Reklama

Kamil najlepszym murarzem w Polsce!

Z przyjemnością informujemy na naszych łamach o sukcesach uczniów lokalnych szkół we współzawodnictwie o randze ogólnopolskiej. Jednym z ostatnich jest wygrana ucznia jarosławskiego Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących. Kamil Masełko – bo o nim mowa – został najlepszym murarzem w Polsce!

Sukces Kamila to efekt udziału w ogólnopolskim Turnieju Budowlanym „Złota Kielnia”, w którym wywalczył 1. miejsce.

Finał centralny konkursu odbył się w Poznaniu, w dniach od 1 do 4 lutego, w ramach międzynarodowych targów budowlanych „Budma”. Wydarzenie miało w tym roku szczególny wydźwięk, bo konkurs odbył się[paywall] już po raz 50., a więc organizatorzy mieli okazję do świętowania małego jubileuszu.


Pierwszy raz wydarzenie zorganizowano w 1972 roku, tyle że pierwotnie nosiło ono nazwę Młodzieżowy Turniej „Złota Kielnia”.

Reklama

Uczeń klasy trzeciej WMp Zespołu Szkół Budowlanych i Ogólnokształcących w Jarosławiu Kamil Masełko najpierw świetnie poradził sobie w etapie okręgowym konkursu, startując w kategorii wykonywanie robót murarskich i tynkarskich, gdzie ulokował się na 2. pozycji (zaledwie jednym punktem wyprzedził go reprezentant Białegostoku).

Natomiast w finale centralnym zdecydowanie triumfował, zajmując 1. miejsce i zyskując łącznie 175 punktów, co dało mu wyraźną przewagę nad resztą uczestników (laureat 2. miejsca uzyskał 18 punktów mniej).

Do startu w zawodach przygotowali go nauczyciele przedmiotów zawodowych ZSBiO Magdalena Niedźwiedź, Dorota Przytocka i Paulina Strach oraz nauczyciel zajęć praktycznych z CKZiU w Jarosławiu Marian Kubejko.

Kamil świetnie poradził sobie we wszystkich konkurencjach, których było łącznie siedem. A były to: montaż systemów suchej zabudowy, murarstwo i tynkarstwo, malarstwo, dekarstwo, posadzkarstwo oraz instalacje sanitarne.

W każdej z nich startowało 6 najlepszych uczniów szkół branżowych z całej Polski. Laureaci zostali zwolnieni z części teoretycznej egzaminów zawodowych w wybranych kwalifikacjach i otrzymali cenne nagrody.

Reklama


fot.ze zbiorów ZSBiO Jarosław
Kamil podczas udziału w turnieju.


ug
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama