Reklama

Jarosławski mistrz świata

Ryszard Magdziak został mistrzem świata WPA World Championships Powerlifting Bench Press Deadlift Push&Pull RAW&EQ. Mówiąc inaczej: to mistrzostwa świata federacji WPA. Jarosławianin wystąpił w kategorii masters w przedziale wiekowym 65 – 69 lat. Czempionem został w konkurencji „single deadlift”, czyli pojedynczym „martwym ciągu”.

Mistrzostwa świata federacji WPA odbyły się w Pabianicach, które przez pięć dni były międzynarodową stolicą sportu dla wyciskających sztangę w pozycji leżącej. Do imprezy zgłosiło się ponad 600 zawodników.

R. Magdziak wygrał swoją kategorię wiekową z wynikiem 165 kg. Teraz przed jarosławianinem, na co dzień zawodnikiem klubu Powerlifting Rzeszów kolejne wyzwanie, czyli mistrzostwa Polski, które będą jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata federacji GPC. Zawody odbędą się 8 i 9 maja w Zalesiu.

Niedawno mistrz świata z Jarosławia gościł u starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota. Towarzyszył mu jego trener Włodzimierz Schmidt, a w spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu Jarosławskiego Kamil Dziukiewicz.

– Wielkie dzięki kierujemy w stronę rzeszowskiego klubu Powerlifting i jego prezesa Sławomira Golonki za pomoc i wsparcie realizacji marzeń naszego seniora – powiedział W. Schmidt. 

Reklama

 

Martwy ciąg (ang. deadlift) to dyscyplina sportowa oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru (najczęściej sztangi obciążonej dodatkowymi ciężarami, tzw. talerzami), do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.
mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama