stara się pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację. Wtedy grzejniki się przydadzą.

Problem w tym, że kaloryfery kupiono, starając się o dofinansowanie zewnętrzne. Złożony na nie projekt przepadł w konfrontacji z innymi, przygotowanymi przez samorządy. Dofinansowania na termomodernizację miasto nie dostało. Kupione z wyprzedzeniem grzejniki zostały. – W tegorocznym budżecie nie mamy planów dotyczących modernizacji ogrzewania w miejskich budynkach. Wynika z tego, że te grzejniki mogą leżeć kilka lat, czekając na wykorzystanie – zastanawia się M. Walter, przewodniczący komisji gospodarki i rozwoju miasta w RM.

Reklama

Co najmniej zdziwieni takim postępowaniem są też mieszkańcy. – Pieniędzy brakuje na połatanie dziur w jezdniach. Na wiele innych spraw, a oni kupują na zapas. Na co liczą? Chyba nie na zysk, bo takie chomikowanie co najwyżej stratę może przynieść – mówią. 

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    asas - niezalogowany 2017-06-16 17:41:49

    termomodernizacja ? i tylko grzejniki? dziwne?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ww - niezalogowany 2017-06-17 08:39:37

    Miało być tak dobrze a jest gorzej jak sobie wyobrażaliśmy

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Mieszkaniec Jar - niezalogowany 2017-06-17 12:27:30

    Oglądam wszystkie sesje Rady Miasta i jeszcze nigdy nie było by Pan Walter nie był przeciwko jakiejś ustawie, zawsze ma negatywne podejście, a potem i tak głosuje ZA.Typowy karierowicz który szuka nowych wyborców na następną kadencję, skoro tak strasznie dba o dobro mieszkańców to dlaczego nie zrzeknie się diety ??? Panie Walter nie rób Pan z siebie Pajaca.. Wystarczy że tak Pan wygląda

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama