Reklama

Kolejna fuszerka na Zielonym Rynku w Przemyślu

– Takiego partactwa dawno nie widziałem. Gdyby to trafiło na kogoś innego, w jakimkolwiek innym mieście, to rozpętałaby się burza. A w Przemyślu? Jaki pan, taki kram – uważają handlujący na popularnym Zielonym Rynku w Przemyślu. Chodzi o niedokończony remont chodnika nowej części placu.

Na co dzień sytuację obserwuje prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski. – Nie wiem, kto odbierał te prace, ale wygląda to fatalnie. To prosta sprawa i szybka w realizacji. Wystarczy podtrzymać tę kostkę krawężnikiem. Tymczasem pozostawiona luźno, rozłazi się, a jak przyjdzie deszcz i trochę mrozu, rozsadzi ją jeszcze dalej. Ludzie potykają się o to, najtrudniej mają matki z wózkami – opowiada R. Miłoszewski[paywall].
Trudno zrozumieć tok rozumowania fachowców, którzy remontowali ten fragment Zielonego Rynku. Od bramy wejściowej na długości ok. 20 m kostka została wsparta krawężnikiem. Dalej już nie. Dlaczego? Nie wiadomo.

Chodnik ma zostać zabezpieczony

Zdjęcie chodnika na Zielonym Rynku wysłaliśmy do przemyskiego magistratu. – Wykończenie chodnika rzeczywiście wymaga poprawienia. Obecny stan wynika z różnicy poziomów podłoża pomiędzy częścią wyremontowaną i tą planowaną do remontu. Zabezpieczymy chodnik przed zimą, aby zapobiec jego dalszemu wykruszaniu się. Montaż zdroju, który miał powstać na targowisku, chcemy ująć w przyszłorocznym budżecie. Miejsce przygotowane pod to urządzenie jest zabezpieczone i oznakowane – wyjaśnił rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Przemyślu Witold Wołczyk.


mars
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Ron Oczywistek - niezalogowany 2015-10-06 20:05:00

    Pierwsze miejsce albo co najmniej wyróżnienie w konkursie robót spier....d o l o n y  c h !!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Jakoś - niezalogowany 2015-10-07 07:48:20

    Choma oddaj kostkę.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    xx - niezalogowany 2015-10-07 13:01:13

    Urzędnik, który odbierał wykonanie tych prac i podpisał protokół odbioru winien być dyscyplinarnie zwolniony ze swego stanowiska pracy i wywalony na bruk ,widać  tu całkowity brak dyscypliny pracy , odpowiedzialności za swoje urzędnicze decyzje , takie coś należy karać bezwzględnie  bowiem takie  beztroskie postępowanie i szastanie groszem podatnika skutkuje w Przemyślu bajzlem i podnoszeniem co rok podatków . Natomiast pan prezes Przemyskiej Kongregacji Kupieckiej Ryszard Miłoszewski nie jest od patrzenia tylko także od działania - np .pisemko do Zarządu  Rady Miejskiej o tych nieprawidłowościach ,do Prezydenta miasta no ale to trzeba chcieć zrobić a nie tylko patrzyć .

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama