Przez cztery dni, od czwartku, 18 lutego br., do niedzieli, 21 lutego br., na dziesiątkach boisk w całym naszym regionie odbyła się kolejna seria meczów kontrolnych przed rozpoczynającą się w drugiej połowie marca br. rundą wiosenną piłkarskiego sezonu 2015 – 2016.
Piłkarze Polonii Przemyśl w ciągu dwóch dni rozegrali dwa sparingi. W pierwszym, na sztucznej nawierzchni w Arłamowie, zmierzyli się z lokalnym rywalem Czuwajem Przemyśl, występującym obecnie w klasie A. Poloniści wygrali „tylko” 8:0 (6:0), bo sytuacji do strzelenia kolejnych bramek mieli dwa razy tyle[paywall]. Bramki dla III-ligowca zdobyli: Arkadiusz Gosa 2, Mateusz Świst 2, Sebastian Kocój, Krystian Kazek, Bartłomiej Jaroch i Jaroslav Suchockyj.
W drugim spotkaniu zagrali w Rzeszowie z wiceliderem III ligi Stalą. Spotkanie było bardzo wyrównane, a gospodarze wygrana zapewnili sobie w końcówce (84. min), kiedy wątpliwy rzut karny na gola zamienił Łukasz Szczoczarz. Bramkę dla Polonii w 63. min strzelił Mateusz Wanat.
Rywalem Stali był także Orzeł Przeworsk. Podopieczni Grzegorza Sitka przegrali zdecydowanie 1:7 (0:6), a autorem jedynego trafienia był Arkadiusz Guzior.
Dwa spotkania ma za sobą Sokół Sieniawa. Najpierw III-ligowcy prowadzeni przez Ryszarda Federkiewicza zremisowali na Stadionie Miejskim przy ul. Hetmańskiej w Rzeszowie z Czarnymi 1910 Jasło 2:2 (2:0), dwa dni później wyjechali do Zamościa na mecz z tamtejszym Hetmanem. Wygrali 3:1 (1:0), a do siatki trafiali: dwukrotnie Mateusz Trawka oraz Paweł Hass.
Trudnego rywala na sparingpartnera wybrała sobie Wólczanka Stal Systems Wólka Pełkińska. I dobrze, bo właśnie w takich spotkaniach wychodzą wszelkie niedoróbki, które trzeba poprawić. Rywalem zespołu prowadzonego przez Pawła Wtorka był wicelider III ligi małopolsko-świętokrzyskiej KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. Wólczanka Stal Systems przegrała 0:3 (0:2).
Jeszcze trudniejszego partnera „zamówił” sobie JKS 1909 Jarosław. Była nim II-ligowa Siarka Tarnobrzeg. Siarkowcy pokonali podopiecznych Mariusza Sawy 2:0 (0:0).
Piast Tuczempy zagrał dwukrotnie. W tygodniu przegrał w Rzeszowie z Resovią 0:2 (0:1), a w ten weekend zmierzył się z IV-ligowym Cosmosem Nowotaniec. Wygrał 2:0 (0:0). Najpierw (70. min) na listę strzelców wpisał się Karol Wota, a na pięć minut przed końcem spotkania (85. min) wynik meczu ustalił Kamil Aab.
IV-ligowy KS Wiązownica zmierzył się z III-ligowym Orłem Przeworsk. Podopieczni Bogusława Sierżęgi wygrali z wyżej notowanym przeciwnikiem. Autorem obu bramek był pozyskany zimą z… Orła Orzeworsk Krzysztof Gawłowski.
Drugi nasz czwartoligowiec LKS Skołoszów zagrał z V-ligowym Płomieniem Morawsko i wygrał 2:1 (0:1), ale zwycięstwo zapewnił sobie dopiero po przerwie. Prowadzenie dla Płomienia uzyskał Grzegorz Owarzany, a bramki dla Skołoszowa zdobyli: Artur Pacuła i Łukasz Tyrawski.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze