Reklama

Kolejne udane starty badmintonowej młodzieży

Dokładnie 430 kilometrów dzieliło przedstawicieli klubu sportowego „Badminton” Przemyśl, którzy rozegrali kolejne ogólnopolskie turnieje.

Aleksander Bandrowicz uczestniczył w Yonex International Festival (kategorie wiekowe: U-9, U-11, U-13 i U-15), który odbył się w Białymstoku. Turniej był bardzo mocno obsadzony. Zaprezentowali się w nim zawodnicy m.in. z: Indii, Malediwów, Łotwy, Litwy, Kataru, Ukrainy, Anglii czy Czech.

Olek po zaciętych i trudnych bojach w grze pojedynczej zajął w swojej grupie 2. miejsce, ulegając jedynie Ostapowi Demeczenko z Ukrainy 1:2 (18:21, 21:18, 16:21). Cały mecz trwał aż 43 minuty. W rozgrywkach par mieszanych Olek zajął w swojej grupie także 2. miejsce, tworząc duet z Orysią Sodomorą ze Lwowa. Ulegli tylko parze litewsko-ukraińskiej. W grze deblowej Olek grał wspólnie z Maciejem Skowrońskim (grającym pod flagą Anglii) i zajął w grupie 3. miejsce.

Reklama

Szymon w Olsztynie

Z kolei Szymon Kazimir uczestniczył w Jurajskim Festiwalu Badmintona KTJM, który zorganizowany został w Olsztynie koło Częstochowy. Zgłoszony został do wszystkich konkurencji. W ciągu 10 godzin rozegrał 11 meczów! w grze pojedynczej uplasował się ostatecznie na 3. miejscu, wygrywając wcześniej mecze w swojej grupie. W grze deblowej wspólnie z Jackiem Matulą (MMKS Kędzierzyn-Koźle) zajęli 3. miejsce. Musieli uznać wyższość pary z KS Badminton Kobierzyce – Michała Nowaka i Jaroslawa Trunowa oraz pary Szymon Walecki (UKS Milenium Warszawa) i Jakub Zagożdżon (UTS Akro-Bad Warszawa). W grze mieszanej Szymon wystąpił w duecie z Emilią Kościelniak. Para zajęła w zmaganiach 3. miejsce.

Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama