– Miasto kupiło prawie 500 grzejników razem z oprzyrządowaniem i złożyło je w magazynie. Po co, skoro nie planujemy żadnych inwestycji związanych z modernizacją ogrzewania – burzył się radny Mariusz Walter. – Jak to się ma do gospodarności, do rzetelnego podejścia do finansów? – pytał. Sprawdziliśmy. Faktycznie grzejniki zostały kupione w grudniu ub. r. i sobie leżą. Czekają, aż będą potrzebne.
Potwierdza to zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek. – Gmina Miejska Jarosław zakupiła w trybie przetargu nieograniczonego grzejniki i głowice termostatyczne centralnego ogrzewania w ramach termomodernizacji budynków przedszkoli nr 1, 3, 4, 8 oraz 9 oraz do budynku Zespołu szkół Ogólnokształcących im. Książąt Czartoryskich. Umowa na dostawę o wartości 142 871,23 zł brutto została[paywall] zawarta z firmą Elektrokal z Radymna. Zgodnie z nią wymienione przedmioty są składowane w magazynie w Makowisku, do momentu realizacji inwestycji termomodernizacyjnych, na które Gmina Miejska stara się pozyskać środki zewnętrzne – informuje.
fot.Roman Kijanka
Zastępca burmistrza Jarosławia Wiesław Pirożek tłumaczy, że miasto stara się pozyskać zewnętrzne środki na termomodernizację. Wtedy grzejniki się przydadzą.
Problem w tym, że kaloryfery kupiono, starając się o dofinansowanie zewnętrzne. Złożony na nie projekt przepadł w konfrontacji z innymi, przygotowanymi przez samorządy. Dofinansowania na termomodernizację miasto nie dostało. Kupione z wyprzedzeniem grzejniki zostały. – W tegorocznym budżecie nie mamy planów dotyczących modernizacji ogrzewania w miejskich budynkach. Wynika z tego, że te grzejniki mogą leżeć kilka lat, czekając na wykorzystanie – zastanawia się M. Walter, przewodniczący komisji gospodarki i rozwoju miasta w RM.
Co najmniej zdziwieni takim postępowaniem są też mieszkańcy. – Pieniędzy brakuje na połatanie dziur w jezdniach. Na wiele innych spraw, a oni kupują na zapas. Na co liczą? Chyba nie na zysk, bo takie chomikowanie co najwyżej stratę może przynieść – mówią.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.termomodernizacja ? i tylko grzejniki? dziwne?
Miało być tak dobrze a jest gorzej jak sobie wyobrażaliśmy
Oglądam wszystkie sesje Rady Miasta i jeszcze nigdy nie było by Pan Walter nie był przeciwko jakiejś ustawie, zawsze ma negatywne podejście, a potem i tak głosuje ZA.Typowy karierowicz który szuka nowych wyborców na następną kadencję, skoro tak strasznie dba o dobro mieszkańców to dlaczego nie zrzeknie się diety ??? Panie Walter nie rób Pan z siebie Pajaca.. Wystarczy że tak Pan wygląda
Mariusz jak ty wyglądasz, zgłoś się do AA tam ci pomogą.
ale ten vice sie na wszystkim zna przecież,wie co robi a w Radymnie sie cieszą że go wreszcie nie ma i jakie zmiany u nich zachodzą
termomodernizacja ? i tylko grzejniki? dziwne?
Miało być tak dobrze a jest gorzej jak sobie wyobrażaliśmy
Oglądam wszystkie sesje Rady Miasta i jeszcze nigdy nie było by Pan Walter nie był przeciwko jakiejś ustawie, zawsze ma negatywne podejście, a potem i tak głosuje ZA.Typowy karierowicz który szuka nowych wyborców na następną kadencję, skoro tak strasznie dba o dobro mieszkańców to dlaczego nie zrzeknie się diety ??? Panie Walter nie rób Pan z siebie Pajaca.. Wystarczy że tak Pan wygląda