Reklama

Kryminał w kobiecym wydaniu

Mocna akcja, charakterni bohaterowie i skomplikowane relacje międzyludzkie – to wszystko znaleźć można na kartach debiutanckiej powieści Mai Opiłki, zatytułowanej „Czarny żałobnik”.

Powieść zyskała już pierwsze pochlebne recenzje i z pewnością przypadnie do gustu wielbicielom mrocznych kryminałów. Główni bohaterowie – komisarz Adam Kruger i prokurator Alicja Ostrowska – stają przed wyzwaniem rozwikłania intrygującej układanki. Ich przeciwnikiem jest wyjątkowo brutalny sprawca, który odbiera swoim ofiarom życie, torturując je metodami rodem ze średniowiecza. Misternie skonstruowana intryga rozgrywająca się w stolicy, błędne koło wzajemnych relacji i bezpodstawne podejrzenia.  Ta wybuchowa mieszanka umiejętnie podkręca akcję i sprawia, że w głowie czytelnika rodzą się kolejne pytania.

„Maja Opiłka niczym buldożer wchodzi na kryminalną scenę. Jej debiutancka powieść jest mocna, charakterna, a czytelnik wodzony za nos wpada w gęsto zastawione przez nią pułapki” – komentuje debiut  Agnieszka Peszek.

Reklama

„Maja Opiłka wodzi czytelnika za nos i sprytnie myli tropy, aby na koniec zaserwować zaskakujący finał. Ta książka to prawdziwa uczta kryminalna” – zachęca do lektury  Kinga Wójcik.

Z kolei Anna Klejzerowicz zwraca uwagę na mocną akcję i doskonałą znajomość ludzkiej psychiki, a także pomysłową grę symbolami.

Książka będzie nagrodą w jednym z konkursów ŻP.

Aplikacja na Androida

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 03/03/2024 08:06
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama