Rocznicę urodzin papieża Polaka mieszkańcy Jarosławia upamiętniają zwykle w Marszu Światła. Z powodu epidemii nie mógł się on w tym roku odbyć, ale ratusz zaproponował kreatywną alternatywę. Na jednym ze skwerów pojawiły się instalacje florystyczne układające się w napis JP II.
Nawiązanie jest tu dość oczywiste. Coroczny jarosławski Marsz Światła wieńczy ułożenie właśnie napisu JP II na płycie Rynku. Symboliczny gest[paywall] nie mógł być wykonany przez pragnących uczcić pamięć Jana Pawła II mieszkańców, więc w nieco innej formie wykonali go pracownicy Jarosławskiego Przedsiębiorstwa Komunalnego. Napis ułożony jest z białych i żółtych goździków. Można go podziwiać na skwerze u zbiegu ulic Lubelskiej i Opolskiej.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.
Komentarze