Reklama

Kukiz’15 szykuje się do wyborów samorządowych

30/07/2017 15:30

Chętne osoby powinny cechować przede wszystkim uczciwość i chęć działania – podkreślają kukizowcy. Ruch prowadzi obecnie nabór osób, które chcą wystartować z list tego ugrupowania w wyborach samorządowych.

Rejestracja prowadzona jest[paywall] przez stronę internetową www.samorzadyzkukizem.pl. Chętne osoby powinny cechować przede wszystkim uczciwość i chęć działania. – Nie będzie to polegało na tym, że osoby, które się zgłoszą, automatycznie dostaną miejsce na listach, natomiast chcemy zaprosić do realnego działania na rzecz naszych małych ojczyzn – mówi Wojciech Bakun, poseł Kukiz’15.

– Do tej pory zgłosiło się już kilkadziesiąt osób, które mają ciekawe pomysły i chciałyby je realizować będąc radnymi. Z każdą ze zgłoszonych osób będziemy się kontaktować i rozmawiać, ale nie będziemy się zajmować prześwietlaniem kandydatów. To się nie sprawdza. Nasz ruch jest otwarty dla wszystkich obywateli. Mamy świadomość, że są osoby, które wcześniej chciały zrobić coś dobrego, ale nie było jeszcze takiego ugrupowania jakim jest Kukiz’15 i próbowały z innym ugrupowaniem i się zawiodły albo nie próbowały w ogóle – dodaje W. Bakun.

Reklama

Poseł podkreśla, że żaden z urzędów i żadne stanowisko nie jest jeszcze obsadzone. – Nikt nie przyjdzie narzucony z Warszawy, czy innego miasta. Wszystkie listy w okręgu należą tylko do ludzi z tego regionu – zapowiada.

Zapewnia, że decyzje co do kolejności osób na listach wyborczych zapadną na szczeblu okręgów i nie będą to decyzje jednoosobowe, ale szerszego gremium powołanego z kandydatów.
pb
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    lol - niezalogowany 2017-07-30 19:12:37

    Ciekawe, kto będzie taki durny, by chcieć znaleźć się na jednej liście z narodowcami, Majkowskim czy Młodzieżą Weszpolską ;p

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Wojciech Bakun - niezalogowany 2017-07-30 19:27:59

    Nie wiemy jeszcze kto będzie na listach, ale wiemy że nie będzie na niej lol'a... wymagamy jednak podania imienia i nazwiska, a to lol'a przerosło ;)

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Tomasz - niezalogowany 2017-07-30 19:51:08

    Panie Wojciechu sam Pan dobrze wie co to znaczy poparcie partyjne także pański komentarz był zbędny. 

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama