Reklama

Kastracja po przemysku

Niedawno postanowiłem raz jeszcze zagłębić się w treść rezolucji dotyczącej oceny działań związanych z reformą służby zdrowia w Przemyślu. Jednak nie tej przygotowanej przez Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, lecz – jak to określił poseł Rząsa – tej wykastrowanej z treści i sensu przez radnych koalicji rządzącej w mieście, czyli Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia dla Przemyśla.

Siedzę w fotelu. Ja i rezolucja. Rezolucja i ja. Myślę sobie: śmiać się czy płakać. Pusty śmiech  ogarnął mnie, gdy przeczytałem, że ocena dotychczasowych zmian jest pozytywna. Podobnie jak poziom świadczonych usług zdrowotnych niektórych oddziałów. Z miejsca zakolebało mi w głowie pytanie: co z pozostałymi? Pewnie pójdą do likwidacji. Rezolucja jednak kontratakuje: nie myśl tyle! Masz wiedzieć tyle, żeby nic nie wiedzieć.

Wszyscy w reformie służby zdrowia w Przemyślu się pogubili. Pogubili się ci, którzy deklarowali, że kompleks poszpitalny na Słowackiego będzie im niezbędny. Pogubili się ci, którzy zarzekali się, że teraz będzie już tylko lepiej. Pogubili się i ci, którzy głosowali za tą laurką, o przepraszam, rezolucją, mimo że ich partyjni przełożeni są niezadowoleni. Wytrawny polityk, jakim jest prezydent miasta Robert Choma, robi to umiejętnie, sprytnie maskując swoje niezadowolenie między zdaniami. Jego bardziej ekspresyjny zastępca Grzegorz Hayder wali prosto z mostu, że to nie tak miało wyglądać. Że tak naprawdę miasto zostało wystrychnięte na dudka.

Ciekaw jestem, gdzie ulokować osoby, które głosami ludu trafiły z Przemyśla na Wiejską. Zrobiły w tej sprawie niewiele, w zasadzie nic. Może nie mogą, może nie potrafią. Jeśli nie potrafią, proponuję zatelefonować do Anny Schmidt-Rodziewicz. To, co tej przebojowej posłance już się udało wywalczyć dla swoich wyborców z Jarosławia, ale również mieszkańców chociażby Lubaczowa i okolic, musi budzić szacunek. A przecież o to przede wszystkim chodzi.
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    gość 2017-02-21 19:51:48

    Panie RedaktorzeTrafne uwagi - zastanawiam się tylko gdzie byli Ci mędrcy, " wytrawni politycy", przedstawiciele suwerena jak podejmowano decyzje o unicestwieniu Szpitala, likwidacji miejsc pracy - generalnie o degrengoladzie Miasta. Pytam gdzie.?

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojtek - niezalogowany 2017-02-21 20:25:17

    Trafnie, myślmy o starzejącym się mieście i jego ludziach, nie zaś o wizjach odrealnionych polityków

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    piotrek1990_845 2017-02-21 21:33:05

    Witam, może nie na temat ale po raz kolejny zwracam się z wielką prośbą.  Dlaczego Pan Redaktor nie przeprowadził  oceny po połowie kadencji Panów Prezydentów, a przede wszystkim radnych. Tak wiem wiem, napisał Pan felieton po głosowaniu w sprawie skweru, że skoro oni zajmują się takimi głupotami to nie ma co ich oceniać. A Ja uważam że wręcz przeciwnie, a kto jak nie Pan i wasza gazeta ma ich ocenić? Pamiętam po wyborach artykuły o tym co obiecują, później jakie mają majątki a pół roku temu był bardzo fajny artykuł odnośnie ilości interpelacji zgłaszanych przez Radnych. I on był super i bardzo mi się podobał, a wie Pan dlaczego ponieważ okazało się, że Radny na którego głosowałem nie złożył prawie żadnej interpelacji i już wiem, że dzięki Panu już na niego nie zagłosuję. Zachęcam do oceny obecności Radnych na sesjach, komisjach aktywności na sesjach, współpracy z Radami Osiedla itd. Przecież nie oszukujmy się 3/4 tych radnych będzie i w następnej kadencji tymi Radnymi ! Przez kształt list, naszą ordynację lwia część znów zasiądzie za stołem Rady !!! Wyeliminujmy chociaż tych najsłabszych, dlaczego Pan nie spojrzy na ilość Radnych którzy nie są nawet zameldowani w mieście? Niech Pan spojrzy na Radnych którzy nie pracują w Przemyślu, tylko w Rzeszowie, bądź Warszawie? I co to za Radni którzy np. do Rzeszowa wyjeżdżają do pracy o 5 rano pracują do 15 wracają do Przemyśla 18-19 co oni wiedzą o naszym mieście jak mają znać nasze codzienne problemy. Panie Mariuszu zapewne już szykowaliście tekst który Radny ile dorobił się po 2 latach bycia Radnym ? Ok, ale ludzie chcą wiedzieć jak oni wypełniają ten mandat ! Diety wiemy ile mają z ogólnodostępnych informacji pomnożyć sobie przez 24 miesiące to żadna filozofia. Ale my szarzy ludzie chcemy wiedzieć jak oni wykonują te mandaty za te 1500 zł miesięcznie to my im daliśmy tą prace, i kto jak nie Redaktor i wasza gazeta ma zrobić wnikliwą analizę ? Proszę to uczynić bo naprawdę nie mamy skąd zaczerpnąć takich informacji ! Zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do takiego rankingu na kształt tych interpelacji. Czekamy !!! Zadaniem was dziennikarzy jest ich oceniać a wnioski wyjmiemy dzięki wam przy urnach. Tak jak pisałem Ja już wyjąłem i na pewno nie poprę tego Pana po raz kolejny. A milcząc i ich nie oceniając dajemy im szczególnie zielone światło do nic nie robienia, a później naród pójdzie na co niektórych głosować ponownie co nawet nie potrafi sklecić zdania w interesie mieszkańców.... Jeszcze raz powtarzam prosimy...

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama