Mimo że dopiero 10 czerwca br. dojdzie do oficjalnego otwarcia kompleksu oświatowego w Huwnikach (gmina Fredropol), dzieci już się uczą w pięknej, nowej szkole, która po wielu latach starań powstała kosztem prawie 4 mln zł.
Wójt gminy Fredropol Mariusz Śnieżek zdradził, że być może podczas uroczystego otwarcia pojawi się jakaś znana osobistość. Wszak niedaleko, w Arłamowie, zgrupowanie przed mistrzostwami świata w piłce nożnej w Rosji będzie miała reprezentacja Polski pod wodzą Adama Nawałki. Ale na razie to tylko plany...[paywall]
– Do tej pory warunki do nauki w Huwnikach były fatalne. A właśnie tutejsza szkoła jest ośrodkiem oświatowym dla kilku innych miejscowości gminy, by wymienić: Makową, Leszczyny, Posadę Rybotycką, Gruszową czy Koniuszę, Nowe Sady, Kalwarię Pacławską – wyliczył wójt M. Śnieżek. – Szkoła, która była tam do tej pory, mieściła się w dwóch budynkach. W jednym z nich, tuż przy drodze, były szkoła podstawowa i przedszkole, drugi obiekt przypominał XIX wiek. Zamiast podłogi było klepisko. Czas się tam zatrzymał. Oprócz pięknego budynku szkoły, wybudowane zostały także: pełnowymiarowa hala sportowa, siłownia i korty tenisowe. Wszystko dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. W każdej klasie jest najnowocześniejszy sprzęt edukacyjny z tablicami multimedialnymi. Kiedy gościł u nas wicemarszałek Piotr Pilch, był pod wrażeniem. Powiedział, że Rzeszów nie powstydziłby się takiego kompleksu. Milion złotych dotacji otrzymaliśmy z Unii Europejskiej, 600 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu.
Koszt całej inwestycji to 3 mln 800 tys. zł. Władze gminy planują w najbliższym czasie kupić jeszcze trybunę dla widowni i zamontować ją w hali sportowej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Hala sportowa w nowej szkole co za bzdury kiedy budowano w Huwnikach szkole? Jak można pisać takie rzeczy
Hala sportowa w nowej szkole co za bzdury kiedy budowano w Huwnikach szkole? Jak można pisać takie rzeczy