Ryszard Magdziak został mistrzem świata WPA World Championships Powerlifting Bench Press Deadlift Push&Pull RAW&EQ. Mówiąc inaczej: to mistrzostwa świata federacji WPA. Jarosławianin wystąpił w kategorii masters w przedziale wiekowym 65 – 69 lat. Czempionem został w konkurencji „single deadlift”, czyli pojedynczym „martwym ciągu”.
Mistrzostwa świata federacji WPA odbyły się w Pabianicach, które przez pięć dni były międzynarodową stolicą sportu dla wyciskających sztangę w pozycji leżącej. Do imprezy zgłosiło się ponad 600 zawodników.
R. Magdziak wygrał swoją kategorię wiekową z wynikiem 165 kg. Teraz przed jarosławianinem, na co dzień zawodnikiem klubu Powerlifting Rzeszów kolejne wyzwanie, czyli mistrzostwa Polski, które będą jednocześnie eliminacjami do mistrzostw świata federacji GPC. Zawody odbędą się 8 i 9 maja w Zalesiu.
Niedawno mistrz świata z Jarosławia gościł u starosty jarosławskiego Stanisława Kłopota. Towarzyszył mu jego trener Włodzimierz Schmidt, a w spotkaniu uczestniczył również przewodniczący Komisji Promocji, Kultury, Sportu i Współpracy Międzynarodowej Rady Powiatu Jarosławskiego Kamil Dziukiewicz.
– Wielkie dzięki kierujemy w stronę rzeszowskiego klubu Powerlifting i jego prezesa Sławomira Golonki za pomoc i wsparcie realizacji marzeń naszego seniora – powiedział W. Schmidt.
Martwy ciąg (ang. deadlift) to dyscyplina sportowa oraz ćwiczenie polegające na podnoszeniu z podłoża ciężaru (najczęściej sztangi obciążonej dodatkowymi ciężarami, tzw. talerzami), do momentu, w którym wykonujący ćwiczenie ma proste plecy oraz nogi w kolanach.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze