Reklama

Kuba Błaszczykowski przyjechał do Kalwarii Pacławskiej!

15/07/2016 18:56

Sanktuarium pasyjno-maryjne w Kalwarii Pacławskiej nieoczekiwanie odwiedził Jakub Błaszczykowski. Wybitny reprezentant Polski w piłce nożnej przyjechał na chwilę, aby się pomodlić przed cudownym obrazem Matki Bożej.

Do niespodziewanej wizyty doszło w czwartek, 14 lipca. W tym czasie na Kalwarii odbywało się 29. Franciszkańskie Spotkanie Młodych. Kuba Błaszczykowski nie był jednak zaproszonym gościem. – Sami byliśmy zaskoczeni jego wizytą – mówi rzecznik FSM-u Marta Górka.
Pobyt Kuby na Kalwarii był[paywall] krótki. Piłkarz pomodlił się w kościele i wziął udział w mszy św. Potem rozdał kilka autografów uczestnikom FSM-u i zapozował do wspólnego zdjęcia. Chwilę później odjechał.
- Nie wiem, czy była to jego pierwsza wizyta w naszym sanktuarium, ale przypuszczam, ze nie. Wiem na pewno, że niektórzy piłkarze przyjeżdżali do nas w czasie zgrupowania w Arłamowie. Przypuszczam, że mógł wśród nich być również Jakub Błaszczykowski – mówi o. Piotr Reizner, gwardian kalwaryjskiego klasztoru.
30-letni Jakub Błaszczykowski jest obecnie jednym z najbardziej popularnych i lubianych piłkarzy polskiej kadry narodowej. W jej barwach zagrał już 84 razy, strzelił 18 goli i asystował przy 16. Podczas ostatnich Mistrzostw Europy we Francji był jednym z wyróżniających się zawodników i walnie przyczynił się do sukcesu naszej reprezentacji. Zdobył dwie bramki: w meczu z Ukrainą i Szwajcarią, a po jego bezpośrednim podaniu gola Irlandii Północnej strzelił Arkadiusz Milik.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    wojo - niezalogowany 2016-07-15 23:20:56

    Kuba wpadaj domie do Wójtkówki popijemy , podupcymy,  zajaramy siano.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    krzysiek - niezalogowany 2016-07-16 00:30:13

    Miłe. U schyłku lat 70 tych, za gwariaństwa śp. o Grzegorza Sroki,  często bywałem na Kalwarii, zdarzyło się że popsułem organy w kościele, byłem nastolatkiem, Matka Kalwaryjska skarała mnie za to! Dziś jestem organistą w Krakowie, mało, to naprawiam, buduję, remontuję i stroję organy. Wiecie jaka to "cudowna" i miła kara? Pani na Pacławiu dzięki Ci za to.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    zołza - niezalogowany 2016-07-16 00:32:19

    Sam idź daj się ''wydupczyć'' bo to chyba najlepiej Ci wychodzi 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama