Reklama

Jarosławy 2016. Zmieniona formuła. Nagroda ta sama

27/07/2016 09:21

Już bez podziału na kulturę, oświatę, czy promocję, tylko ogólnie za szczególne osiągnięcia dla lokalnego środowiska, ze szczególnym wyróżnieniem organizacji pozarządowych będą przyznawane Nagrody Burmistrza Jarosławia. Kandydatów można zgłaszać do 5 sierpnia. Kapituła Nagrody „Jarosława” powołana przez burmistrza wybierze zwycięzców, a wszyscy zgłoszeni dostaną dyplomy.

Waldemar Paluch, obejmując funkcję burmistrza, zapowiadał, że zrezygnuje z tego typu nagród lub zmieni ich formułę. Nie zrezygnował. Zasady przepracowano. Statuetka została bez zmian. Wcześniej w tytule wyróżnienia było określenie „honorowe nagrody” teraz nagrody już są zwykłe.

Jarosławy przyznawano w[paywall] dziedzinie oświaty, nauki, kultury, sportu, ekologii, promocji miasta, przedsiębiorczości, rewaloryzacji zabytków, aktywności społecznej, współpracy międzynarodowej oraz ochrony zdrowia i opieki społecznej. Obecnie będą w pierwszym rzędzie wyróżniać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje za ogólnie pojętą działalność społecznie użyteczną na rzecz lokalnego środowiska. Uroczystej gali, na której Jarosławy wręczano, miało nie być. W ubiegłym roku zrobiono to na uroczystości w sali narad ratusza. W nowym, niedawno opracowanym regulaminie gala powróciła i wszystko wskazuje, że nadal będzie uroczystością tylko dla wybranych, no bo trudno sobie wyobrazić, by każdy mieszkaniec Jarosławia mógł na nią przyjść.

Reklama

– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Jarosławia, organizacje pozarządowe, podmioty działające w zakresie pożytku publicznego, Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, organy administracji publicznej, zakłady pracy działające na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, radnych Rady Miasta Jarosławia do składania wniosków o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława”. Propozycje kandydatur do nagrody można składać do 5 sierpnia 2016 roku osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia, wysyłając pocztą na adres urzędu lub elektronicznie wysyłając skan wniosku na adres mailowy kancelaria@um.jaroslaw.pl. Wnioski są dostępne w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia, Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na stronie internetowej www.jaroslaw.pl – informuje ratusz.

Do tej pory Jarosławy trafiły do ponad 200 laureatów. Są przyznawane od 1994 r. Na początku obecnej kadencji samorządowej wydawało się, że o nagrodach burmistrza trzeba będzie zapomnieć. Wracają w trochę innej formie. Wśród mieszkańców sporo emocji budziła sama gala, a raczej jej koszt. Jak będzie w tym roku, zobaczymy.


erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    zdzichu - niezalogowany 2016-07-27 14:06:47

    gdzie należy zgłaszać kandydatów, bo coś się o ucho obiło, że na Przemyskiej, ale nie dosłyszałem gdzie ???

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    antyzdzichu - niezalogowany 2016-07-27 15:17:11

    u zdzicha w radawie zdzichu zgłoś skoro trawi cie cały czas zazdrość, albo na moście na Przemyskiej?! albo przeczytaj zasady i może trochę rozum wysilisz

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    j - niezalogowany 2016-07-28 11:02:29

    Kolping U sowikastraż miejska

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości