Miejsce, jakich mało w naszym mieście. Już na wejściu możemy poczuć jego magię. Aromatyczny zapach kawy oraz otwarci, pełni zapału młodzi ludzie, którzy stworzyli Paradox, czyli kawiarnię społecznościową – jako wspólnotę pasjonatów i aktywistów oraz osób pragnących zmian na lepsze. Ich celem jest tworzenie społeczeństwa, które jest zarazem twórcą i odbiorcą wydarzeń. A hasłem „Cel to marzenie z datą wykonania ...”.
W klubokawiarni znajdują się różnego rodzaju gry planszowe zachęcające do działania. Młodzi ludzie chcą wspierać raczkujące pomysły. Aby każdy, kto przyjdzie, mógł wnieść coś nowego od siebie.
– Chcemy, aby to miejsce przekształciło się w centrum zgromadzeń regionalnych aktywistów, którzy wspólnie pochylą się nad najważniejszymi sprawami społeczeństwa obywatelskiego, ekonomi społecznej, a w tym aktywnym animowaniu szeroko pojętej kultury. Połączenie zaangażowania i talentów różnych osób pozwala osiągnąć coś dużego bez generowania znacznych kosztów – dodaje „Piórko”.
Paradox już sprawia wrażenie ciekawego miejsca, w którym jest klimatycznie, a nastrój ma magiczną nutę. Warto tam zajrzeć, choćby z tego względu, że jest inaczej.

fot.Bogusława Pajda
W Paradoxie można również zagrać w Jenge i inne gry.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze