Już bez podziału na kulturę, oświatę, czy promocję, tylko ogólnie za szczególne osiągnięcia dla lokalnego środowiska, ze szczególnym wyróżnieniem organizacji pozarządowych będą przyznawane Nagrody Burmistrza Jarosławia. Kandydatów można zgłaszać do 5 sierpnia. Kapituła Nagrody „Jarosława” powołana przez burmistrza wybierze zwycięzców, a wszyscy zgłoszeni dostaną dyplomy.
Waldemar Paluch, obejmując funkcję burmistrza, zapowiadał, że zrezygnuje z tego typu nagród lub zmieni ich formułę. Nie zrezygnował. Zasady przepracowano. Statuetka została bez zmian. Wcześniej w tytule wyróżnienia było określenie „honorowe nagrody” teraz nagrody już są zwykłe.
Jarosławy przyznawano w[paywall] dziedzinie oświaty, nauki, kultury, sportu, ekologii, promocji miasta, przedsiębiorczości, rewaloryzacji zabytków, aktywności społecznej, współpracy międzynarodowej oraz ochrony zdrowia i opieki społecznej. Obecnie będą w pierwszym rzędzie wyróżniać organizacje pozarządowe, stowarzyszenia i fundacje za ogólnie pojętą działalność społecznie użyteczną na rzecz lokalnego środowiska. Uroczystej gali, na której Jarosławy wręczano, miało nie być. W ubiegłym roku zrobiono to na uroczystości w sali narad ratusza. W nowym, niedawno opracowanym regulaminie gala powróciła i wszystko wskazuje, że nadal będzie uroczystością tylko dla wybranych, no bo trudno sobie wyobrazić, by każdy mieszkaniec Jarosławia mógł na nią przyjść.
– Zapraszamy wszystkich zainteresowanych mieszkańców Jarosławia, organizacje pozarządowe, podmioty działające w zakresie pożytku publicznego, Miejską Radę Działalności Pożytku Publicznego, organy administracji publicznej, zakłady pracy działające na terenie Gminy Miejskiej Jarosław, radnych Rady Miasta Jarosławia do składania wniosków o przyznanie Nagrody Burmistrza Miasta Jarosławia „Jarosława”. Propozycje kandydatur do nagrody można składać do 5 sierpnia 2016 roku osobiście w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia, wysyłając pocztą na adres urzędu lub elektronicznie wysyłając skan wniosku na adres mailowy kancelaria@um.jaroslaw.pl. Wnioski są dostępne w Kancelarii Urzędu Miasta Jarosławia, Punkcie Informacji Turystycznej Centrum Kultury i Promocji, Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz na stronie internetowej www.jaroslaw.pl – informuje ratusz.
Do tej pory Jarosławy trafiły do ponad 200 laureatów. Są przyznawane od 1994 r. Na początku obecnej kadencji samorządowej wydawało się, że o nagrodach burmistrza trzeba będzie zapomnieć. Wracają w trochę innej formie. Wśród mieszkańców sporo emocji budziła sama gala, a raczej jej koszt. Jak będzie w tym roku, zobaczymy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.gdzie należy zgłaszać kandydatów, bo coś się o ucho obiło, że na Przemyskiej, ale nie dosłyszałem gdzie ???
u zdzicha w radawie zdzichu zgłoś skoro trawi cie cały czas zazdrość, albo na moście na Przemyskiej?! albo przeczytaj zasady i może trochę rozum wysilisz
Burmistrz nie zrezygnował, bo liczy, że dostanie nagrodę ;)
gdzie należy zgłaszać kandydatów, bo coś się o ucho obiło, że na Przemyskiej, ale nie dosłyszałem gdzie ???
u zdzicha w radawie zdzichu zgłoś skoro trawi cie cały czas zazdrość, albo na moście na Przemyskiej?! albo przeczytaj zasady i może trochę rozum wysilisz
Kolping U sowikastraż miejska