Reklama

Jubileuszowa i rekordowa kwesta w Jarosławiu

10/11/2018 20:00

W tym roku mija 25 lat od pierwszej kwesty na rzecz ratowania i odrestaurowania bezcennych pomników i nagrobków na jarosławskim cmentarzu, który jest najstarszą nekropolią w regionie.

Od początku głównymi współorganizatorami kwesty są: Stowarzyszenie Miłośników Jarosławia, Komitet Społeczny na rzecz Ratowania Zabytków, burmistrz miasta Jarosławia, Szkoła Podstawowa nr 11, Państwowa Wyższa Szkoła Techniczno-Ekonomiczna, Towarzystwo Kultury Ziemi Lwowskiej oddział w Jaworowie oraz organizacje pozarządowe.

W ciągu 25 lat zebrane datki umożliwiły odrestaurowanie w Jarosławiu i na polskim cmentarzu w Jaworowie wielu pomników i płyt nagrobnych, bezcennych pod względem artystycznym i historycznym. W tym roku zebrano 9 tysięcy i 57złotych. Jak do tej pory była to najwyższa zebrana kwota.
JS
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama