Reklama

Konflikt we władzach Jarosławia. Jest czy go nie ma?

18/03/2016 12:06

– Wiceburmistrz Wiesław Pirożek stwierdził na spotkaniu z ministrem Andrzejem Derą, że w Jarosławiu jest konflikt między burmistrzem a radą miasta. – Taką informację znalazłem w lokalnej gazecie. Na czym ten konflikt polega? Bo nie znając go. nie wiemy. jak mu przeciwdziałać – mówił na poniedziałkowej sesji Tadeusz Słowik, wiceprzewodniczący rady miasta.

Radnemu chodziło o informacje zawarte w tekście opublikowanym w bezpłatnym czasopiśmie, opisującym spotkanie samorządowców z ministrem z Kancelarii Prezydenta. Wiceburmistrz miał się na spotkaniu odnieść do stosunków między radą a burmistrzem Jarosławia i ocenić je jako konfliktowe.

– Podczas dyskusji mówiono o problemach samorządu. Między innymi pojawił się temat bezpośrednich wyborów burmistrza, wójta czy starosty. Argumentem było to, że może dochodzić do nieporozumień, gdy[paywall] większość radnych jest z innej opcji politycznej niż burmistrz. Była nawet sugestia, że do takiej sytuacji może dochodzić w Jarosławiu, a wcześniej takowa była w Radymnie. Proponowałem rozważenie większych uprawnień dla burmistrza wybieranego bezpośrednio. To był tylko przyczynek do dyskusji, a nie mowa o konflikcie – tłumaczył W. Pirożek. 

– Chociaż wiceburmistrz mówi o konflikcie, mogę zapewnić, że w żadnym nie jestem. Nikt na wspomnianym spotkaniu nie wyskoczył z podobnym stwierdzeniem, tylko zastępca burmistrza Jarosławia. Proszę nie konfliktować radnych. Mamy inne zajęcia niż zajmowanie się wymyślonymi sporami – apelował radny Mariusz Walter.

Czy w jarosławskich władzach jest konflikt, czy to zbyt daleko posunięte stwierdzenie – nie udało się dowiedzieć. Radni urwali dyskusję, nie wyciągając konkretnych wniosków.
erka
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    Gienek - niezalogowany 2016-03-19 19:17:03

    Konflikt panowie jest!!!!!!jak słyszę pana z wąsem buntowanego przez wielkiego pana prawnika to mi się wymiotować chce i jest mi za was wstyd wielka rado!!!!!!!!części radnych nawet nie potrafi się wysłowić własnymi słowami i z podsuniętych kartek przed spotkaniem rady czyta głupoty!!!!!dziwi mnie tylko to że jedna osoba może tak manipulować ludźmi!!!!!!widać że robi sobie pan wstęp przed wyborczy!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    ToMaSz26 - niezalogowany 2016-03-19 23:43:35

    gienus nie przejmqj sie, wielki prawniczek nawet nie jest z Jaroslawia, mieszka w Przemyslu i tam placi podatki, więc masz odpowiedz na wszystkie pytania, w dupie ma mieszkancow Jw chce dla nas najgorszego.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Natasza - niezalogowany 2016-03-20 11:36:51

    Z tym Cis-em to też jakieś jaja!!!!!!!osoby które blokowały ten temat chroniły swoje interesy!!!!!!w głowie się nie mieści za nasze podatki układają sobie biznesy!gdzie jest sprawiedliwość!!!!!!!!każdy ma w dupie bezrobotnych!!!!!!!!!!!

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama