Klub Honorowych Dawców Krwi PCK „Kropla Nadziei” kolejny raz udowodnił, że takie wartości jak empatia i wrażliwość na potrzeby drugiego człowieka są im bardzo bliskie. Dowodem na to jest niedawna, zakończona sukcesem akcja krwiodawcza, w ramach której udało się zebrać blisko 20 litrów krwi.
Była to już trzecia odsłona zbiórki krwi organizowanej w Dubiecku pod hasłem „Strażacka Kropla Krwi” przez członków Klubu HDK PCK „Kropla Nadziei” i jednocześnie 14. inicjatywa krwiodawcza od czasu startu jego działalności (do tej pory akcje organizowane przez dubieckich strażaków dały łączny wynik ponad 200 litrów zebranej krwi). W ramach ostatniej akcji, 9 marca, chętni mogli się zgłosić do miejscowej remizy OSP w godzinach od 9 do 13. Na frekwencję nie narzekano. Krwiodawcy tłumnie ruszyli do punktu zbiórki po to, by pomóc innym. W grupie gotowych podzielić się cząstką siebie znaleźli się członkowie „Strażackiej Kropli Krwi”, a także strażacy z jednostek OSP w: Bachórcu, Kosztowej, Hucisku Nienadowskim, Bachórza, Dylągowej, Woli Węgierskiej i druhowie z OSP KSRG w Dubiecku i Dynowie. Swój akces zgłosili też indywidualni mieszkańcy Dubiecka i okolic. Łącznie krew oddały 44 osoby. Udało się zgromadzić 19,800 litrów. Uczestnicy akcji po udanej donacji mogli się posilić słodkościami, wypić gorącą herbatę i zjeść posiłek regeneracyjny. Organizatorzy dziękują wszystkim tym, którzy tego dnia zdecydowali się podzielić cennym darem krwi.
A tym, którzy tym razem nie zdecydowali się wziąć udziału w akcji, a chcieliby ofiarować komuś cenny dar życia, przypominamy, że krew można oddać w siedzibie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie (Wierzbowa 14) oraz w jego oddziałach terenowych (w Przemyślu można to zrobić przy ul. Sportowej 6, tel. 16 6703656; rejestracja dawców odbywa się od g. 7 do 12).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze