Reklama

Jest akt oskarżenia dla złodzieja relikwiarza

13/07/2016 14:53

Za kradzież relikwiarza i obrazę uczuć religijnych odpowie przed sądem mieszkaniec Przemyśla. Tutejsza Prokuratura Rejonowa zakończyła prowadzone w jego sprawie śledztwo. Grozi mu od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności.

Relikwiarz mający formę skrzyżowanych dłoni, w którym umieszczono zaschnięte krople krwi włoskiego stygmatyka ojca Pio, zrabowano w pierwszych dniach grudnia 2015 roku. Wówczas nieznany sprawca zabrał je ze specjalnej wnęki w prezbiterium kaplicy miejscowego Wojewódzkiego Szpitala. W marcu br. o miejscu przechowywania relikwiarza 29-letni przemyślanin powiadomił szpitalnego kapelana. Jak się później okazało miał związek z kradzieżą. Policji powiedział, że zabrał świętość licząc na zysk. Ostatecznie nikt nie chciał od niego odkupić relikwiarza zdjęcia, którego zdjęcia były licznie publikowane w mediach.

– Dokonując tej kradzieży oskarżony odpowie także za przestępstwo obrazy uczuć religijnych ustalonych osób – informuje prokurator Marta Pętkowska, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Przemyślu. – Przestępstwo kradzieży z włamaniem zagrożone jest karą od 1 roku do 10 lat pozbawienia wolności – dodaje.


del
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    SOAD - niezalogowany 2016-07-14 14:28:58

    YOUTUBE.COM - PRZEPOWIEDNIA OJCA PIO

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama