Reklama

Ławki i kosze za 7 tys. zł

15/04/2016 11:03

W ramach projektu „Lubaczów – miasto wsłuchane w głos seniora”, współfinansowanego z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, w mieście pojawiło się sześć nowych ławek. Mają być miejscem odpoczynku dla osób starszych, ale nie tylko. Dwie znajdują się przy ulicy Kościuszki, a pozostałe cztery przy Słowackiego. O projekcie opowiedział nam Jan Świdniak.

– Pomysł podsunęło życie. Często starsze panie narzekały, że żeby skorzystać z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej, muszą odbywać długie marsze, a na miejscu nie mają gdzie  odsapnąć. To spowodowało, że jedną z ławek postawiono koło biblioteki. Druga jest koło cmentarza, a reszta przy ulicy Słowackiego. Przy cmentarzu, bo ludzie chodzą na groby bliskich. Mieliśmy sygnały, że taka ławka tam właśnie mieszkańcom by się przydała. Miejsce, gdzie ją usytuowano, wybraliśmy specjalnie, bo jest tam taki uskok, który nie koliduje z ruchem pieszych i rowerzystów. Chcieliśmy, żeby nikomu nie przeszkadzała i nie była dla nikogo zagrożeniem. Co do ulicy Słowackiego, mieszkam przy niej i wiem, że większość jej mieszkańców to ludzie w wieku 60 plus. Dostrzegłem, że brakuje takich miejsc do odpoczynku. Proszę zauważyć, że specjalnie mówię do odpoczynku, a nie wypoczynku. Ławki specjalnie nie mają oparć, ponieważ młodzież chętnie by na tych oparciach siedziała, buty trzymając na siedziskach. Co za tym idzie, nikt więcej by z ławek nie skorzystał. Zresztą, kiedy składałem projekt lokalizacji, nie było protestów – wyjaśnia przedstawiciel lubaczowskich seniorów Jan Świdniak.


MTR
Aplikacja na Androida

Reklama

Komentarze opinie

  • Awatar użytkownika
    snack - niezalogowany 2016-04-16 14:42:35

    Ale Wielkie rewelacje,

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    wp - niezalogowany 2016-04-29 11:26:35

    Myślę ,że seniorzy chętniej by odpoczęli w naszym pięknym parku tak zapuszczonym przez władze miasta.Postawienie siedmiu ławek to naprawdę wielkie dokonanie.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis
  • Awatar użytkownika
    Toja - niezalogowany 2016-05-26 09:13:00

    Park zapuścił powiat, więc odpal się od władz miasta. Park jest w zarządzie Muzeum Kresów, a muzeum jest jednostką powiatu lubaczowskiego. Wleź do budynku przy Jasnej 1 na I piętro, a jak znajdziesz sekretariat, to z niego w lewo lub w prawo.

    odpowiedz
    • Zgłoś wpis

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.

Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.

Zaloguj się

Najnowsze rolki



Reklama

Wideo zycie.pl




Reklama
Najnowsze wiadomości