W ramach projektu „Lubaczów – miasto wsłuchane w głos seniora”, współfinansowanego z Programu Rządowego na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, w mieście pojawiło się sześć nowych ławek. Mają być miejscem odpoczynku dla osób starszych, ale nie tylko. Dwie znajdują się przy ulicy Kościuszki, a pozostałe cztery przy Słowackiego. O projekcie opowiedział nam Jan Świdniak.
– Pomysł podsunęło życie. Często starsze panie narzekały, że żeby skorzystać z księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej, muszą odbywać długie marsze, a na miejscu nie mają gdzie odsapnąć. To spowodowało, że jedną z ławek postawiono koło biblioteki. Druga jest koło cmentarza, a reszta przy ulicy Słowackiego. Przy cmentarzu, bo ludzie chodzą na groby bliskich. Mieliśmy sygnały, że taka ławka tam właśnie mieszkańcom by się przydała. Miejsce, gdzie ją usytuowano, wybraliśmy specjalnie, bo jest tam taki uskok, który nie koliduje z ruchem pieszych i rowerzystów. Chcieliśmy, żeby nikomu nie przeszkadzała i nie była dla nikogo zagrożeniem. Co do ulicy Słowackiego, mieszkam przy niej i wiem, że większość jej mieszkańców to ludzie w wieku 60 plus. Dostrzegłem, że brakuje takich miejsc do odpoczynku. Proszę zauważyć, że specjalnie mówię do odpoczynku, a nie wypoczynku. Ławki specjalnie nie mają oparć, ponieważ młodzież chętnie by na tych oparciach siedziała, buty trzymając na siedziskach. Co za tym idzie, nikt więcej by z ławek nie skorzystał. Zresztą, kiedy składałem projekt lokalizacji, nie było protestów – wyjaśnia przedstawiciel lubaczowskich seniorów Jan Świdniak.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze mogą dodawać tylko zalogowani użytkownicy.Myślę ,że seniorzy chętniej by odpoczęli w naszym pięknym parku tak zapuszczonym przez władze miasta.Postawienie siedmiu ławek to naprawdę wielkie dokonanie.
Park zapuścił powiat, więc odpal się od władz miasta. Park jest w zarządzie Muzeum Kresów, a muzeum jest jednostką powiatu lubaczowskiego. Wleź do budynku przy Jasnej 1 na I piętro, a jak znajdziesz sekretariat, to z niego w lewo lub w prawo.
Ale Wielkie rewelacje,
Myślę ,że seniorzy chętniej by odpoczęli w naszym pięknym parku tak zapuszczonym przez władze miasta.Postawienie siedmiu ławek to naprawdę wielkie dokonanie.
Park zapuścił powiat, więc odpal się od władz miasta. Park jest w zarządzie Muzeum Kresów, a muzeum jest jednostką powiatu lubaczowskiego. Wleź do budynku przy Jasnej 1 na I piętro, a jak znajdziesz sekretariat, to z niego w lewo lub w prawo.