W tym roku mija 25 lat od pierwszej kwesty na rzecz ratowania i odrestaurowania bezcennych pomników i nagrobków na jarosławskim cmentarzu, który jest najstarszą nekropolią w regionie.
Od początku głównymi współorganizatorami kwesty są: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Komitet Społeczny na rzecz Ratowania Zabytków, burmistrz miasta Jarosławia, Szkoła Podstawowa nr 11, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, Towarzystwo Kultury Ziemi Lwowskiej oddział w Jaworowie oraz organizacje pozarządowe.
W ciągu 25 lat zebrane datki umożliwiły odrestaurowanie w Jarosławiu i na polskim cmentarzu w Jaworowie wielu pomników i płyt nagrobnych, bezcennych pod względem artystycznym i historycznym. W tym roku zebrano 9 tysięcy i 57złotych. Jak do tej pory była to najwyższa zebrana kwota.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze