Ponad 13 tysięcy złotych to kwota, którą udało się zgromadzić podczas piątkowego, 7 bm., koncertu charytatywnego w Centrum Kulturalnym w Przemyślu. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozbudowę specjalistycznej placówki tutejszego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną.
– Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku – mówi Beata Gumienny, wiceprzewodnicząca przemyskiego koła Polskiego Stowarzyszenia na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną i dyrektor miejscowego Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego. – My wykonaliśmy go, organizując wspólnie z Centrum Kulturalnym koncert charytatywny. Chcielibyśmy, aby[paywall] stał się imprezą cykliczną – dodaje.
Tutejsze PSOUU prowadzi kilka ośrodków: Ośrodek Wczesnej Interwencji, Niepubliczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną Wczesnego Wspomagania Rozwoju, Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy oraz Środowiskowy Dom Samopomocy. Specjalistyczną pomoc w placówkach otrzymuje prawie 300 osób: od kilkumiesięcznych dzieci, poprzez młodzież, na dorosłych skończywszy. Ponadto na fachowe wsparcie mogą liczyć rodziny podopiecznych.
– Potrzeb jest coraz więcej, a warunki lokalowe nie pozwalają na ich realizację – zapewnia B. Gumienny. – Stąd pilna potrzeba rozbudowy naszej głównej siedziby przy Wybrzeżu Ojca Świętego Jana Pawła II. Przede wszystkim chcemy stworzyć nowe sale do prowadzenia zajęć terapeutycznych dla najmłodszych. Równie ważne sątak zwane mieszkania treningowe dla dorosłych, w których, przy wsparciu asystentów, będą doświadczać samodzielnego życia. Planowana inwestycja to koszt kilku milionów złotych i oczywiście przerasta nasze skromne możliwości finansowe. Wszyscy mamy jednak nadzieję, że przy wsparciu z zewnątrz stanie się realna – wyjaśnia.
W trakcie piątkowego koncertu przed licznie zgromadzoną publicznością wystąpiły Małgorzata Boć i Patrycja Chmiel – finalistki telewizyjnego show „Aplauz, aplauz”. Z programem artystycznym zaprezentowali się również młodzi artyści zespołu „Szarotki” działającego przy 5 Batalionie Strzelców Podhalańskich w Przemyślu. Ponadto zlicytowano szereg gadżetów, m.in.: kapelusz olimpijczyka Tomasza Majewskiego, koszulkę Legii Warszawa z autografami piłkarzy, obrazy, zdjęcia i płyty. Efektem aukcji, sprzedaży biletów – cegiełek i wpłat od darczyńców jest kwota ponad 13 tysięcy złotych.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze