Do naszej redakcji przyszedł list, w którym przemyślanka, mieszkająca obecnie w Kutnie, krytykuje pomnik poświęcony zesłańcom Sybiru i ofiarom Katynia, odsłonięty 22 czerwca, na wybrzeżu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Przemyślu.
„Ostateczny wygląd pomnika jednak rozczarowuje, a szczególnie rdzawa tablica z zaciekami” – pisze w liście. „Jeśli to miały być łzy Sybiraków to niefortunny pomysł, gdyż odnosi się wrażenie, że farba, którą pomalowano płytę, imitującą – jak mniemam – drzwi wagonu, spłynęła po pierwszym deszczu i spowodowała zacieki. Również napisy umieszczone na płycie wykonane w tym samym kolorze nie pozwalają odczytać całego tekstu. Czytelne są tylko dwie pierwsze linijki, a to wielka szkoda. Ogólnie rzecz biorąc, płyta jest bardo niestarannie wykonana [paywall]. Pomnik mający uwiecznić Sybiraków i uchronić od zapomnienia okrutne losy rodaków, zgotowane przez reżim wschodnich sąsiadów, nie w pełni spełnił oczekiwania społeczeństwa. Uważam, że pomnik powinien być poprawiony tak, aby oddać uczucia Sybiraków, przynieść satysfakcję z jego istnienia oraz nieść przestrogę przyszłym pokoleniom, aby nic takiego w przyszłości nie mogło się zdarzyć” – czytamy dalej.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Pani nie jest juz Przemyslanka a Kutnianka wiec Pani g wie
pomniki, kościoły z tego Przemysl slynie
Skoro nie mieszka u nas to po chuj sie wtrąca?
To miasto słynie tylko z pomników i kościołów, jeszcze chwila i będzie umarłe miasto...;/
Ma kobieta rację, wygląda to tragicznie, fuszera na całego, zamiast atrakcji - wstyd dla miasta.
Sowieci do domu, meble do sklepu, pasta do butów, Zasanie na Zasanie!
A Ty? Masz nicku "Zasanie", a pomnik znajduje się po drugiej stronie rzeki.
Pani nie jest juz Przemyslanka a Kutnianka wiec Pani g wie
pomniki, kościoły z tego Przemysl slynie
Skoro nie mieszka u nas to po chuj sie wtrąca?