Dziś, 28 marca, od rana na podkarpackich drogach trwają działania “Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”.
Policjanci bacznie się będą przyglądać kierującym, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie.
Zwłaszcza tym, którzy:
❌ wyprzedzają na przejściach dla pieszych
❌ omijają pojazd, który się zatrzymał, by ustąpić pierwszeństwo pieszemu
❌ nieprawidłowo zatrzymują się lub parkują w miejscach ograniczającym widoczność przy przejśćciachdla pieszych
Funkcjonariusze sprawdzą też, czy piesi nie popełniają wykroczeń, np.:
❌ nie stosują się do sygnalizacji świetlnej
❌ przechodzą w miejscach niebezpiecznych, zabronionych
❌ wchodzą na jezdnię zza przeszkody, pojazdów i bezpośrednio przed jadący pojazd
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.A kto będzie mierzył prędkość w Nehrybce za ekranami dźwiękochłonnymi
Policjanci skupili się na trzepaniu mandatów i plan wykonali. Zbliża się koniec kartału.
Jak na złość nie widziałem dziś ani jednej kontroli a sporo jeździłem po Przemyślu i okolicach :)
to było wczoraj ;)
to ma być codziennie.
A kto będzie mierzył prędkość w Nehrybce za ekranami dźwiękochłonnymi