Do 10 lat pozbawienia wolności – w przypadku uznania winy przez sąd – grozi 4 celnikom z polsko-ukraińskiego przejścia granicznego w Medyce. Prokuratura zarzuca im przestępstwa korupcyjne, a także narażanie Skarbu Państwa na straty.
W stosunku do zatrzymanych kilka dni temu zastosowano poręczenia majątkowe w wysokości od 10 do 20 tysięcy złotych i dozór policyjny. Prokurator Rafał Teluk, naczelnik Podkarpackiego Wydziału Zamiejscowego Departamentu do Spraw[paywall] Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Rzeszowie, poinformował media, że celnicy z Medyki usłyszeli zarzuty przyjmowania łapówek w latach 2011-2012 w zamian za nieprzeprowadzanie kontroli celnej lub takie skontrolowanie pojazdów, aby nie znaleźć przemycanych papierosów. Za przymykanie oczu na kontrabandę mieli za każdym razem otrzymywać od 1000 do nawet 7000 złotych. To kolejne osoby zatrzymane w sprawie korupcji na granicy. Wcześniej podobne zarzuty usłyszało łącznie 49 osobom, w tym 7 celników, 2 funkcjonariuszy straży granicznej oraz 40 podróżnych, w tym obywatele Ukrainy i Polakom. Właśnie oni wręczali łapówki, aby bez problemów szmuglować wyroby akcyzowe. Zatrzymani ostatnio odpowiedzą przed sądem także za niedopełnienie obowiązków służbowych poprzez brak kontroli oraz narażenie Skarbu państwa na stratę w wysokości prawie 1,5 mln zł. Wspomniani zostali zawieszeni w służbie.
– Zawieszenie na okres 3 miesięcy z możliwością przedłużenia do czasu zakończenia postępowania karnego nastąpiło na podstawie decyzji dyrektora Izby Celnej w Przemyślu i w związku z postanowieniem prokuratury – informuje Edyta Chabowska, rzecznik prasowy Izby Celnej w Przemyślu. – Jest ono skutkiem przedstawienia funkcjonariuszom zarzutów o charakterze korupcyjnym. Do zawieszenia funkcjonariuszy doszło w wyniku działań prowadzonych przez Prokuraturę Krajową w Rzeszowie we współpracy z Izbą Celną w Przemyślu oraz Strażą Graniczną – kończy.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.tylko 4 em ahhaha , Spoko dostaną miesiąc w zawiasach zasłużoną emeryturę i zatrudnią ich w jakiś urzędach , Nie dadzą im umrzeć z nędzy .
Mieli prace...ale malo ..malo i upss skonczylo sie........
te 10 tys to oni wyciagneli z kieszeni paranoia
tylko 4 em ahhaha , Spoko dostaną miesiąc w zawiasach zasłużoną emeryturę i zatrudnią ich w jakiś urzędach , Nie dadzą im umrzeć z nędzy .
Mieli prace...ale malo ..malo i upss skonczylo sie........
te 10 tys to oni wyciagneli z kieszeni paranoia