Niedawno postanowiłem raz jeszcze zagłębić się w treść rezolucji dotyczącej oceny działań związanych z reformą służby zdrowia w Przemyślu. Jednak nie tej przygotowanej przez Klub Radnych Platformy Obywatelskiej, lecz – jak to określił poseł Rząsa – tej wykastrowanej z treści i sensu przez radnych koalicji rządzącej w mieście, czyli Prawa i Sprawiedliwości i Porozumienia dla Przemyśla.
Siedzę w fotelu. Ja i rezolucja. Rezolucja i ja. Myślę sobie: śmiać się czy płakać. Pusty śmiech ogarnął mnie, gdy przeczytałem, że ocena dotychczasowych zmian jest pozytywna. Podobnie jak poziom świadczonych usług zdrowotnych niektórych oddziałów. Z miejsca zakolebało mi w głowie pytanie: co z pozostałymi? Pewnie pójdą do likwidacji. Rezolucja jednak kontratakuje: nie myśl tyle! Masz wiedzieć tyle, żeby nic nie wiedzieć.
Wszyscy w reformie służby zdrowia w Przemyślu się pogubili. Pogubili się ci, którzy deklarowali, że kompleks poszpitalny na Słowackiego będzie im niezbędny. Pogubili się ci, którzy zarzekali się, że teraz będzie już tylko lepiej. Pogubili się i ci, którzy głosowali za tą laurką, o przepraszam, rezolucją, mimo że ich partyjni przełożeni są niezadowoleni. Wytrawny polityk, jakim jest prezydent miasta Robert Choma, robi to umiejętnie, sprytnie maskując swoje niezadowolenie między zdaniami. Jego bardziej ekspresyjny zastępca Grzegorz Hayder wali prosto z mostu, że to nie tak miało wyglądać. Że tak naprawdę miasto zostało wystrychnięte na dudka.
Ciekaw jestem, gdzie ulokować osoby, które głosami ludu trafiły z Przemyśla na Wiejską. Zrobiły w tej sprawie niewiele, w zasadzie nic. Może nie mogą, może nie potrafią. Jeśli nie potrafią, proponuję zatelefonować do Anny Schmidt-Rodziewicz. To, co tej przebojowej posłance już się udało wywalczyć dla swoich wyborców z Jarosławia, ale również mieszkańców chociażby Lubaczowa i okolic, musi budzić szacunek. A przecież o to przede wszystkim chodzi.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Panie RedaktorzeTrafne uwagi - zastanawiam się tylko gdzie byli Ci mędrcy, " wytrawni politycy", przedstawiciele suwerena jak podejmowano decyzje o unicestwieniu Szpitala, likwidacji miejsc pracy - generalnie o degrengoladzie Miasta. Pytam gdzie.?
Trafnie, myślmy o starzejącym się mieście i jego ludziach, nie zaś o wizjach odrealnionych polityków
Witam, może nie na temat ale po raz kolejny zwracam się z wielką prośbą. Dlaczego Pan Redaktor nie przeprowadził oceny po połowie kadencji Panów Prezydentów, a przede wszystkim radnych. Tak wiem wiem, napisał Pan felieton po głosowaniu w sprawie skweru, że skoro oni zajmują się takimi głupotami to nie ma co ich oceniać. A Ja uważam że wręcz przeciwnie, a kto jak nie Pan i wasza gazeta ma ich ocenić? Pamiętam po wyborach artykuły o tym co obiecują, później jakie mają majątki a pół roku temu był bardzo fajny artykuł odnośnie ilości interpelacji zgłaszanych przez Radnych. I on był super i bardzo mi się podobał, a wie Pan dlaczego ponieważ okazało się, że Radny na którego głosowałem nie złożył prawie żadnej interpelacji i już wiem, że dzięki Panu już na niego nie zagłosuję. Zachęcam do oceny obecności Radnych na sesjach, komisjach aktywności na sesjach, współpracy z Radami Osiedla itd. Przecież nie oszukujmy się 3/4 tych radnych będzie i w następnej kadencji tymi Radnymi ! Przez kształt list, naszą ordynację lwia część znów zasiądzie za stołem Rady !!! Wyeliminujmy chociaż tych najsłabszych, dlaczego Pan nie spojrzy na ilość Radnych którzy nie są nawet zameldowani w mieście? Niech Pan spojrzy na Radnych którzy nie pracują w Przemyślu, tylko w Rzeszowie, bądź Warszawie? I co to za Radni którzy np. do Rzeszowa wyjeżdżają do pracy o 5 rano pracują do 15 wracają do Przemyśla 18-19 co oni wiedzą o naszym mieście jak mają znać nasze codzienne problemy. Panie Mariuszu zapewne już szykowaliście tekst który Radny ile dorobił się po 2 latach bycia Radnym ? Ok, ale ludzie chcą wiedzieć jak oni wypełniają ten mandat ! Diety wiemy ile mają z ogólnodostępnych informacji pomnożyć sobie przez 24 miesiące to żadna filozofia. Ale my szarzy ludzie chcemy wiedzieć jak oni wykonują te mandaty za te 1500 zł miesięcznie to my im daliśmy tą prace, i kto jak nie Redaktor i wasza gazeta ma zrobić wnikliwą analizę ? Proszę to uczynić bo naprawdę nie mamy skąd zaczerpnąć takich informacji ! Zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do takiego rankingu na kształt tych interpelacji. Czekamy !!! Zadaniem was dziennikarzy jest ich oceniać a wnioski wyjmiemy dzięki wam przy urnach. Tak jak pisałem Ja już wyjąłem i na pewno nie poprę tego Pana po raz kolejny. A milcząc i ich nie oceniając dajemy im szczególnie zielone światło do nic nie robienia, a później naród pójdzie na co niektórych głosować ponownie co nawet nie potrafi sklecić zdania w interesie mieszkańców.... Jeszcze raz powtarzam prosimy...
Tygrysku90! A może któryś z radnych... Pachnie mi to jak nic (za dużo szczegółów) niedowartościowaniem jednego z was!!! Troche umiaru! Mówisz, Tygrysku90, szarzy ludzie... Oj coś mi się nie wydaje, abyś należał do tej kasty...
Pełna zgoda z przedmówcą. Jeden z Radnych mieszka u mnie na wsi a jest waszym Radnym a pracuje w Rzeszowie :-) ciekawe co on wie ze spraw przemyskich. Kingkong juz tak nie broń bo chyba Ty jetes jednym z Pisowskich Radnych bo szczególnie ich się to dotyczy. Nasze miasto jest za małe żeby nie znać takich szczegółów wystarczy troszkę się interesować .
>>gdzie byli Ci mędrcy, " wytrawni politycy", <<To dość naiwne pytanie. Jak to gdzie byli?Tam gdzie powinni być.Jeżeli ktoś myśli, iż wybrani "politycy" są od tego żeby dbać o ich - wyborców - sprawy, to znaczy że nie zna życia i nie ma pojęcia o charakterach ludzi pchających się do koryta. Mają Was (nas) w pewnej części ciała - najpierw "myślą" o sobie, potem o najbliższej rodzinie, następnie o dalszej, o kolegach ze szkoły, znajomych z podwórka itd. Jak już wszystkich poustawiają to nie starcza im czasu na zajmowanie się swoim okręgiem wyborczym bo ludzie i tak na nich zagłosują w myśl zasady: coś mi to znane nazwisko jest, bach krzyżyk.
Panie Redaktorze to święta prawda,mamy fatalnych posłów i rządców miasta.
Jeżeli szpital miejski miałby istnieć to na stanowisko dyrektora nie byłby powoływany ordynator ze szpitala wojewódzkiego (konkurencyjnego na rynku usług medycznych). Zamiar likwidacji był z góry ukartowany p. Lewicki był "koniem trojańskim", który rozwalił szpital od wewnątrz bo od zewnątrz się za bardzo nie dawało (brak zadłużenia, lepsza troska i opieka medyczna, o niebo lepsze wyżywienie, korzystne opinie wśród pacjentów)
koń trojański... a to ci dopiero... jakoś się nagromadziło tych "KONI " w Przemyślu! najpierw Koń Trojański w szpitalu, potem dwa konie - z huzarem i ułanem - pod biblioteką, które wygryzły parking w śródmieściu.... A teraz Rada Seniorów ( czytaj inicjatywa pani A.Hayder) walczy o pomnik konny Marszałka czyli Piłsudski na Kasztance... Jak w Bonanzie! Konie uwiązane przed wjazdem na Rynek i do karczmy. Niezła STAJNIA Augiasza = ten Przemyśl!!!!
Na fotografii główny rozgrywający=likwidujący w służbie zdrowia, przy pełnej aprobacie, może nawet wsparciu? byłych dyrektorów szpitala, p. Chomy, p. Hamryszczaka, obecnej dyrektor, Przewodniczącej Rady Miasta p. Podhalicz oraz pozostałych ,,wytrawnych" polityków PIS. Dziękuję, że zajął się Pan jednym już z ostatnich dramatów w tym mieście
Panie RedaktorzeTrafne uwagi - zastanawiam się tylko gdzie byli Ci mędrcy, " wytrawni politycy", przedstawiciele suwerena jak podejmowano decyzje o unicestwieniu Szpitala, likwidacji miejsc pracy - generalnie o degrengoladzie Miasta. Pytam gdzie.?
Trafnie, myślmy o starzejącym się mieście i jego ludziach, nie zaś o wizjach odrealnionych polityków
Witam, może nie na temat ale po raz kolejny zwracam się z wielką prośbą. Dlaczego Pan Redaktor nie przeprowadził oceny po połowie kadencji Panów Prezydentów, a przede wszystkim radnych. Tak wiem wiem, napisał Pan felieton po głosowaniu w sprawie skweru, że skoro oni zajmują się takimi głupotami to nie ma co ich oceniać. A Ja uważam że wręcz przeciwnie, a kto jak nie Pan i wasza gazeta ma ich ocenić? Pamiętam po wyborach artykuły o tym co obiecują, później jakie mają majątki a pół roku temu był bardzo fajny artykuł odnośnie ilości interpelacji zgłaszanych przez Radnych. I on był super i bardzo mi się podobał, a wie Pan dlaczego ponieważ okazało się, że Radny na którego głosowałem nie złożył prawie żadnej interpelacji i już wiem, że dzięki Panu już na niego nie zagłosuję. Zachęcam do oceny obecności Radnych na sesjach, komisjach aktywności na sesjach, współpracy z Radami Osiedla itd. Przecież nie oszukujmy się 3/4 tych radnych będzie i w następnej kadencji tymi Radnymi ! Przez kształt list, naszą ordynację lwia część znów zasiądzie za stołem Rady !!! Wyeliminujmy chociaż tych najsłabszych, dlaczego Pan nie spojrzy na ilość Radnych którzy nie są nawet zameldowani w mieście? Niech Pan spojrzy na Radnych którzy nie pracują w Przemyślu, tylko w Rzeszowie, bądź Warszawie? I co to za Radni którzy np. do Rzeszowa wyjeżdżają do pracy o 5 rano pracują do 15 wracają do Przemyśla 18-19 co oni wiedzą o naszym mieście jak mają znać nasze codzienne problemy. Panie Mariuszu zapewne już szykowaliście tekst który Radny ile dorobił się po 2 latach bycia Radnym ? Ok, ale ludzie chcą wiedzieć jak oni wypełniają ten mandat ! Diety wiemy ile mają z ogólnodostępnych informacji pomnożyć sobie przez 24 miesiące to żadna filozofia. Ale my szarzy ludzie chcemy wiedzieć jak oni wykonują te mandaty za te 1500 zł miesięcznie to my im daliśmy tą prace, i kto jak nie Redaktor i wasza gazeta ma zrobić wnikliwą analizę ? Proszę to uczynić bo naprawdę nie mamy skąd zaczerpnąć takich informacji ! Zachęcam, zachęcam i jeszcze raz zachęcam do takiego rankingu na kształt tych interpelacji. Czekamy !!! Zadaniem was dziennikarzy jest ich oceniać a wnioski wyjmiemy dzięki wam przy urnach. Tak jak pisałem Ja już wyjąłem i na pewno nie poprę tego Pana po raz kolejny. A milcząc i ich nie oceniając dajemy im szczególnie zielone światło do nic nie robienia, a później naród pójdzie na co niektórych głosować ponownie co nawet nie potrafi sklecić zdania w interesie mieszkańców.... Jeszcze raz powtarzam prosimy...