Jarosławska firma Telemedycyna Silvermedia jest wiodącym partnerem uruchomionej niedawno, pierwszej na polskim rynku certyfikowanej przychodni telemedycznej, umożliwiającej zdalną komunikację lekarza z pacjentem.
Projekt został przedstawiony podczas ostatniego Forum Ekonomicznego w Krynicy. Nowy sposób kontaktu z lekarzem wykorzystuje nowoczesne formy komunikacji, nie rezygnując jednak z bezpośredniego kontaktu z leczącym.
– Przychodnia telemedyczna Medivio umożliwia zdalną komunikację lekarza z jego pacjentem, z dowolnego miejsca na świecie oraz postawienie diagnozy, jak podczas tradycyjnej wizyty w gabinecie lekarskim. Pacjenci i lekarze otrzymują[paywall] szybki i bezpieczny dostęp do dokumentacji medycznej i wyników badań diagnostycznych. Narzędzie pomaga pacjentom kontrolować regularne przyjmowanie leków, prowadzić dzienniczki badań pomiarowych oraz integruje się z zewnętrznymi urządzeniami pomiarowymi, np. ciśnieniomierzami czy EKG, usprawniając tym samym proces terapeutyczny. Dodatkowo platforma oferuje pacjentom olbrzymie zasoby profesjonalnych materiałów edukacyjnych, przygotowanych przez lekarzy specjalistów. Dla lekarzy Medivio to także szansa na istotną optymalizację swojego czasu pracy, zdalne przeprowadzanie telekonsultacji ze swoimi pacjentami oraz możliwość uczestnictwa w mobilnej i stacjonarnej edukacji medycznej za pośrednictwem Telemedycznych Centrów Edukacyjnych Medivio – wyjaśnia Mariusz Czerwiński z zarządu Telemedycyna Silvermedia sp. z o. o.
Rozwój nowych form komunikacji wkroczył do medycyny już wcześniej. Prowadzone są zabiegi, w których uczestniczą konsultanci znajdujący się w różnych miejscach. Operację przeprowadzaną w europejskim szpitalu może nadzorować specjalista znajdujący się na innym kontynencie. Przychodnia telemedyczna to wykorzystanie nowych technologii do kontaktu między pacjentem a lekarzem. Nie jest to forma leczenia na odległość, tylko zastąpienie bezpośredniego kontaktu z lekarzem kontaktem wirtualnym w przypadku, gdy wizyta w gabinecie nie jest konieczna. Jest dostępna w każdym miejscu i pozwala nadzorować oraz kontrolować leczenie.
– Dzięki bieżącemu monitoringowi stanu zdrowia i nadzorowi nad przyjmowaniem leków przez osoby przewlekle chore, elastycznemu dostępowi do dokumentacji medycznej oraz telekonsultacjom zapewnia skuteczniejszą terapię, tym samym ma swój udział w zmniejszeniu liczby tradycyjnych kontaktów z placówkami ochrony zdrowia oraz w redukcji liczby hospitalizacji. Eliminując kolejki w podmiotach leczniczych, jest skutecznym środkiem racjonalizacji wydatków oraz redukcji kosztów w ochronie zdrowia – tłumaczy M. Czerwiński.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze